Místní občanští demokraté, kteří před volbami slíbili vystavět areál do tří let, by chtěli akvapark spojit se zimním stadionem a hotelem s kapacitou přibližně 50 hostů. Sloužit by měl hlavně sportovcům, kteří sem přijedou na závody či soustředění.

Sportovní centrum by mělo stát na pozemcích proti Základní škole Donovalská, podél ulice Mírového hnutí. Pozemky jsou ale stále ve vlastnictví magistrátu. „Pokud doložíme, že náš projekt je ekonomicky výhodný a prospěšný, magistrátnám pozemky svěří,“ tvrdí radní Prahy 11 i magistrátu Jiří Janeček (ODS). Projekt zřejmě podpoří i primátor Pavel Bém: „Pokud zpracovaný projekt bude životaschopný, budu prosazovat, aby hlavní město ze svého rozpočtu výstavbu akvaparku v Praze 11 podpořilo,“ uvedl již před časem.

Na výstavbu areálu bude třeba zhruba 650 milionů korun. To, z jakých zdrojů je městská část může získat, by měla napovědět zmíněná studie. „Plánujeme, že část potřebných peněz získáme z Evropských fondů za ekologické vytápění. Podílet by se měl i magistrát. Také bychom rádi přilákali soukromý sektor,“ vyjmenoval možné způsoby financování Janeček. Za tyto peníze by měl na Chodově vyrůst 25 metrů dlouhý plavecký bazén, několik toboganů a dvě zimní kluziště. Pokud studie plány radních potvrdí, začal by se za rok zpracovávat projekt sportovního centra.