O tomto víkendu navíc dohled strážníci ještě zintenzivní, a to kvůli začátku adventu. „Budeme přítomní na vytipovaných náměstích a dalších místech, kde se předpokládá zvýšená koncentrace osob a aut,“ popsala mluvčí. Na uniformy tak Pražané narazí i v obchodních centrech a v prostředcích veřejné hromadné dopravy.

„Protože mnoho lidí v předvánočním čase zamíří také na hřbitovy zapálit svíčku svým blízkým, budou hlídky častěji kontrolovat i hřbitovy a jejich okolí,“ dodala mluvčí městské policie. Na vybraných místech se také bude pohybovat větší množství policistů v civilu i kriminalistů. Ti mimo jiné dají pozor na kapesní krádeže, kterých během adventu tradičně výrazně přibývá.

„Je nutné, aby se každý v tomto období choval obezřetně, dodržoval zásady osobní bezpečnosti a nedával zbytečně zlodějům příležitost k okradení,“ uvedli policisté na svém webu. Proti případnému riziku teroristického útoku pak vybrané trhy ochrání betonové zátarasy. „Zábrany zůstanou i po dobu trhů na Staroměstském náměstí, přibudou na Václavském náměstí a na náměstí Míru,“ vyjmenoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Do budoucna by zátarasy mohly změnit podobu. „Diskutovali jsme o tom, že by zábrany mohly získat designový charakter, aby byly funkční, ale zároveň zaujaly,“ popsal radní pro správu majetku Karel Grabein Procházka.