Dosud jednaly o koalici TOP 09, ODS, Trojkoalice, piráti a nezávislí. Od tohoto projektu však nezávislí odstoupili. Do října vládla v Praze koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, ta se ale rozpadla.

„Hnutí ANO se společně s ČSSD setkalo se zástupci ODS, abychom si vzájemně ověřili možnosti vzájemné spolupráce a kde máme programové průniky. Jednalo se o první setkání, další proběhne příští týden," uvedl Stropnický.

Podle Stropnického se strany shodly na tom, že je pro Prahu potřeba najít stabilní vládu. „Proto chceme společně hledat společné řešení, které by ji zaručilo," uvedl Stropnický.

Odchod pirátů z jednání

O koalici v Praze dosud jednaly zejména TOP 09, ODS, Trojkoalice a piráti s podporou nezávislých okolo bývalého primátora Tomáše Hudečka. Nezávislí ale od projektu ustoupili. V úterý se sešla TOP 09, ODS a Trojkoalice s ČSSD, z jednání ale piráti odešli kvůli přítomnosti zastupitele a vyjednavače ČSSD Karla Březiny.

V Praze do loňského října vládla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, která měla v 65členném zastupitelstvu těsnou většinu 33 hlasů. Na konci října se rozpadla na jednání zastupitelstva, kdy byli odvoláni čtyři z 11 radních, a to i hlasy koalice.

Čtěte také: Nečinnost primátorky se stává ústředním trumfem hnutí ANO