Na pódiu se tak potkali herečka Alice Bendová, moderátorka Eva Decastelo, motorkář, gurmán a velká šéf Zdeněk Pohlreich, moderátor Dalibor Gondík, moderátor Petr Vágner, zpěvák, moderátor a herec Václav Noid Bárta, kaskadér, motorkář a instruktor Pepa Sršeň, jezdec Moto 3 Karel Hanika a samozřejmě závodním Moto GP Karel Abraham.

Alice Bendová se přiznala, že začala s motorkami brzy, nicméně v 15 letech havarovala na „fechtlovi" a od té doby řídítka nedržela. Její přítel ale jezdí ostošest.

Zdeněk Pohlreich má s motorkou vztah podobný manželství - bojí se jí, ona mu dává minimum prostoru pro chyby, ale když se k ní blíží, má šimráni okolo žaludku a je vzrušený.

Motosalon potrvá do neděle

I za ty obavy ten vztah rozhodně stojí. Dalibor Gondík letos slaví 34 let na motocyklu, poprvé ho na motorku posadil v 9 letech strejda Milan. Je majitelem exotického „Buellíčka", kterého má momentálně v obýváku, protože na něho dával nový výfuk.

Petr Vágner usoudil, že si asi koupí „bábu" (tedy proslulý moped Babeta). Petr se také přiznal, že přilba už mu jednou zachránila život.

Na „bábě" ostatně začínal i Noid, svou první motorku si vybral neuváženě v návalu velkých emocí a obává se, že něco podobného se mu stane i na Motosalonu. Pepa Sršeň zdůraznil bezpečnost na dvou kolech a podotkl, že na pódiu mu zakázali říkat „vole", a to v televizi může.

Jeden ze strojů Karla Haniky je už v muzeu Red Bull v Salcburku a Karel zahajuje už svou druhou sezónu Moto 3. Karel Abraham má už první testy nového stroje za sebou.

Mimochodem Motosalon dostoupil do další fáze své chlapskosti, pásku na oficiální přestřižení drželi místo obvyklých hostesek Pepa Sršeň a Petr Vágner. Motosalon se v Letňanech koná do neděle.