Nové svědectví se objevilo v aféře šéfa pražské policie Vladimíra Kotrouše. Toho vedení pražského magistrátu postavilo mimo službu a za údajné braní úplatků mu hrozí pět až 12 let vězení.

Do případu teď zasáhl překvapivý svědek: majitel firmy Jíša autoservis Josef Jíša. Jeho podnik se stará o vozy městské policie.

„Za ta léta, co spolupracuji s městskou policií, jsem tam poznal celou řadu poctivých lidí, kterých si vysloveně vážím,“ prohlásil včera večer Jíša v televizi Prima. Jedním z těchto slušných lidí byl podle něho i Kotrouš. Pak se ale prý vše změnilo.

„A o to víc mě překvapilo, když pan ředitel Kotrouš za mnou přišel s požadavkem, kterým podmiňoval další spolupráci, a ten požadavek byl dle mého názoru velmi za hranou zákona,“ popisuje Jíša.

Odmítl ale říct, co po něm Kotrouš požadoval. Podle Primy jde o stovky tisíc korun. Jíša televizi řekl, že si prožil období strachu o rodinu i firmu.

Kotrouše policie zatkla na konci listopadu, a to chvíli po údajném převzetí úplatku. Média původně spekulovala, že peníze Kotrouš dostal od firmy, která pro město zařizuje odtahy aut, policie později uvedla, že prověřuje Kotroušovo jednání v několika zakázkách. Soud na Kotrouše uvalil vazbu kvůli obavě z možného ovlivňování svědků. Policie uvalila na případ informační embargo.

Více čtěte ZDE

ONDŘEJ LEINERT, ČTK