Paní Vostrá se tento týden dostala ke svému lékaři v Ústřední vojenské nemocnici až díky pomoci Šimona Ornesta, kapelníka skupiny The Tap Tap. Zajistil odvoz vozem kapely a domluvil se stavbyvedoucím, co konkrétně by umožnilo jeho přistavení až k domu. „Stavbyvedoucí udělal, co slíbil, a paní Vostrá byla spokojená. Říkala, že je naše auto pohodlnější než sanitka,“ prozradil Šimon Ornest.

Jeho slova potvrdil i manžel paní Vostré Tomáš Čmelík: „Opravdu nám pomohl, dokonce i když dělníci asi překopli kabel a nešla elektřina. Nečekali jsme to a neměli jsme doma dost záložních zdrojů,“ popisuje Čmelík. Výpadek proudu je pro většinu z nás nepříjemností a může způsobit hmotnou škodu, pro jeho ženu ale jde o život ohrožující komplikaci, protože jí v dýchání pomáhá ventilační přístroj.

V září položí finální povrch

Protože řidiči sanitek odmítají vjet do staveniště v Husitské ulici, nabídl Šimon Ornest odvoz i k další lékařské prohlídce za dva týdny. To ale podle mluvčí TSK Barbory Liškové možná již nebude třeba. „Rekonstrukci ulice Husitská jsme zrychlili, již brzy by se poblíž ulice U Božích bojovníků měly dělat povrchy a příjezd sanitky by měl být možný i přes téměř dokončený úsek mezi ulicemi Orebitská a Jeronýmova. Husitská ulice se pak ještě v září zavře na položení závěrečného povrchu po celé délce, to ale silničáři zvládnou poměrně rychle, ideálně přes víkend,“ uvedla Lišková.