IDS si nárokuje více než 300 milionů korun. Kolik však Praha firmě skutečně zaplatí, nyní určí soud.

Firma IDS, která dohlíží na stavbu Blanky, původně chtěla 150 milionů, poté požadavek zvýšila. Rozhodčí soud letos v únoru rozhodl, že IDS má na peníze nárok. Částku ale neurčil, na té se měly strany do dnešního dne domluvit.

Podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) se v rámci lhůty uskutečnila dvě jednání mezi vedením Prahy a IDS. „Za město byly vzneseny výhrady vůči znaleckému posudku, který měl napomoci této dohodě. A kvůli tomu, že jsme nenašli shodu ve všech bodech, tak jsme IDS oznámili, že budeme pokračovat v rozhodčím řízení," řekl Dolínek.

IDS zůstává na stavbě

IDS kvůli dluhu na konci loňského roku pohrozila, že ze stavby odejde. To se zatím nestane. „Na základě osobního rozhodnutí generálního ředitele Bohumila Kvasničky zůstává IDS na stavbě," uvedl Kočiš. „Společnost se však odmítnutím smírčího řízení ocitá v nelehké finanční situaci, kterou musí řešit úvěrem," doplnil.

Tunel Blanka vyjde celkem na zhruba 37 miliard. Rozhodčí soud už řešil spory Prahy se stavební firmou Metrostav, kdy šlo o částky v řádu miliard korun. Kdy bude tunel otevřen, nyní není jasné, zprovoznění bylo odloženo na neurčito kvůli poškozeným kabelům.