Aktivně se zapojila do projektu Kavárna Potmě, sbírky V září světlušky září nebo do Běhu pro světlušku. Přestože sama má zrakový handicap, už deset let pomáhá dalším nevidomým. „Dělám to moc ráda, protože si myslím, že ten projekt má smysl," řekla skromně.

close Logo projektu Řád srdce. zoom_in Od jara do podzimu pracuje jako kavárnice v pojízdné kavárně Potmě, zároveň je nyní opět koordinátorkou sbírky Světluška. Mimo práce v neziskovce učí hru na zobcovou flétnu, kytaru a vede pěvecký sbor. Se svojí vodící fenkou pak má vlastní canisterapii, která se zaměřuje na léčebný kontakt psa a člověka.

Její další předností je výjimečná paměť na hlasy lidí a společné situace. „Bohužel lidé často soudí člověka na první pohled. My ne, jsme od toho odproštěni. Snažíme se každého poznat hlouběji, protože nám ani nic jiného nezbývá," dodala Alena Schutová.

Přestože nemá úplně snadný život, dokáže rozdávat radost kolem sebe a naplno pracovat. Každé setkání s ní je obohacující. Se svým přístupem k životu by měla být příkladem velké většině zdravých lidí, kteří si své zdraví neuvědomují a stěžují si na vše kolem sebe. Alena Schutová si nestěžuje, pracuje na plné pecky a rozdává úsměvy plnými hrstmi.

Hlasujte: Řád srdce hledá lidi se srdcem na správném místě