Donutil se hned na začátku programu stal kmotrem mláděte pandy červené, které se v létě narodilo samici Wilmě a samci Patovi. Fanoušci se tak u jejich výběhu dozvěděli jméno oblíbeného panďátka.

„Já bych Flinovi popřál, aby jako každé mládě se mělo nádherně, což bude mít, protože jeho maminka Wilma bude určitě vzorná a bude se o něho krásně starat; a co mu přát ví než to, že je v pražské zoologické zahradě, která je proslulá svou vynikající péčí,“ uvedl Donutil.

V pět hodin pak vyrazil od Vzdělávacího centra lampionový průvod k vánočnímu stromečku, který v 17:40 populární herec s rodinou rozsvítil. Vánoční atmosféru navodilo rovněž vystoupení dětského sboru Osmikvítek. „Přeji všem klidný adventní čas a svátky plné pohody a klidu v kruhu rodiny a přátel - a to včetně přátel zvířecích,“ popřál návštěvníkům u vánočního stromu Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.

Už v sobotu se v pražské zoologické zahradě uskutečnilo tradiční setkání přátel, sponzorů a partnerů, byly předány ceny Richard určené pro nejvýznamnější podporovatele pražské zoo a vyhlášeny výsledky fotosoutěže návštěvníků „Fotím v Zoo Praha“. Dopoledne vystoupila skupina Slza. Mluvčí pražské zoo Lenka Pastorčáková, že od víkendu se v areálu i v e-shopu prodává Vánoční štěstí – vánoční překvapení s dárky.