Už při přípravách na udělení označení EHL byl souběžně zahájen také projekt Baba 1932, který je zaměřen na osvětu a posilovaní povědomí občanů o tomto kulturním dědictví.

Jeho součástí jsou aktivity plánované přímo ve veřejném prostoru. Důležitá je i propagace virtuální cestou. Z tohoto důvodu hlavní město spouští nové webové stránky, které umožňují nejširší veřejnosti seznámit se s informacemi o unikátním obytném souboru.

Web je k dipozici ve čtyřech jazycích češtině, angličtině, němčině a polštině. Aplikace zároveň slouží k orientaci přímo v lokalitě. Do budoucna by měl přímo na Babě vzniknout také infopanel s dalšími podrobnostmi.

Součástí projektu Baba 1932 je právě zahájená územní studie, která se má stát podkladem pro úpravu celého prostranství.

„Praha se v průběhu své historie hned několikrát zapsala do dějin světové architektury. Jedním z jejich vrcholů je i funkcionalistická osada Baba,“ zdůrazňuje radní pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu Hana Třeštíková (Praha sobě).

„Splácíme této oblasti dlouholetý dluh. Díky projektu Baba 1932 zde vznikne kvalitní veřejný prostor, ale i zázemí pro návštěvníky,“ slibuje Třeštíková.