Cesta vedla od Prašné brány přes Staroměstské a Malostranské náměstí a dále malostranskou Nerudovou ulicí až na Pražský hrad.

„Šli jsme asi tři hodiny, ale to hlavně proto, že jsme párkrát zabloudily. Poznávání památek a pěkná procházka nás potěšila. Bylo by fajn, kdyby se takové akce konaly častěji, třeba i každý měsíc,“ shodly se kamarádky Lucie Prefetová, Kamila Svobodová a Lucie Snopková, které na pražskou Bambiriádu přijely až z Bohumína.

Nebývalý zájem účastníků

Akce se zúčastnilo přes tisíc lidí, kterým pořadatelé připravili několik vědomostních a dovednostních soutěží.

„Líbila se mi hlavně soutěž, při které jsme poznávali různé panovníky. Ani mi nevadilo, že jsem skoro žádného nepoznal. Za rok chci jít znova,“ říká s úsměvem desetiletý Zdeněk Hochman z Prahy 6, který na trať vyrazil s maminkou.

Spokojení i organizátoři

Akci si pochvalovali i organizátoři. „Lidé jsou z akce nadšení. Sjeli se lidé z celé republiky a trasu absolvovali malé děti s rodiči i větší děti samostatně,“ řekla Deníku organizátorka akce Marcela Piťhová, která vítala účastníky v cíli.

Devátý ročník Bambiriády, největší přehlídky činnosti dětských a mládežnických sdružení, navštívilo v Praze téměř 50 tisíc lidí.

Malí návštěvníci si mohli vyzkoušet různé hry, soutěže, netradiční sportovní disciplíny nebo výtvarné dílny. Na koncertu v areálu na Střeleckém ostrově vystoupili například zpěváci Dan Bárta či Ivan Hlas.

Bambiriáda se letos konala celkem ve 27 českých a moravských městech. Na všech těchto místech ji navštívilo téměř čtvrt milionů lidí.