VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

24.2.2018

Podmořská královna Issová. Kniha o vodních bytostech může pomoci nemocným

Klára Issová jako víla. Václav Noid Bárta jako drsný novodobý vodník. Připravovaná fantasy kniha Galateia Volání moře popisuje příběh mořských bytostí. Doplňují ji unikátní podvodní fotografie českých celebrit. Část financí z prodeje knížky dokonce půjde na podporu nemocných cystickou fibrózou.

24.2.2018

Policie pátrá po psychicky nemocné ženě

V pátek odpoledne se ze společné vycházky nevrátila psychicky nemocná žena. Může být nebezpečná sobě nebo svému okolí. Policie žádá o pomoc při jejím hledání.

AKTUALIZOVÁNO
24.2.2018

S lobbistou Šloufem se rozloučila zcela zaplněná síň krematoria

Političtí souputníci, rodina a přátelé se v sobotu před polednem ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze rozloučili s lobbistou a někdejším vlivným členem sociální demokracie Miroslavem Šloufem. Bývalý poradce Miloše Zemana zemřel před týdnem po dlouhé těžké nemoci ve věku 69 let. Avizovanou kytici od prezidenta Miloše Zemana donesl jeho poradce Martin Nejedlý.

24.2.2018

KRÁTCE: Hlávkův most. Pomůže mu investice města?

Technická správa komunikací připravuje opravu třicítky mostů a lávek ve velmi špatném stavu. 

24.2.2018

Farmářské trhy v metropoli startují, nabídnou bylinky i zabijačku

/INFOGRAFIKA/ Zelenina, květiny, ale i zabijačka. Farmářské trhy v metropoli spouštějí další sezonu a nabízejí rozmanitý program. Už v sobotu 3. března se tak otevře oblíbený trh na dejvickém Kulaťáku, který každoročně navštíví až 6 tisíc lidí. Letos se tu budou trhovci více střídat, šanci dostanou i nováčci z Prahy 6. V průběhu března se na trhu objeví zejména první bylinky, medvědí česnek, ale i jarní květiny.

24.2.2018

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

23.2.2018

Příběh československých známek. Můžete ho vymyslet a získat pobyt v Krkonoších

Staré známky. Připomínají významné osobnosti či události. Každá v sobě ukrývá nějaký příběh. Ten můžete vymyslet i vy. Ke stému výročí vzniku Československa se koná vědomostní soutěž. Zúčastnit se ji mohou děti i pamětníci.

23.2.2018

OBRAZEM: Grabova vila patřila hračkám z časů První republiky

Výstava Hračky v časech 1. republiky v libeňské Grabově vile u příležitosti národních oslav 100 let od vzniku Československé republiky představuje nejrůznější typy hraček především z dvacátých a třicátých let minulého století, ale i z doby před vznikem republiky, za protektorátu a z poválečného období. Výstava je otevřena denně od 10 do 16 hodin do 30. dubna a vstup je zdarma.

23.2.2018

Chřipka neustupuje. Nemocných je víc než v minulém týdnu

Počet nemocných chřipkou v Česku se tento týden prakticky nezměnil, stoupl o 0,5 procenta. Lékaři nahlásili 1954 případů akutních infekcí dýchacích cest na 100 tisíc obyvatel. Vyplývá to z informací na webu Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje. Hlavní hygienička vyhlásila začátek chřipkové epidemie na začátku února. Obvykle trvá čtyři až osm týdnů.

23.2.2018

Sýček se stal ptákem roku. Dříve ho lidé vnímali jako posla smrti

Sýček obecný je novým králem. Stává se ptákem roku 2017 a nahrazuje tím datla černého. Sýček patří mezi ty nejmenší sovy v Česku. Koluje o něm dokonce i pověst, že je poslem smrti. Pokud vás zajímá, jak tato sovička vypadá, stačí zajít do zookoutku v Malé Chuchli. Tam bydlí dokonce zamilovaný pár sýčků Sisina a Fanda.

23.2.2018

Ministr Ťok slíbil taxikářům jednání u kulatého stolu ve Sněmovně

Ministr dopravy v demisi Dan Ťok chce v Poslanecké sněmovně uspořádat jednání u kulatého stolu, kde by se sešli zástupci taxi s poslanci. Ministr to uvedl na pravidelném setkání pracovní skupiny, která řeší problematiku taxi.

23.2.2018

Pražská šunka je mezi elitou. Získala označení Zaručené tradiční speciality

Pražská šunka získala elitní označení Zaručené tradiční speciality. Její zápis právě na seznam Zaručených tradičních specialit u Evropské komise (EK) se podařil dojednat zástupcům Ministerstva zemědělství a Českého svazu zpracovatelů masa. Žádost se u Evropské komise projednávala přibližně šest let. Výrobek s názvem „Pražská šunka“ a evropským žlutomodrým logem tak musí vždy splňovat přesnou recepturu a technologii výroby.

23.2.2018

DPP nesmí uzavřít smlouvu v tendru na autobusy. Úřad mu to zakázal

Úřad pro hospodářskou soutěž (ÚOHS) zakázal pražskému dopravnímu podniku (DPP) uzavřít smlouvu ve výběrovém řízení na dodávku 300 autobusů. Médiím to v pátek řekl tiskový mluvčí Martin Švanda.

23.2.2018

Ptačí přírůstky v pražské zoo. Mláďata pelikána, emu i čápa marabu

Jen od konce ledna se v Zoo Praha vyklubala řada zajímavých a vzácných ptáčat, například mládě pelikána skvrnozobého, emu hnědého nebo hned dvě mláďata marabu afrického. A další ptačí přírůstky na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

23.2.2018

Jak asi vidí had? To si můžete vyzkoušet na akci Světlo a život v Národním muzeu

Vidět jako had či odhalit vzory květin, které lidské oko nedokáže spatřit. Tyto aktivity si budete moci vy i vaše děti vyzkoušet v sobotu v Nové budově Národního muzea. Uskuteční se tu další akce z cyklu Aspoň na víkend, která dětem představí světlo zábavnou formou. Odnést si domů budou moci i kus duhy.

23.2.2018

V Česku loni přibylo nemocných, průměrná délka stonání ale klesla

V Česku loni přibylo nemocných. Počet ukončených neschopenek dosáhl téměř 1,7 milionu, což bylo meziročně o sedm procent více. V průměru lidé stonali 41 dní, tedy o necelý den méně než v roce 2016.

23.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Záběhlice – venkov proměněný v město

Pražský deník přináší nový cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992 tentokrát zveme do Záběhlic.

23.2.2018

Neberte zajíčky, apelují na Pražany záchranáři z Lesů hl. města

Záchranáři Lesů hlavního města apelují na Pražany, aby nebrali z volné přírody mláďata zajíců. 

23.2.2018

Chceme být slyšet, vzkázali středoškolští studenti magistrátu

/RASTR/ Den D. Tak mluví zástupci studentských rad (dříve školních parlamentů) o Středoškolském sněmu, který si ve středu na magistrátu zvolil svého předsedu. Studenti chtějí, aby se sněm nejpozději do komunálních voleb stal respektovaným partnerem magistrátu, který mu bude pomáhat s řešením problémů

23.2.2018

Hurá na atrakce! Zítra začíná tradiční matějská pouť

Volný pád, vysoký řetízkový kolotoč či nafukovací skákadla. Matějská pouť letos slibuje různorodou zábavu. Na své si přijdou zejména milovníci adrenalinu. „Zvýšili jsme pádovou věž o 20 metrů, katapult bude vyšší o 30 metrů,“ popsal za pořadatele Václav Kočka starší. 

23.2.2018

Humanizace magistrály se odkládá

Primátorka Adriana Krnáčová prosadila díky podpoře opozičních zastupitelů ODS, TOP 09 a KSČM odklad první etapy proměny severojižní magistrály v centru města. Radní sice zahájení tzv. humanizace magistrály schválili začátkem února, primátorka ale rozhodnutí pozastavila s argumentem, že není prověřený dopad navržených opatření na plynulost dopravy.

22.2.2018

Ministr vnitra odvolal šéfa České pošty Elkána. Firmě prý chybí vize

Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar odvolal ředitele České pošty Martina Elkána. Funkci opustí ke konci února. Poště podle ministra v demisi chybí smysluplná vize fungování podniku. Nového ředitele chce Metnar nalézt prostřednictvím výběrového řízení, do té doby poštu povede nynější Elánův statutární zástupce Vít Bukvic. O zprávě informovala Česká televize.

22.2.2018

Praha chystá opravy 30 mostů a lávek ve velmi špatném technickém stavu

Pražský magistrát společně s Technickou správou komunikací (TSK) připravují rekonstrukci asi 30 mostů a lávek, které spadají do druhé nejhorší kategorie z hlediska technického stavu. Mezi nimi je např. Libeňský most, Palackého i Karlův most. Opravy u nich budou trvat déle. Pokud jde o menší rekonstrukce, ty by měly být hotové do dvou let. Dnes to uvedl náměstek Petr Dolínek.

22.2.2018

Úpravy magistrály odloženy. Praha si nechá vypracovat dopravní model

Pražští zastupitelé po několika hodinách jednání odložili plánované úpravy magistrály. Magistrát si nechá vypracovat dopravní model důsledků úprav. Plánované úpravy schválili radní předminulý týden. Pro byli zástupci ČSSD a Trojkoalice. Naopak proti bylo hnutí ANO. Primátorka Adriana Krnáčová proto rozhodnutí pozastavila s tím, že rozhodnout mají zastupitelé.

22.2.2018

Praha navrhne celostátní regulaci UBERu

Zastupitelé pověřili vedení metropole k vypracování normy, která by měla urychlit řešení sporu mezi tradiční a „digitální“ taxislužbou. Nespokojené taxikáře iniciativa města od dalšího protestu nejspíš neodradí.

22.2.2018

Spory o magistrálu. ODS vyzývá Krnáčovou, aby rozvázala smlouvu s Trojkoalicí

Už několik hodin se dnes dohadují zastupitelé kvůli úpravám na severojižní magistrále. Zatímco hnutí ANO požaduje analýzu dopadů na dopravu na jedné z nejdůležitějších dopravních tepen metropole, ČSSD a Trojkoalice pro to nevidí důvod. ODS dokonce nabídla primátorce Adrianě Krnáčové, aby vypověděla koaliční smlouvu s Trojkoalicí.

22.2.2018

Na Libeňský most se tramvaje vrátí na začátku března. Auta stále mají útrum

Tramvajová doprava se na Libeňský most vrátí v sobotu 3. března. Kdy se na most vrátí automobilová doprava, zatím není jasné. Město také po návratu MHD na most zavede zvýšený dohled a provoz chce pak vyhodnotit. Libeňský most je uzavřen pro automobilovou dopravu a MHD už měsíc.

22.2.2018

Cenu Spravedlivý mezi národy získá in memoriam Václav Čermák

Titul Spravedlivý mezi národy získá in memoriam československý evangelický duchovní Václav Čermák. Stane se 117. Čechem či Čechoslovákem, kterému titul udělil stát Izrael. Oceňuje tak občany nežidovského původu, kteří nezištně pomáhali za druhé světové války pronásledovaným obětem nacistického režimu.

22.2.2018

Studenti: Pro řemeslo je potřeba mít talent

Deník ve spolupráci s magistrátem nabízí seriál Praha očima studentů. Žáci středních škol v něm vyjadřují názor na studium i na život v metropoli. Tento týden odpovídali studenti Střední školy umělecké a řemeslné. Hovořili jsme s nimi o tom, jak obtížné pro ně byly přijímací zkoušky na střední školu a jak se na ně připravovat.

22.2.2018

Lví romance v pražské zoo: páření samce Sohana s lvicí Suchi bylo úspěšné

Lví samec Sohan, který v pražské zoo dočasně nahradil nezkušeného samce Jamvna, uspěl na druhý pokus u samice Suchi a úspěšně se s ní spářil. K páření se lvicí Ginni došlo na konci ledna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT