Venkovní areál by měl vzniknout na ploše, která zatím měla sloužit k opalování. Investice přijde radnici na čtyři až pět milionů korun. „Akvapark získal ocenění Bazén roku. Měsíčně ho navštíví deset tisíc lidí. Tak velký ohlas jsme ani neočekávali,“ vylíčil starosta Prahy 5 Milan Jančík.

Výstavba venkovního areálu potrvá podle odhadů radních dva až tři měsíce. Měla by se ale stihnout včas tak, aby areál sloužil návštěvníkům během letních prázdnin. V současnosti akvapark nabízí 25 metrů dlouhý plavecký bazén, dětské brouzdaliště, parní komoru, dva tobogány, vířivky či saunu.Vjeho areálu je i restaurace.

Slavnostně otevřeno bylo koupaliště před Vánocemi. Investorem je pátá městská část, která za toto zařízení zaplatila přibližně 205 milionů korun. Rozšíření akvaparku ale není jedinou plánovanou investicí na Barrandově. Radnice by zde také ráda vytvořila podzemní parkoviště. „Zatím jsme zadali zpracování studie,“ popsal Jančík.

Na Tilleho náměstí by pak měl vzniknout multifunkční kulturní sál. V současnosti probíhají jednání s investory. Pokud se ale žádný nenajde, chystá se radnice provést alespoň opravu sálu na Chaplinnově náměstí, aby v něm mohlo vzniknout kino.