close Františkánská zahrada info Zdroj: DENÍK/ Klára Cvrčková zoom_in

Františkánská zahrada

Jelikož jsem bydlela na Jungmannově náměstí, líbí se mi na ní, jak je nenápadně ukrytá a jaká to je přenádherná oáza klidu v metropoli.

close Petřín. info Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek zoom_in

Petřín

Stejný příběh jako u Františkánské zahra-dy. Oáza klidu v centru. Tady ještě umocněná tím nejkrásnějším výhledem na město. Nejraději mám Petřín po ránu, když má člověk možnost ze shora pozorovat, jak se město pomaloučku probouzí.

close Letohrádek Hvězda. info Zdroj: Archiv zoom_in

Obora Hvězda

Mám ji sice spojenou s podzimními tréninkovými dávkami, které byly mnohdy nepříjemné, nicméně, když jsem se zde ocitla poprvé, nevěřila jsem vlastním očím. Obora je totiž nejkrásnější na podzim, kdy se vybarví listí. Miluji obrovské buky a neskutečnou atmosféru. Jako pejskařka považuji Hvězdu za nejlepší místo pro psy v Praze.

close Klementinum. info Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek zoom_in

Klementinum

S prohlídkou ovšem jen mimo frekventované turistické hodiny. Místo, kde na mě dýchla historie vzdělání, starého písemnictví a asi i mystiky. Jednu dobu mě na gymnáziu fascinovala magičnost Prahy a hledala jsem ve všem různé symboly a souvislosti. Tady jsem byla nadšená.

close U Černého vola. info Zdroj: Archiv zoom_in

Výlet po Malé Straně a Hradčanech

Z Malostranského náměstí Jelením příkopem na Nový Svět, Loretu a zakončit pivem v hospodě U Černého vola. To byl jeden z mých nejoblíbenějších výletů. Líbilo se mi na něm, jak se člověk ocitl na Novém Světě, což je místo s velmi zvláštní atmosférou. Pak žasne na Loretánském náměstí a postupně se vrací do reality všedního dne.

Čtěte také: Lenka Procházková: Jaká místa mám v Praze ráda