Primátor Bémtoto tvrzení ale odmítá a hovoří o otevřeném útoku, který zřejmě souvisí s víkendovým kongresem ODS.

„Pasivní investor do jedné bytovky je vydáván za klíčového pražského developera, meziválečný domek s bytem 4 + 1 ve Vokovicích je prezentován jako prvorepubliková vila, pro cenová srovnání slouží vily po rekonstrukci, přestože tento domek prošel jen částečnou provozní opravou,“ napsal včera v tiskovém prohlášení primátor, který na dnešek svolal k případu mimořádnou tiskovou konferenci.

Ohradil se i Kareš. „Od loňského roku jsem menšinovým podílníkem pouze jednoho z mnoha projektů pod hlavičkou Michael Development,“ sdělil v tiskovém prohlášení ČTK.

Žádné vztahy?

Mluvčí magistrátu Jiří Wolf v této souvislosti uvedl, že město nemá s Karešem ani s uvedenou firmou žádné obchodní ani smluvní vztahy. „Ani podnikateli, ani firmě hlavní město také neprodalo žádné pozemky ani nemovitosti,“ dodal Wolf.

Podle politologů ale Béma v očích veřejnosti „levné“ bydlení nijak nepošpiní. „Mnoho lidí nebude toto vnímat jako kauzu, která by ho měla poškodit. Lidé, zvláště ti mimopražští, nebudou vnímat 22 tisíc, které Bém měsíčně platí za bydlení, jako malou částku,“ řekla Deníku politoložka Vladimíra Dvořáková.

Podle ní nemá Bém ve straně silnou pozici. „Vrátím se ještě k pondělní volbě předsedy pražské ODS. To, že se opakovala, vnímám jako jasný signál adresovaný Bémovi. I na akademické půdě se volí a členové většinou neumějí hlasovat, když se má zvolit problémový kandidát,“ dodala politoložka Dvořáková.