„Nikdo se nás na nic neptal. Prostě nám zastřeli okna. Je to hrůza,“ prohlásil rezolutně jeden z nájemníků Jaroslav Eliáš, který se už se stížností obrátil i na magistrát. Dozvěděl se ale, že dočasné umístění billboardu není v rozporu s žádnou platnou vyhláškou.

„Přesto já i pan magistr Ulmann z výboru trváme na odstranění billboardu,“ upozornila Helena Eliášová. Třetí účastnice schůzky Jiřina Bártová, matka kandidáta Věcí veřejných ve sněmovních volbách Víta Bárty, se komentáře zdržela. „Tvrdí, že o ničem neví. Slíbila, že se ještě ve věci sejdeme. Jsem zvědav, jestli se to do voleb stihne,“ komentoval Eliáš.

Není tajemstvím, že v inkriminovaném domě žije i jmenovaný majitel bezpečnostní agentury ABL Vít Bárta ve společné domácnosti s místopředsedkyní strany Věci veřejné a taktéž kandidátkou na poslanecké křeslo Kateřinou Klasnovou. Ta ale tvdí, že na umístění poutače neměla vliv. „V domě bydlím, ale nejsem jeho majitelem. O těchto záležitostech nerozhoduji. Obraťte se na marketing,“ uvedla Klasnová.