„Kulturní program začne už v deset hodin. Pochodu se každoročně účastní lidé z celé republiky, a ne všichni se na náměstí Republiky dostanou přesně na dvanáctou. Čekání jim zpříjemní koncerty Dary Rolins, Petra Muka nebo Hanky Kynychové,“ uvedla za pořadatele Michaela Beránková. Cestou budou moci účastníci zhlédnout vystoupení skupiny Krasoplavců nebo dračí loď, jejíž posádku budou tvořit ženy, které prodělaly rakovinu prsu, a profesionální závodníci.

Vstupenkou je tradiční růžová kšiltovka nebo tričko za 300 korun. Výtěžek z prodeje poputuje na konto proti rakovině. Avon letos předá Alianci českých organizací a žen s rakovinou prsu a pacientskému sdružení Mamma Help a lince proti rakovině deset milionů korun. „Motto letošního pochodu zní: Společně proti rakovině prsu. Toto onemocnění totiž není jen záležitostí žen, ale zasáhne celou rodinu,“ doplnila Beránková.

Pochodu se aktivně zúčastní také Monika Absolonová, která se stala tváří letošního ročníku a na závěr akce v areálu Žlutých lázní zazpívá. „Nabídku stát se tváří projektu Avon proti rakovině prsu jsem přijala okamžitě. Osobně jsem se totiž několika akcí na podporu boje s touto zákeřnou chorobou zúčastnila, a tak vím, jak je každá pomoc důležitá,“ řekla Absolonová. Loni bylo organizacím pomáhajícím pacientkám s rakovinou prsu předáno celkem pět a půl milionu korun. Diagnózu rakovina prsu si ročně v České republice vyslechne šest tisíc žen.