Do černého hávu je oděna souprava 15T, která nese nápis ARCHITEKTURA přes celou svou délku. Tramvaj má za úkol zvát lidi na výstavy a bohatý program v Centru architektury a městského plánování (CAMP).

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) zahájilo interaktivní výstavu Pře(d)stav si Prahu!
OBRAZEM: Postavte si Prahu, regulujte dopravu, láká interaktivní výstava

Jak uvádí oficiální web IPR, v CAMPu je až do konce roku k vidění interaktivní výstava Pře(d)stav si Prahu. „Ta představuje Strategický plán, který říká, jaká má být metropole v roce 2030. Jelikož jde o 1100 stránek odborného textu, IPR ho Pražanům přibližuje formou hry,“ upřesňuje institut.

„Většinou si lidé myslí, že jsme dům plný architektů. Možná, že někoho překvapí, že v areálu Emauzského opatství, kde se IPR i CAMP nachází, potkáte kromě nich hlavně dopravní specialisty, urbanisty, geografy, ekonomy nebo datové specialisty,“ dodává ředitel IPR Ondřej Boháč.

Vítězný návrh proměny Vítězného náměstí - vizualizace.
Vítězné náměstí se otevře lidem. Praha má vítězný návrh jeho proměny!

Městští plánovači se mohou pochlubit především Metropolitním plánem, který sice zatím není v Praze fyzicky vidět, ale určuje, že v budoucnu by se neměla metropole rozrůstat do šířky a přichází i s výškovou regulací. IPR spolu s exprimátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) představoval vize na jaře v informačním kontejneru.

„Nevýhodou naší činnosti je fakt, že vše, na čem pracujeme, se ve městě reálně objeví až za delší čas. Pět let je ale doba, za kterou už v Praze první vlaštovky vidět jsou,“ říká ředitel Boháč a poukazuje zejména na proměnu okolí Národního muzea.

Muzejní oáza je součástí revitalizace horní části pražského Václavského náměstí. Její součástí jsou i položené koleje pro tramvaje.
Muzejní oáza, nejkrásnější projekt Prahy? Cyklistický spolek chce vyhnat auta