VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

9.10.2017

Daniel Herman: Musíme přesvědčit společnost, aby chtěla euro

/ROZHOVOR, VIDEO, INFOGRAFIKA/ Do boje o Prahu vysílají hlavní strany své silné zástupce. Pražský Deník postupně představí jejich názory na problémy Pražanů i celé republiky. Začínáme rozhovorem s Danielem Hermanem, který kandiduje za KDU-ČSL. „V majetku státu a obcí jsou byty, jež mohou sloužit mladým rodinám po složení kauce. Za 25 let placení nájemného pak má nájemce možnost byt za poměrnou část odkoupit,“ navrhuje stávající ministr kultury.

9.10.2017

Praha 6 přidává rodičům 500 korun na kroužky, za tři týdny došly peníze

Šestá městská část nabídla rodičům příspěvek na zájmové kroužky a vyčlenila na to dva miliony korun. Do měsíce byly peníze vyčerpané, radnice proto plánuje navýšit rozpočet.

9.10.2017

Michal Moroz: Rozhýbejme trh a ceny bydlení klesnou

/ROZHOVOR, VIDEO, INFOGRAFIKA/ Pražský lídr Realistů Michal Moroz řekl Pražskému deníku: „Rozhýbejme trh a ceny bydlení klesnou." Zamíchat kartami ve volbách mohou dvě strany, Piráti a Realisté. Obě mají podle politologů stejné šance překročit pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do sněmovny. Zvolení poslanci pak můžou podle pražského lídra Realistů Michala Moroze pohnout třeba s cenami bydlení v Praze i dostavbou okruhu. 

9.10.2017

Pod Nuselákem u Vyšehradu demontují lávku. Pozor na dopravní komplikace

Trasa ve směru od Výtoně směrem na Pankrác je pod Nuselským mostem v současné době uzavřena. Probíhá tu totiž demontáž závěsné sanační lávky. Měla by trvat až do konce října. 

9.10.2017

Kryt Folimanka v sobotu otevře své brány. Letos už podesáté

Letos už podesáté zpřístupní Městská část Praha 2 kryt civilní obrany Folimanka. Prohlídka se koná v sobotu 14. října od 9 do 16 hodin.

9.10.2017

Rok modrých parkovacích zón: zpoplatnění vyčistilo ulice od aut

/INFOGRAFIKA/ Vydaných povolení ke stání je o 2264 víc než existujících míst. Starostové i rezidenti si přesto počin vesměs chválí, přespolní jim už tolik nepřekážejí. První relevantní data jsou venku. Technická správa komunikací (TSK) hlásí: rozšíření modrých parkovacích zón do dalších tří městských částí pomohlo. Rezidenti konečně mají kde parkovat.

9.10.2017

ČT posunula předvolební debatu. Babiš a Zaorálek mohou stihnout v jeden den obě

/ANKETA/ Hned ve dvou televizních debatách se večer před volbami do Sněmovny mohou objevit volební lídři ANO Andrej Babiš a ČSSD Lubomír Zaorálek.

8.10.2017

Ve volbách by zvítězilo ANO, ale dále oslabuje, ukázal průzkum

Ve sněmovních volbách by nyní zvítězilo hnutí ANO s 26,5 procenta hlasů. Hnutí ale v poslední době klesají preference. Vyplývá to z dnes zveřejněného volebního modelu agentur STEM a STEM/MARK pro televizi Nova. 

8.10.2017

Radnice Prahy 8 to schytává od kritiků. Kvůli zakázkám

Radnice Prahy 8 je pod palbou kritiky, jak ze strany opozice, tak i od Strany zelených, která s ČSSD a ANO tvoří v této městské části vládnoucí koalici. Kritika se týká předražených či chybně zadávaných zakázek, např. nákupu aplikace pro hlášení závad či  ideových studií plánovaného vybavení domu sociálních služeb. Problémy na radnici Prahy 8 navíc ukazují na obecnější problém, totiž, jak lze malé zakázky soutěžit bez veřejné kontroly. V neděli o tom informoval server Aktuálně.cz

8.10.2017

V blízkosti nemocnice Na Homolce vznikne nové P+R parkoviště

V těsné blízkosti nemocnice Na Homolce vznikne nové P+R parkoviště se 765 parkovacími místy. Řidiče bude potom svážet autobus k Motolu a na metro, na stanici Nemocnice Motol. Parkoviště bude financovat magistrát a zatím není jisté, na kolik vyjde.

8.10.2017

Diskuze o lithiu pokračují. Těžba se bude zřejmě projednávat i v Senátu.

O případné těžbě lithia v České republice a jejích podmínkách se bude krátce před volbami zřejmě debatovat v obou parlamentních komorách. Zatímco KSČM chce svolat mimořádnou schůzi Sněmovny, ODS chce tento bod zařadit na schůzi Senátu, která se uskuteční ve středu. 

8.10.2017

DPP shání nové revizory. Spustil náborovou kampaň

Pražský dopravní podnik (DPP) odstartoval náborovou kampaň s cílem posílení týmu revizorů. V hlavním městě totiž každoročně přibývá počet cestujících bez jízdního dokladu. V současné době je ve sboru revizorů 145 zaměstnanců. V neděli o tom informoval server E15.

8.10.2017

Průzkum: Češi věří nejvíc knihám, nejméně televizi a rozhlasu

Za nejdůvěryhodnější zdroj informací považují Češi knihy, naopak nejméně věří televizi a rozhlasu. Zhruba dvě třetiny Čechů hledá hlavně informace, které je pobaví. Na svůj osobní rozvoj a vzdělávání se při výběru knih nebo pořadů v televizi či surfování na internetu zaměřuje 45 procent lidí. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury STEM/MARK pro Nakladatelský dům GRADA.

8.10.2017

Let ČSA do Moskvy se kvůli podezření na závadu vrátil do Prahy

Letadlo Českých aerolinií z Prahy do Moskvy se dnes ráno muselo kvůli podezření na technickou závadu vrátit zpět do Prahy. Cestující jsou v pořádku, do Moskvy poletí náhradním letadlem, řekl ČTK mluvčí aerolinek Daniel Šabík. Trasa letu je vidět na serveru Flightradar24.com.

8.10.2017

Stromořadí v Korunní ulici projde omlazením. Dvanáct stromů bude nahrazeno

Asi 12 stromů odstraní Lesy hl. města Prahy ze stromořadí v Korunní ulici na Praze 2, které projde omlazením. Dvě lípy a deset akátů budou nahrazeny pouze akáty. Uvedla to Petra Fišerová z tiskového servisu Lesů hlavního města Prahy. Lidé musí v místě počítat i s určitým dopravním omezením, které by mělo být lokální a na nezbytně dlouhou dobu. Na chodnících budou zábrany a na bezpečnost budou dohlížet pracovníci.

8.10.2017

Tři rybníky chce Praha odbahnit. Dva přitom rekonstruuje

Tři pražské rybníky čeká odbahnění, dvěma z nich Praha opraví hráze, výpustní zařízení a bezpečnostní přeliv. Rekonstrukce se bude týkat Biologického rybníka v Horních Počernicích, kde už práce začaly, Olšanského rybníka v Kunraticích.  Odbahnění Olšanského rybníku a rybníku Strnad v Hostivících se chystá na příští rok. Začátkem října začínají také výlovy a to na 26 pražských vodních ploch. Sezonu pak završí výlov břevnovského rybníku Kajetánka, který se koná 10. listopadu.

8.10.2017

Protipovodňové zábrany u Zbraslavi se zvýší. Vznikne tu i nová stěna

Protipovodňovou stěnu a mobilní hrazení na Zbraslavi bude Praha zvyšovat o 70 centimetrů. Opatření se dotkne úseku mezi ulicemi K přehradám a U Národní galerie. Měla by také vzniknout nová protipovodňová stěna podél slepého ramene Berounky. Příslušný materiál už schválili pražští radní. Náklady jsou odhadovány na 20 milionů.

7.10.2017

Kam se spadaným listím ze zahrad? Pozor při jeho pálení

Zbavit se listí spalováním je v metropoli možné, rostlinný odpad ale musí být suchý a bez chemikálií. Při porušení předpisů hrozí pokuta až 50 tisíc korun. Dvacet sběrných dvorů, kompostárna ve Slivenci či velkoobjemové kontejnery. Na tato místa mohou Pražané odevzdat nejčastější podzimní odpad ze zahrad, shrabané listí.

7.10.2017

Koncem října se k ochlazení přidá déšť

Do konce října a na počátku listopadu se bude dál ochlazovat. V příštím týdnu by denní maxima měla být kolem 15 stupňů Celsia, na přelomu měsíců už kolem devíti stupňů. Srážek očekávají meteorologové podobné množství, jako je v této době obvyklé. Pravděpodobně nejvíc pršet bude začátkem listopadu. Vyplývá to ze čtyřtýdenního výhledu počasí, který v sobotu na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

7.10.2017

Lékařská komora podpoří úterní protesty lékařů. Vadí jim eRecepty a EET

Česká lékařská komora podporuje úterní protest praktických lékařů, specialistů a zubařů, informovala o tom v tiskové zprávě. Části lékařů vadí povinnost předepisovat recepty jen elektronicky a chystaná evidence tržeb. Protestují také proti tomu, že úhrady jejich práce ze strany zdravotních pojišťoven mají příští rok stagnovat. Vadí jim, že ministerstvo přidává hlavně nemocnicím.

7.10.2017

Na konferenci Forum 2000 se bude mluvit o posilování demokracie

Monacký kníže Albert II a bývalý rakouský prezident Heinz Fischer jsou mezi hlavními řečníky konference Forum 2000, která v neděli začne v Praze. Jedenadvacátý ročník akce, která navazuje na myšlenky Václava Havla, nese podtitul „Jak posílit demokracii v nejisté době". Více než stovka delegátů z různých zemí se bude po tři dny zabývat děním ve světě a jeho důsledky na demokratické vládnutí.

7.10.2017

KRÁTCE: Lanovka na Petřín nepojede

Lanová dráha z Újezdu na Petřín projde pravidelnou podzimní opravou. Cestující tak na rozhlednu nevyveze od pondělí 9. října. Znovu se rozjede až od čtvrtka 26. října od 9 hodin ráno. 

7.10.2017

Dálnice se opravují podle plánu. Ale šnečím tempem

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) před prázdninami varoval řidiče, že se cestou na dovolenou nevyhnou kolonám a zácpám kvůli rekonstrukcím. Jeho proroctví se vyplnilo. Žádal je, aby na cestách byli trpěliví.

7.10.2017

Nainstaluje i vysvětlí. Hodinový ajťák dorazí za seniory až domů

Trpělivý odborník pomůže lidem v důchodu se vším okolo počítače, tabletu nebo chytrého mobilu. Nastavení wifi, instalace antiviru, založení e-mailu nebo spuštění videochatu. Co je pro většinu lidí samozřejmostí, mohou mít senioři problém vůbec vyslovit. Spolek Moudrá sovička proto starším lidem nabízí kromě obvyklých kurzů práce s počítačem i pomoc přímo u nich doma. Některé radnice na služby spolku i přispívají.

7.10.2017

Pražské knihovny lákají návštěvníky nejen na knihy

/INFOGRAFIKA/Právě finišuje celostátní akce Týden knihoven. Nabízí registraci zdarma či prominutí poplatků z prodlení. Například v městské knihovně bude sobotní odpoledne věnované pohádkám. Goethe-Institut zase nabízí k rozebrání knihy a další média, které vyřazuje z fondu

7.10.2017

Jak se chová domácí prasátko? To se dozvíte v neděli na Parukářce

Bezplatná poradna veterináře, ukázka výcviku policejních psů či králičí hop. To nabídne Den domácích mazlíčků na Parukářce, který se bude konat tuto neděli. Návštěvníci se budou moci těšit i na rady expertů, jak doma vychovat prasátko v domácnosti.

7.10.2017

Silnice, korupce i drahá voda. Problémy, které řeší v celé zemi

Nedokončené dálnice a obchvaty měst, rozbité cesty. A s tím související hustá kamionová doprava, která ucpává ulice. To je největší problém, který trápí většinu Čechů, Moravanů a Slezanů prakticky ve všech regionech Česka, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro Deník. V něm téměř devět tisíc respondentů odpovídalo na dotazy, jak jsou spokojení se životem ve svém kraji.

7.10.2017

Pražané se chlubí úlovky hub. Nabízejí je za odvoz

Houbařský ráj lidé najdou v Klánovickém a Krčském lese nebo v Divoké Šárce. Pražané svou „kořist“ nabízejí na sociálních sítích. Za odvoz. Za chutnými hříbky není třeba vyrážet na venkov. I do Prahy dorazila houbařská mánie. Obyvatelé metropole se tak radují a společně s ostatními sdílejí své houbařské úlovky.

7.10.2017

Co trápí Pražany? Parkování, drahé bydlení i magistrát

/INFOGRAFIKA/Nejspokojenější jsou obyvatelé metropole s dostupností a úrovní MHD, zejména metra. V hodnocení policií prohrává městská s tou státní. Kdyby se zklidnila doprava v hlavním městě, Pražané by dokázali v klidu zaparkovat u svého domu a neplatili obří částky za bydlení, patřili by mezi nejspokojenější Čechy, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro Deník. 

7.10.2017

Lubomír Zaorálek: Nesmíme připustit, aby karty rozdávalo několik velkých hráčů

Když v srpnu ministr zahraničí Lubomír Zaorálek zahajoval recepci českých velvyslanců a významných představitelů našeho veřejného života v Černínském paláci, zakončil svou řeč výzvou Jděte a komunikujte. Nic ho necharakterizuje lépe. Je to muž slova, rád čte, vede dialog, hovoří s politiky i lidmi. Jako lídr ČSSD je ale odhodlán vše přetavit do činů. O svých plánech mluví zapáleně a s vervou.  Na rozdíl od mnoha svých kolegů z různých stran má velkou přednost – za 2O let ve vysoké politice na něm neulpělo jediné korupční podezření.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení