Svařené víno pro zahřátí na zdejších vánočních trzích nabízí několik trhovců. V blízkosti stánků jsou kulaté vysoké stoly, u kterých se můžete pohodlně občerstvit.

Zahřát a uvolnit se trošku během předvánočního shonu tady můžete nejen červeným a bílým svařákem, ale také z višňového a borůvkového vína a samozřejmě horkou medovinou.

Netroufám si odhadnout, z jakého červeného vína byl první vzorek, který jsem vyzkoušel, ale voněl a chuť byla plná a kořeněná, podle mého názoru taková, jaká má být. Ze zvědavosti jsem ochutnal i oba méně obvyklé druhy svařáku, tedy višňový a borůvkový. Byly kyselejší, než jsem čekal, ale i v těchto dvou případech dobrým kořením nešetřili, takže jsem byl spokojený a nelitoval jsem, že jsem za každý z nich zaplatil o pět korun víc, než je zdejší cenový průměr.

Mám rád horkou medovinu, a tak jsem nemohl přehlédnout stánek včelaře s medem a domácí medovinou. Samozřejmě jsem ochutnal a byl jsem náramně spokojený.

Neměl jsem sílu testovat další vzorky, včetně bílého svařáku, ale troufám si odhadnout, že by nezklamaly ani ty. Osobně bych se ale vyhnul těm levnějším.

Za zmínku stojí i fakt, že prodejci ani v jednom případě při nalévání moku nešetřili a spíš, než že bych měl pod míru, musel jsem s vrchovatým kelímkem velmi opatrně našlapovat směrem ke stolkům.

Svařák i medovinu u Anděla mohu jen doporučit!

Zpět na rozcestník: Praha a nejlepší svařák

Autor: Tomáš Bartoš