Akce na podporu epilepsie vypukne v úterý na Jiřáku ve 14 hodin. Městská část Praha 3 se tímto připojuje k Mezinárodnímu dni epilepsie. A to koncertem a happeningem, který má za cíl informovat širokou veřejnost o této nemoci, která je i v 21. století stále opředena mnoha mýty. 

„S epilepsií se v České republice potýká okolo 80 tisíc lidí. Je to nemoc, která přináší do života komplikované a nepředvídatelné překážky. Ale přesto s ní lze žít důstojný a normální život. Je tedy možné lidi s epilepsií bez obav zaměstnávat,“ vysvětlil místostarosta Ivan Holeček.

Na náměstí Jiřího z Poděbrad tak vystoupí řada umělců, kteří chtějí podpořit boj proti epilepsii. Na pódiu se objeví František Nedvěd mladší a jeho band, zpěvák Jan Bendig, známý ze show Česko Slovenská SuperStar, muzikálový matador Bohouš Josef, Michaela Nosková nebo nestor pop music Janek Ledecký.

Před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně se také bude konat prezentace neziskových organizací. Děti se pak budou moci zabavit na nejrůznějších soutěžích. Písničkami je pak pobaví babypunková kapela Pískomil se vrací. Pohádky zase slibuje vystoupení Divadla v pytli.