Odpoledne plné sportu a dobré zábavy mohou v neděli na Kampě prožít všichni ti, kteří ve městě aktivně tráví svůj volný čas a zároveň chtějí podpořit slušnost a toleranci ve veřejném prostoru. Již po čtvrté pořádá nezisková organizace Dělej co tě baví ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 a Magistrátem hlavního města Prahy akci Bezstarostná jízda, která je součástí Sport Festu. Ten se uskuteční ve stejný den na stejném místě.

Martin Fuksa.
Kanoista Fuksa: Brácha mě jednou porazí. Ale zatím dá na mé rady

Nebudou chybět ani adrenalinové sporty 

Kampa v neděli představí moderní sportovní aktivity na Bezstarostné jízdě.Zdroj: www.delejcotebavi.comPřipravena je exhibice předních jezdců na U-rampě v čele s profesionálním českým bikerem Janem Valentou nebo ukázka oblíbeného parkouru a kalisteniky. Návštěvníci si také budou moci vše co uvidí vyzkoušet na vlastní kůži. Kola, skateboardy, longboardy nebo koloběžky budou k mání na místě.

Na své si přijdou i milovníci adrenalinových sportů, pro které jsou připraveny trampolíny, cvičná slackline, dětský lyžařský simulátor pro trénink carvingového oblouku a indoboard pro trénování balancu. Nebude chybět ani dopravní hřiště od Městské policie.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová poskytla 16. března v Praze rozhovor Deníku.
Snahou Zelených je paralýza města, reagovala Krnáčová na obvinění Stropnickým

V rámci hlavního programu se při debatách setkají zástupci hlavního města Prahy, profesionálové silničního provozu z BESIP, také propagátoři jízdy na kole Čistou stopou, AUTO*MAT a zástupci Sportovního klubu vozíčkářů. Součástí sportovního dne budou soutěže, vzdělávací workshopy, ukázky oblečení i sportovních doplňků a mnoho dalšího.

„Rádi bychom představili všem zájemcům o aktivní způsob trávení volného času současné trendy a možnosti sportovního vyžití, jež jsou v městských podmínkách Prahy reálné. Cílem je také společně vylepšit podmínky pohybu ve veřejném prostranství,“ informovala v tiskové zprávě za organizátory Jiřina Faloutová.