Média spekulovala o střetu zájmů proto, že Kareš jako spoluvlastník stavební firmy je údajně závislý na rozhodování radních a zastupitelů. Primátor označil kauzu za útok na svoji osobu, která ho má poškodit před víkendovým sjezdem ODS.

„Nechal jsem si zjistit, že Zbyněk Kareš má s magistrátem jediný vztah. A to ten, že mu město odváží odpadky,“ uvedl včera Bém na mimořádné tiskové konferenci. Zároveň se snažil vyvrátit spekulace o tom, že bydlí příliš levně.

Výše nájemného

„V létě jsem se musel odstěhovat ze secesní vily na Hradčanech, kterou majitelé chtěli využít jako rodinné sídlo. Nedovedl jsem si představit, že bych se jako primátor tahal po soudech proto, abych si vymohl nájemní bydlení. Přestěhoval jsem se do bytu o rozměru 4+1 v domku ve Vokovicích,“ popsal primátor změnu bydlení. Od realitních expertů zjistil, že nájem ve výši 22 tisíc korun měsíčně není pro vokovickou lokalitu nijak nízký.

„Obvyklý nájem rodinného domku užitné plochy 100 až 150 metrů čtverečních ve Vokovicích se pohybuje ve výši 19 až 26 tisíc měsíčně,“ uvedl Petr Kovanda z Asociace realitních kanceláří České republiky. Představa realitních makléřů oslovených Deníkem je ale jiná. „Cena obvyklá za pronájem podobné nemovitosti činí v této a přilehlých pražských čtvrtích zhruba 50 až 60 tisíc korun za měsíc. Jedná se o klidnou oblast bohatou na zeleň se stylovou zástavbou a výbornou dostupností do centra. Vokovice společně se Střešovicemi patří v současné době na realitním trhu k nejžádanějším lokalitám,“ uvedl Marek Makový z Mexx Reality.

To potvrzují i menší realitní kanceláře. „Hrubým odhadem se cena za 140metrový byt ve Vokovicích může pohybovat kolem 30 až 50 tisíc měsíčně. Záleží na jeho stavu a vybavení,“ sdělil jednatel Eurorealitní Jan Říha.