Výtěžek z prodeje symbolů, jímž je růžové tričko nebo kšiltovka za 300 korun, poputuje na konto proti rakovině prsu. Avon letos navíc rozdělí 10 milionů korun mezi Alianci českých organizací a žen s rakovinou prsu, pacientskému sdružení Mamma Help na provoz Linky proti rakovině prsu, Asociaci mamodiagnostiků ČRa další organizace.

Pochod odstartuje v pravé poledne od Prašné brány. Poté projde šestikilometrovou trasou přes Staroměstské náměstí po nábřeží až do OŖžlutých lázní. Kulturní program začne na náměstí Republiky už v deset. „Každoročně se účastní i mimopražští, a ne všichni se na místo dostanou přesně na dvanáctou. Čekání na pochod jim zpříjemní koncerty Dary Rolins a Petra Muka nebo rozcvičení Hanky Kynychové,“ uvedla za pořadatele Michaela Beránková. Účastníci se mohou těšit i na vystoupení klubu Krasoplavců nebo dračí lodě, jejichž posádku utvoří společně s profesionálními závodnicemi také ženy, které rakovinu prsu prodělaly.

Průvod povede Absolonová

Na trasu se vydá také tvář kampaně Avonu proti rakovině prsu Monika Absolonová, která poté zazpívá v OŖ žlutých lázních. „Nabídku stát se tváří projektu Avon jsem přijala okamžitě. Osobně jsem se totiž několika akcí na podporu boje s touto zákeřnou chorobou zúčastnila, a tak vím, jak je každá pomoc důležitá,“ řekla Absolonová.

Loni se pochodu účastnilo na 6000 lidí a organizacím bojujícím proti rakovině prsu bylo PENÍZE NA RAKOVINU. Výtěžek z pochodu poputuje organizacím bojujícím proti rakovině prsu. Foto: archiv rozděleno 5,5 milionu korun.