VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

AKTUALIZOVÁNO
8.11.2017

Opozice by měla vést komise pro bezpečnost, shodl se kulatý stůl Pirátů

V kontrolních komisích a důležitých sněmovních výborech by měli být zástupci všech stran, komise pro dohled nad bezpečnostními složkami by pak měla řídit opozice, shodli se na tom zástupci ODS, TOP 09, STAN a Pirátů u kulatého stolu, který svolal předseda Pirátů Ivan Bartoš.

8.11.2017

Zastupitelé se sejdou ve čtvrtek 16. listopadu. Kvůli financování i Výstavišti

Pražští zastupitelé se sejdou ve čtvrtek 16. listopadu k mimořádnému jednání, které si vyžádala opozice TOP 09, ODS a Nezávislí. Právě opozice chce projednávat tendr na projekt dostavby vnitřního okruhu Prahy. Výběrové řízení bylo ale už schváleno. Na jednání chtějí opoziční zastupitelé probrat i financování městských částí a budoucnost Výstaviště.

8.11.2017

Byty a kanceláře v areálu bývalé továrny na letecké motory či kostel z betonu

V klání Best of Realty soutěžilo celkem 43 projektů. Po roce se udělovala i cena za nejlepší nákupní centrum. Zvláštní cenu obdržel netradiční svatostánek. Soutěž Best of Realty 2017 zná své vítěze. V 19. ročníku dvakrát zabodoval projekt Waltrovka, který skupina Penta buduje v Praze 5 Jinonicích.

8.11.2017

KRÁTCE: Lesníci zasadí více než 200 tisíc mladých stromků

Během podzimních měsíců se v pražských lesích objeví nové přírůstky. Lesy hlavního města totiž vysadí desítky tisíc sazenic. Skoro 26 tisíc jich poputuje na severní okraj přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí v Radlicích. Nově vznikající les V Panenkách mezi Běchovicemi a Újezdem nad Lesy posílí 80 tisíc mladých stromků. 

8.11.2017

Piráti pozvali strany ke kulatému stolu. Komunisté, SPD i ČSSD odmítli

/VIDEO/ Na pozvání Pirátů ke kulatému stolu bez hnutí ANO, na kterém chce předseda strany Ivan Bartoš probírat uspořádání Sněmovny, přišli ráno pouze zástupci STAN, ODS a TOP 09.

8.11.2017

Nejhůře placená brigáda v Praze? Ve volební komisi

/INFOGRAFIKA/ Šli byste na brigádu, kde byste dostali 36,60 koruny za hodinu hrubého? Nejspíš ne. Taková odměna čeká na řadové členy, kteří půjdou v lednu do volebních komisí a budou sčítat hlasy ve dvoukolové prezidentské volbě.

8.11.2017

Obří zátah na černé pasažéry nebyl poslední, varují revizoři

Stovka revizorů včera „vzala útokem“ MHD. Do konce listopadu se má „ofenziva“ ještě dvakrát opakovat. Revizoři, kam se podíváš. Takový pocit nejspíš včera měla většina lidí, cestujících městskou hromadnou dopravou. Mnoho z nich nic netušilo. Masivní zátah na černé pasažéry pod taktovkou více než stovky revizorů v pohotovosti si odbyl svou premiéru. 

8.11.2017

Do lékárny s mobilem. Výdej léků čeká zlom

/INFOGRAFIKA/ Obyčejný papírový recept lidé dostanou jen při výpadku elektřiny nebo při ošetření v terénu. Stát ale stále nezprovoznil lékový záznam pacienta, kvůli kterému původně e-recept vznikal.

8.11.2017

Zeman zamíří do Ruska. Doprovodí jej rekordní podnikatelská mise

Prezidenta Miloše Zemana při blížící se návštěvě Ruska doprovodí zástupci více než 120 českých firem. Delegaci hlavy státu a zástupce podnikatelů na východ dopraví tři letadla. Využity budou dva české armádní speciály a jedno pronajaté letadlo.

7.11.2017

OBRAZEM: Revizoři a policisté překvapili cestující v pražské MHD

Na cestující u vstupu do metra Florenc čekali kontroloři a policisté, u příležitosti Akce revizor. V listopadu by do terénu měl vyrazit zvýšený počet revizorů ještě dvakrát.

7.11.2017

Ceny Neuron za přínos světové vědě získá sedm osobností

Ceny Neuron za přínos světové vědě získá sedm osobností napříč vědními obory. Jejich jména Nadační fond Neuron zveřejnil dnes v tiskové zprávě. Ocenění dostanou 6. prosince, ve stejný den jako laureáti cen pro mladé vědce Neuron Impuls. Podle místopředsedy správní rady fondu Pavla Hobzy vybrala rada "zralé vědecké osobnosti" a také 15 mladých badatelů, kteří stojí na začátku své kariéry.

AKTUALIZOVÁNO
7.11.2017

Zeman má rakovinu, uvedl na Facebooku Bartík. Kancelář prezidenta ho zažaluje

Prezident Miloš Zeman má rakovinu s metastázemi, zbývá mu tři až sedm měsíců života. Léčbu odmítl. Diagnózu zná přibližně tři týdny. Takovýto status umístil v úterý brněnský radní Svatopluk Bartík veřejně na svůj facebookový profil.

AKTUALIZOVÁNO
7.11.2017

Topolánek: Chci být prezidentem, který bude sjednocovat

Bývalého premiéra Mirka Topolánka motivovaly ke kandidatuře na prezidenta kroky současné hlavy státu Miloše Zemana, se kterými nesouhlasí. Chce být prezidentem, který bude sjednocovat a bude respektovat pravidla. Na tiskové konferenci dnes také vyloučil možnost amnestie pro svého někdejšího blízkého spolupracovníka Marka Dalíka, který byl odsouzen za podvod. Topolánek v souvislosti se svou kandidaturou přeruší činnost ve firmách, které jsou součástí Energetického a průmyslového holdingu.

7.11.2017

Pohár z turnaje v piškvorkách si odnesl tým Oxymorón z Prahy

Do organizace turnaje pIšQworek se zapojilo Gymnázium Přípotoční. Soutěž letos oslavila deset let. Gymnáziu však domácí prostředí příliš nesvědčilo a turnaj ovládl souboj dvou jiných pražských gymnázií Českolipská a Voděradská. To druhé si nakonec odnáší pohár vítěze. Opakování zápasu se může konat na krajském kole, kam postoupily obě pražské školy. Turnaj se konal v úterý.

7.11.2017

Sídliště u Novodvorské ulice se nebude rozšiřovat

Sídliště u Novodvorské ulice na Praze 12 se nerozroste o další zástavbu. V pondělí  to odhlasovali zastupitelé městské části.  Odmítli tak dřívější dvě rozhodnutí rady Prahy 12. Pondělního jednání se účastnilo několik desítek odpůrců.

7.11.2017

Zastupitelé schválili výkup pozemků pro metro D. Za 15 milionů

Hlavní město vykoupí od soukromých vlastníků pozemky v katastru Písnice a Kunratice v hodnotě asi 15 milionů korun.  Postaví zde depo pro připravované metro D. Materiál v úterý schválili pražští radní.

7.11.2017

Babiš sehnal ministra průmyslu. Jeho jméno zatím tají

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš sehnal kandidáta na ministra průmyslu do své připravované menšinové vlády. Je to nestraník, jméno ale odmítl prozradit. Představitelé ANO dnes také jednali s ODS o složení Sněmovny, hnutí trvá na tom, aby se předsedou stal jeho kandidát Radek Vondráček.

7.11.2017

Mezi Malovankou a Bílou horou nepojedou tramvaje. V noci ze čtvrtka na pátek

V noci ze čtvrtka na pátek bude přerušen obousměrný provoz tramvají mezi Malovankou a Bílou Horou.

7.11.2017

Holešovice dostanou novou lávku. Povede přes přístav

Pražští radní minulý týden schválili změnu územního plánu, která umožní stavbu nové lávky pro cyklisty a pěší. Povede přes holešovický přístav. Nová lávka propojí severní část poloostrova s protilehlým břehem.

7.11.2017

Radní projednají vznik mapy infrastrukturních deficitů i výkup pozemků pro metro

Pražští radní budou ve středu projednávat vznik tzv. mapy infrastrukturních deficitů. Mapa by měla ukázat, kde chybí školy, ordinace lékařů či obchody. Kromě toho je na programu jednání i výkup pozemků pro připravovanou stavbu metra D či financování železnic na území hlavního města.

7.11.2017

Zrekonstruovaná jídelna ZŠ Brdličkova se otevře ve středu

Už ve středu se otevře nově zrekonstruovaná a zmodernizovaná školní jídelna Fakultní základní školy Brdličkova v Praze 13. Investice rekonstrukce celého komplexu stála 43 milionů korun. O rekonstrukci informovala na svých stránkách Praha 13. 

7.11.2017

Dopravní podnik chystá první velký nákup elektrobusů, chce je na linku 207

Čtrnáct nových elektrobusů chce koupit Dopravní podnik hlavního města Prahy. Téměř rok poté, co firma svůj plán veřejně oznámila, poslala do věstníku předběžné oznámení o chystané zakázce.

7.11.2017

Španělská komunita viní z katalánské krize politiky

/INFOGRAFIKA, RASTR/ Z Pyrenejského poloostrova se přestěhovali do střední Evropy už před řadou let. V anketní otázce Pražský deník požádal o jejich osobní pohled na jednostranné kroky katalánských lídrů.

7.11.2017

Fotka prvňáčků a rasistická špína vylezla z děr

Na nástup do školy se nezapomíná. Patří k nejvíce emotivním zážitkům v lidském životě…Těmito slovy redakce Deníku představuje unikátní projekt Moje první školní tablo na svém webu Deník.cz. Naším cílem je představit všechny prvňáčky, kteří letos 4. září poprvé zasedli do školních škamen, a zvěčnit na novinovém papíře jejich vzpomínku. Nic jiného. Žáčci základní školy v teplických Proseticích na tuto slavnostní chvíli opravdu nezapomenou.

7.11.2017

Nájmy letí nahoru. Za rok vzrostly o desetinu, nejvíce v Praze a na Hradecku

/INFOGRAFIKA/ Poté, co k rekordním výšinám vystřelily ceny prodávaných bytů, začaly výrazně růst i nájmy těm Čechům, Moravanům a Slezanům, kteří si vlastní bydlení nemohou dovolit.

7.11.2017

Do boje o Hrad jde devět mužů. Okamura mezi nimi není

/INFOGRAFIKA/ Prezidentská volba se nedramatizuje. Šéf SPD Tomio Okamura po včerejší schůzce s Milošem Zemanem v Lánech oznámil, že na Hrad kandidovat nebude.

6.11.2017

Návrh ANO na růst penzí by byl nevýhodný pro tři pětiny seniorů

Zamýšlené zvýšení penze, které by chtělo co nejdříve prosadit hnutí ANO a jeho předseda Andrej Babiš, by bylo zřejmě nevýhodné pro zhruba tři pětiny seniorů a seniorek v Česku. Vyplatilo by se teď nejspíš jen lidem, kteří mají důchod nižší než 11 200 korun. 

AKTUALIZOVÁNO
6.11.2017

Dalík nastoupil do ruzyňské věznice. Čeká ho pět let vězení

Lobbista Marek Dalík nastoupil dnes odpoledne podruhé k výkonu trestu, znovu do ruzyňské věznice. Odsouzen byl k pěti letům odnětí svobody v souvislosti s podvodem při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu. Při svém prvním uvěznění už si z trestu odpykal zhruba sedm měsíců. Proti verdiktu si opět podal dovolání k Nejvyššímu soudu, které však nemělo vliv na jeho povinnost dostavit se do vězení.

AKTUALIZOVÁNO
6.11.2017

Topolánek má dostatek podpisů. Podpořili ho senátoři Grulich, nebo Nytra

Bývalý premiér a někdejší předseda ODS Mirek Topolánek získal potřebných deset senátorských podpisů pro prezidentskou kandidaturu. Senátor Tomáš Grulich (ODS) serveru Aktuálně.cz sdělil, že nominační listinu podepsal jako desátý. Topolánek o víkendu oznámil, že se hodlá ucházet o funkci hlavy státu.

6.11.2017

Virtuální realita i úniková hra. Začíná týden vědy a techniky

V rámci festivalu Týden vědy a techniky se po republice koná přes 500 akcí. Většina z nich je v Praze. Zaměřené jsou na spoustu oborů, od fyziky až po historii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT