Hlavním tahákem se má stát nové koupaliště. Na Jižním Městě už ale jeden bazén funguje. Stavba ovšem už od otevření v roce 2014 čelí kritice. Ačkoli její vybudování stálo 600 milionů korun, nenabízí venkovní koupání.

Lidé se ale bazénu pod širým nebem dlouhodobě domáhají. Hnutí pro Prahu 11, vítěz voleb a nyní hlavní opoziční strana, mělo stavbu koupaliště pro Jižní Město dokonce jako ústřední téma své kampaně. A obyvatelé městské části se venkovního bazénu brzy zřejmě skutečně dočkají.

Projektů se chystá víc

Městská část pro něj aktuálně hledá vhodné místo a zvažuje jeho podobu. „Buď půjde o biotop, nebo klasické koupaliště,“ řekla Pražskému deníku mluvčí Anna Kočicová. Kdy by mohlo být hotové, není zatím jasné. Hnutí pro Prahu 11 hovořilo ve své kampani o konci roku 2022. 

Tím však výčet chystaných novinek v městské části zdaleka nekončí. „Mezi naše aktuální priority patří především zlepšení dostupnosti bydlení, rozšíření parkovacích kapacit a dokončení již nastartovaných projektů, konkrétně dostavby Starochodovské školy a rekonstrukce ubytovny Sandra,“ uvedl starosta městské části Jiří Dohnal (Piráti).

Radnice také podporuje dostavbu Pražského okruhu, chce vybudovat nové dopravní hřiště a adrenalinový park pro dospívající mládež.

„Vzhledem ke stále většímu suchu spojenému s globálními klimatickými změnami chceme také zintenzivnit tempo revitalizací vnitrobloků a v maximální možné míře zde rozvíjet zeleň,“ vysvětlil místostarosta Jakub Lepš (TOP 09STAN).