Restauraci Bellevue na konci srpna navštívila skupina tvořená osmi Australany, čtyřmi zástupci Prahy a jedním úředníkem Evropské unie. Částka na hlavu se tak podle serveru ABC News vyšplhala na 185 australských dolarů (tři tisíce korun), přičemž celou útratu platili právě Australané. 

Teritoriální ministr pro plánování Mick Gentleman, který delegaci vedl, zdůvodnil uhrazení účtu tím, že šlo o gesto dobré vůle vůči představitelům Evropské unie.

Zástupci Teritoria hlavního města Austrálie, což je region, v němž leží metropole Canberra, přijeli do českého hlavního města během 12denní studijní cesty po Evropě a Singapuru na přelomu srpna a září. Vedle Prahy navštívili Brusel, Kodaň a Berlín. Australská média si pak vyžádala výdaje za cestu a minulý týden je zveřejnila.

Celkové náklady se vyšplhaly na 65 tisíc australských dolarů (přes jeden milion korun), část hradila EU. 

Média v této souvislosti také zarazilo, že z osmi Australanů byli pouze tři vládní zaměstnanci, a to včetně Micka Gentlemana. Ostatní byli převážně zástupci byznysu. Ti se sice cesty zúčastnili na vlastní náklady, ale v pražské luxusní restauraci za jídlo neplatili. Gentleman to zdůvodnil tím, že jde v teritoriu o významné investory.