Poměrně jasně značená objíždka ve směru od Hudebního divadla Karlín a zákaz odbočení vpravo nerespektují především řidiči autobusů různých dopravců. Ať už jedou po paměti nebo podle navigace, křižovatku Křižíkovy ulice a Prvního pluku spolehlivě zablokují. Následně se ze sitace snaží dostat pomocí všelijakých manévrů.

V neděli odpoledne se během krátké doby otáčelo několik kolosů. Chaos navíc působila částečně odstraněná mobilní zábrana, kterou pronikala osobní auta do uzavřeného úseku až do chvíle, kdy ji dělníci vrátili na své místo.

Objíždka je přitom velice jednoduchá - stačí pokračovat Křižíkovou ulicí, odbočit vpravo do Vítkovy a ještě jednou do Pernerovy. Ta řidiče přivede přímo ke vjezdu na autobusové nádraží na Florenci. Zatímco v neděli byl provoz poměrně klidný, od pondělního odpoledne se dají očekavat dlouhé kolony, které se v Pernerově ulici tvoří i bez objížďky.

Nový most uloží obří jeřáb

Důvodem uzavírky, která začala v sobotu ráno a potrvá do páteční noci je příprava na uložení nového mostu přes ulici Prvního pluku. Ten původní byl z Negrelliho viaduktu odstraněn loni v polovině února.

"Nový stavěli dělníci zhruba dva měsíce v areálu vedlejšího autobusového nádraží. V pondělí by měla začít montáž jeřábu s nosností 500 tun, který 170 tun vážící konstrukci usadí na místo. K akci samotné by mělo dojít zhruba kolem 17. hodiny ve středu 8. května," sdělil Pražskému deníku Michal Talián z firmy Hochtief, která konsorcium provádějící rekonstruci Negrelliho viaduktu zastřešuje. Ukládku bude zajišťovat Správa železniční a dopravní cesty ve spolupráci s dalším členem spolku - společností Strabag.