O své akci informovali na Facebooku. "VORR se přelepením původních názvů ulic připojil k mezinárodnímu dni solidarity s rojavským odporem proti autoritářství, fanatismu a rozpínavému nacionalismu tureckého režimu," uvedli.

„Přelepili jsme názvy žižkovských ulic, protože cítíme smutek a hněv tváří v tvář tomu, jak mocenské čachry a tanky zadupávají do země ojedinělý pokus o zbudování radikálně-demokratické společnosti na Blízkém východě za tichého přihlížení Západu. Ulice nyní nesou jméno zavražděné progresivní kurdské političky Hevrin Chalaf či mezinárodních dobrovolnic a dobrovolníků padlých po boku kurdských milic YPG a YPJ,“ vysvětluje za VORR Adéla Mračková.

Demonstrace Kurdů proti tureckému útoku v Sýrii.
Turecký vojenský útok na Kurdy v Sýrii řeší i politici v Praze 6

Akce je ovšem v první řadě věnována památce těch, jejichž jména do západních médií nikdy neproniknou. „Kvůli turecké okupaci rojavského území zahynul bezpočet místních z řad obránců i civilistů. Statisíce lidí musely uprchnout ve strachu z náletů a zvěrstev páchaných žoldnéřskými a islamistickými skupinami, jež Turecko - přestože je stále členskou zemí NATO - používá jako postradatelné oddíly prvního sledu,“ dodává Mračková.

VORR zformovala ke konci zimy 2018 široká koalice pražských autonomně-levicových skupin. Organizace zaštítila největší demonstrace proti turecké invazi do Sýrie a spustila mimo jiné kampaň pod heslem „Dovolená? Určitě ne v Turecku“. VORR dlouhodobě apeluje na české vládní představitele, aby znemožnili vývoz zbrojního materiálu do Turecka a zasloužili se o prosazení politických a ekonomických sankcí na mezinárodní úrovni. 

Pražský protest proti ofenzivě v Sýrii.
Další protesty proti turecké ofenzivě. V centru Prahy se sešly dvě stovky lidí