Patří k nim třeba jeho známý kabát zachycený na mnoha fotografiích ze sametové revoluce včetně snímků ze shromáždění 21. listopadu 1989, na němž Havel poprvé promluvil k davu na zaplněném Václavském náměstí.

Aukce nabídne na dvě stovky děl počínaje 19. stoletím přes klasickou modernu po současnou tvorbu. Nejdráže vyvolávanou položkou je obraz Monte Carlo od Toyen z roku 1926, jenž byl od svého vzniku uchováván ve sbírce významného československého architekta. Vyvolávací cena obrazu bude 18 milionů korun. V aukci bude také další malířčino dílo, poválečné plátno Il s'anime z roku 1957, které se bude sběratelům nabízet za sedm milionů korun.

Za ceny od 1,5 do deseti milionů korun se bude nabízet šestice kubistických zátiší od Emila Filly. Období mezi válkami zastupuje i tvorba Jaroslava Krále a Antonína Procházky. Vývoj výtvarného umění ve 30. a 40. letech 20. století lze pak sledovat i v surrealistických dílech Františka Janouška či v civilistně laděném plátně Kamila Lhotáka.

Jízda vlaku taženého zrenovovanou parní lokomotivou 464.102, přezdívanou Ušatá.
Opravená parní lokomotiva Ušatá se vrací do služby. Opět bude vozit lidi

Temně zelená Havlova parka, v níž mimo jiné pronesl svůj projev 25. listopadu 1989 na Letenské pláni, jež se stala místem největší manifestace proti komunistické moci v Československu, bude mít vyvolávací cenu 200.000 korun. Doplní ji Havlem vlastnoručně psaný text datovaný 21. února 1989, kdy jej Obvodní soud pro Prahu 3 odsoudil k devítiměsíčnímu trestu vězení za účast na protestech během výročí sebeupálení Jana Palacha. Rukopis obdržela Havlova švagrová Dagmar, kterou při vstupu do soudní síně objal a povedlo se mu bez povšimnutí Státní bezpečnosti zasunout psaní do jejího kabátu.

Ve prospěch konta paláce Lucerna se budou dražit i dva Havlovy obrazy z 50. let. Obraz nazvaný Autoportrét Vincenta van Gogha, který je volnou variací na jeden z výtvarníkových slavných autoportrétů, má vyvolávací cenu 400.000 korun. Expresivní malba Krajina se sluncem, která pochází také z pozůstalosti Havlova bratra Ivana, bude začínat na stejné ceně.