Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Atletem roku je pošesté za sebou oštěpařka Špotáková

Praha – Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková se podle očekávání stala nejlepším českým atletem uplynulé sezony. Anketě vládne nepřetržitě už od roku 2007. Na druhém místě skončila Zuzana Hejnová, bronzová medailistka z OH v Londýně v běhu na 400 metrů překážek. Třetí byl v hlasování oštěpař Vítězslav Veselý, mistr Evropy a čtvrtý muž z olympijských her. Trenérem roku je Jan Železný.

11.11.2012
Zvětšit fotografii

Atlet roku 2012 v pražském hotelu AmbassadorFoto: deník/šťastný vladimír

Špotáková se šestým vítězstvím zařadila v této statistice na druhé místo české historie po bok diskařů Ludvíka Daňka a Imricha Bugára a běžkyně Jarmily Kratochvílové. Nejvíce titulů mají na kontěkoulařka Helena Fibingerová a oštěpař Jan Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Kromě Daňka všichni ale některé své tituly získali v době, kdy byla anketa ještě rozdělena na mužskou a ženskou kategorii.

Trenérem roku se stal favorizovaný kouč oštěpařů Jan Železný, který tak obhájil loňské vítězství, nejlepším juniorem roku je chodkyně a běžkyně Anežka Drahotová a objevem roku se stal Veselý. Mistři Evropy z Helsinek čtyřstovkař Pavel Maslák a tyčkařka Jiřina Svobodová obsadili čtvrté, respektive páté místo. Halový vicemistr světa v běhu na 800 metrů Jakub Holuša byl sedmý, před něj se dostala vicemistryně Evropy v běhu na 400 metrů Denisa Rosolová.

Jednatřicetiletá Špotáková v letošní sezoně šampionát v Helsinkách vynechala a vyplatilo se jí to, neboť v Londýně obhájila vítězství z Pekingu. Hejnová si na olympiádě naopak spravila chuť po zklamání na mistrovství Evropy, kde skončila bez medaile a porazila ji i tréninková kolegyně Denisa Rosolová, která vybojovala senzační stříbrnou medaili. Veselý navíc vyhrál také hodnocení Diamantové ligy.

Na galavečer v pražském hotelu Ambassador – Zlatá husa, který moderovali Aleš Háma a Monika Absolonová, přijeli atleti v limuzínách a dostali mimo jiné i zlaté cihličky. V průběhu večera vystoupili také kapela Charlie Straight, vokální skupina Fragile či Karel Gott. Na pódiu se předvedly při zpěvu na hit skupiny Spice Girls také „Rychlý holky" Hejnová, Rosolová, Bergrová a Bartoničková.

Do padesáté ankety Českého atletického svazu se letos zapojilo 152 trenérů, funkcionářů a zástupců médií, což je nejvíce od roku 1998.

Autor: ČTK

11.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Volby v Praze.
12

Praha volí jinak než zbytek země. Potvrdí se to i letos?

Prezident Zeman se svou paní odvolili v základní škole v pražských Stodůlkách.

Letošní volby do Sněmovny nejsou podle Zemana zásadní ani zlomové

V televizi zabodoval Bartoš, Babiš působil unaveně, hodnotí experti

Specialisté na politickou komunikaci ocenili po čtvrtečních předvolebních debatách v České televizi (ČT) a na Nově především výkon šéfa Pirátů Ivana Bartoše, Babiš působil unaveně.

Střípky z debaty: Šlechtová u pozadí koně, Bartoš v koloně či letmý polibek

/VIDEO/ Co by udělal předseda SPD Tomio Okamura, když by si ministryně Karla Šlechtová zvrkla kotník? Proč se Michaela Marksová nerada fotí při výstupu z auta? Superdebata Deníku nebyla jen o politice.

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Předseda Zelených Matěj Stropnický dnes oznámil, že je homosexuál. Vyjádřil se tak ke spekulacím bulvárních médií. O svém soukromí mluvit neplánoval, voliči by ale podle něj tuto informaci vědět měli.

Praha nemá dopravní strategii, tvrdí starosta Prahy 6

/ROZHOVOR/ „Do vztahů mezi Prahou a místními radnice se příliš promítá stranická politika a zvlášť výrazné to bylo v předvolební době,“ tvrdí starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP09). Podle něj by mělo být politizování všeho včetně třeba vedení linek autobusů nahrazené snahou o konstruktivní spolupráci. Zvlášť pak v řešení dopravy, která je nejpalčivějším problémem Šestky.