Bazén Šutka, který Praha nedokončila koncem osmdesátých let kvůli nedostatku peněz, se po průtazích konečně dostaví. Podle magistrátu jsou přípravy na práce v plném proudu a v nejbližších dnech bude vydáno územní rozhodnutí a ještě na jaře chce město vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele stavby.

Do roku 2010

Areál s novým padesátimetrovým bazénem, tobogány, tělocvičnou či saunami by měla Praha zpřístupnit obyvatelům a návštěvníkům metropole do konce roku 2010.

„I když se někomu může zdát, že se s areálem zatím příliš mnoho neděje, snažíme se zahájení stavby co možná nejvíce urychlit. Prvním důležitým krokem bylo schválení studie vlivu na životní prostředí letos na konci ledna,“ uvedl náměstek pražského primátora Pavel Klega.

Plánuje se tramvaj

Podle něj museli odborníci v souvislosti s bazénem zároveň vypracovat projekt a projednat plánovanou úpravu křižovatky v Čimické ulici. V současné době by totiž nezvládla předpokládané zvýšení pohybu aut a celkový nárůst dopravy. Město hodlá křižovatku, která nebude světelná, doplnit o jeden odbočovací pruh. Projekčně ověřit napojení zdejších komunikací bylo nutné i pro další změnu, kterou tu Praha chystá. Výhledově totiž plánuje v Čimické ulici dokonce vybudovat tramvajovou trať.

Město přišlo se záměrem dostavět torzo plaveckého bazénu v polovině roku 2007. Odborníci začali pracovat na statických, technických a geologických průzkumech pozemku a budov rozestavěných již od osmdesátých let. U staticky nevyhovujících železobetonových konstrukcí museli provést drobné demolice a pozemek vyčistili.

Zhruba do jednoho roku od zahájení stavby tu město hodlá vybudovat padesátimetrový krytý bazén, hlediště pro čtyři sta osob a dětský výukový bazén. „Areál chceme pojmout nejen jako sportovní, ale také jako relaxační a zábavní centrum. Nebudou tedy chybět ani tobogány a skluzavky, divoká řeka, brouzdaliště pro děti, sauny, posilovna, tělocvična, solária, masáže a samozřejmě restaurace,“ sdělil Klega.

Akce si vyžádá 350 milionů. Vedení magistrátu zároveň věří v to, že pokud Praha vyhraje pořadatelství olympijských her, stane se Šutka hlavním olympijským centrem vodních sportů.