Redakce se tehdy věnovala povodním na několika stranách. O den dříve totiž začal voda v Praze stoupat a začala evakuace obyvatel. Články zatím hovořily o padesátileté vodě. „V noci bylo rozhodnuto o evakuaci 25 tisíc lidí v Karlíně,“ stojí v jednom z článků. Sanitky tehdy evakuovaly i Nemocnici na Františku v Praze 1.
List připomíná i situaci v zoo, kde začalo stěhování některých zvířat. „Přemístěny byly opice, velké želvy, ale i ptáci,“ psalo se tehdy. A zaujal i malý titulek Metro je bezpečné. Zatím totiž podzemní dráha jezdila, ačkoli se lidé obávali ze strachu z vody metro využít.
První vlna záplav
9. srpna
Deště na jihu Čech ustaly a voda opadla. Vltava dosáhla průtoku 1500 m³/s (3 SPA) a začala klesat.
10. srpna
První vlna záplav skončila a začal velký úklid a sčítání škod, meteorologové však varovali před dalšími vytrvalými srážkami. Vltava v Praze klesla na druhý stupeň povodňové aktivity.
11. srpna
Odpoledne začalo na jihu Čech silně pršet, vodohospodáři odpouštěli přehrady, ale slíbili, že Vltava v Praze nepřesáhne první vlnu záplav.
Druhá vlna záplav
12. srpna
Ukázalo se, že druhá vlna bude mnohem silnější než první.
13. srpna
V historickém centru Prahy se přerušily dodávky elektrického proudu. Zcela zaplaveno bylo dostihové závodiště Velká Chuchle.
14. srpna
Vltava v Praze dosáhla ve Velké Chuchli ve 12 hodin průtoku 5160 m3/s při výšce hladiny 782 cm, byl zaplaven Karlín a Pražské metro.
Deník vzpomíná na ničivé povodně, které zasáhly Česko před dvaceti lety. Jak katastrofa zasáhla do života Středočechů a Pražanů? Čtěte zde.