„Koupaliště Lhotka je ukázkou toho, jak město může občanům zajistit příjemná místa pro odpočinek, relaxaci a sport. Velmi aktuální je to především v kontextu horka a sucha, které sužuje Prahu. Naším primárním cílem je do budoucna zajistit městu více zeleně a vodních ploch. Budeme proto prosazovat podobné projekty,“ uvedl po koupeli ve Lhotce Petr Štěpánek, starosta Prahy 4 a celostátní předseda Strany zelených.

Pro návštěvníky je k dispozici koupací jezero o rozloze 5 570 m2 ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Součástí obnoveného areálu koupaliště jsou šatny, sprchy, toalety a stánky s občerstvením.

Od 29. června, kdy byla Lhotka zpřístupněna veřejnosti, se průměrná denní návštěvnost pohybuje nad číslem 700. Koupaliště je otevřené denně od 9 do 20 hodin, v září do 18. Celodenní plné vstupné je 100 korun, dospělý s dítětem zaplatí o 30 korun navíc. 

Vhodné i pro alergiky

Teplota vody v nádrži je v teplých a slunečných dnech kolem 24,5 stupně Celsia a její kvalita je stále velmi dobrá. Voda se čistí bez chemie mechanicky a s pomocí vodních rostlin v regeneračních nádržích simulujících čištění v přírodě, a proto je koupání ve Lhotce vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou.

„Čistota vody je naší prioritou, a proto její kvalitu neustále sledujeme. Podle meření Hygienické stanice je Lhotka aktuálně nejčistší přírodní koupaliště v Praze,” dodal Štěpánek. Po instalaci čisticího systému a opravě zchátralého areálu koupaliště bude po sezoně následovat druhá etapa revitalizace, během které má u nádrže vzniknout dětské hřiště a několik sportovišť.