Otevřeno bude každý den od půl osmé do půl desáté, pomoc nebude poskytována lidem opilým, pod vlivem drog nebo agresivním. Kapacita střediska je sto lidí.

Na zajištění tohoto servisu do konce roku získal provozovatel centra, organizace Naděje, 3,2 milionů korun od Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). „I vpříštích letech budeme muset vycházet zgrantů a darů. Od MPSV získáváme obvykle peníze na mzdy, provoz hradí magistrát, věřím, že něco získáme i od městských částí. Registrujeme klienty nejenom zPrahy 1, ale i zPrahy 2,“ popsala zdroje peněz ředitelka pražské Naděje Petra Lakatošová. Podle radního pro sociální záležitosti Jiřího Janečka (ODS) si musí Naděje jako každá jiná organizace zažádat o granty, které pak vyhodnotí magistrát.

Pokud bude požadovat stejný rozpočet, jako má naplánovaný do konce tohoto roku, potřebovala by na příští rok 20 milionů korun. „Pokusíme se peníze získat, neradi bychom omezovali služby. Lidé sem chodí vzoufalých situacích a potřebují co největší podporu,“ dodala Lakatošová.

Stavba měla být otevřena už dříve, její kolaudaci ale zpozdily protesty občanů a městských částí proti tomuto středisku. „Stojím na straně Pražanů. Také by se mi to nelíbilo, kdybych tu žil. Provoz budeme důsledně kontrolovat, pokud budou stížnosti na chování bezdomovců nebo nepořádek, dámě Naději výpověď zpozemku,“ zdůraznil Janeček.

Vybudování centra stálo10,2 milionů korun, investorem je MPSV, částkou 2,5 milionů se podílel magistrát.