VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

28.2.2018

Taxikáři chtějí ve čtvrtek znovu protestovat. Opět začnou na Strahově

Taxikáři chystají na tento čtvrtek další kolo protestů proti službám typu Uber. Znovu se sejdou na Strahově, odkud odstartují protestní jízdu hl. městem. Ve středu to médiím řekli zástupci taxikářů.

28.2.2018

V Zoo Praha si připomenou Světový den divoké přírody. Letos zaměřený na šelmy

V sobotu 3. března si v Zoo Praha připomenou Světový den divoké přírody, tentokrát zaměřený na téma velké kočkovité šelmy. Ve 14 hodin by si při té příležitosti návštěvníci neměli nechat ujít speciální komentované krmení našich kočkovitých šelem přímo v Pavilonu šelem a plazů v dolní části zoo.

28.2.2018

Rektor: ČZU plánuje víc dvojitých diplomů i exkluzivní stipendia

Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU) by v následujících letech chtěla nabídnout studentům více možností studia zakončeného diplomem ze dvou univerzit i exkluzivní doktorandská stipendia. V rozhovoru s ČTK to řekl její nový rektor Petr Sklenička, který se funkce ujal 1. února.

28.2.2018

Mráz na železnici láme koleje, některé vlaky nejezdí, roztápí se déle

Vlna silných mrazů zasáhla i tuzemskou železnici. Dopravci i správci kolejí ale s nízkými teplotami dopředu příliš nenadělají a musí jen doufat, že mráz nenapáchá velké škody.

28.2.2018

KRÁTCE: Posudek: Podchod u metra Budějovická je v pořádku

Majitelé centra DBK u stanice metra Budějovická si nechali zpracovat vlastní posudek ohledně stavu konstrukcí v okolí stanice. Kritizují totiž uzavření podchodu a vstupu do metra, protože jim ubývají zákazníci.

28.2.2018

Odborníci: Libeňský most nebourejte, ale opravte

/INFOGRAFIKA/ Libeňák je opravitelný, shodují se znalci v oboru dopravních staveb i památkáři. Kloknerův ústav ČVUT vypracoval návrh rekonstrukce mostu, finančně i časově má vyjít obdobně jako stavba nového. 

27.2.2018

Zvířecí záchranáři hledají domov praseti i domácím holubům. Nesmíte je ale sníst

Prasátko Boženka, husa a několik domácích holubů hledají domov. Tato zvířata se dostala do záchranné stanice v Jinonicích, ale nepatří sem. Nyní se jim pracovníci Lesů hl. m. Prahy snaží najít nové majitele. Jejich hlavní podmínkou ale je, že zvířata nesmí nikdo sníst.

27.2.2018

Zeman odsoudil vraždu slovenského novináře a jeho snoubenky

Prezident Miloš Zeman dnes odsoudil vraždu slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Vyjádřil naději, že pachatel bude dopaden. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Čeští politici včetně premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) vraždu odsoudili již v pondělí, kdy se informace objevila v médiích, Hrad ale odmítl případ komentovat. Šok a zděšení nad smrtí kolegy v pondělí vyjádřili i čeští novináři a přední politici Evropské unie. Památku novináře v pondělí večer uctily i stovky lidí v Praze a Brně.

27.2.2018

Okamura se před poslanci ANO omluvil za výroky o Letech

Předseda SPD Tomio Okamura se dnes na jednání poslanců ANO omluvil za výroky ohledně protektorátního koncentračního tábora pro Romy v Letech u Písku, kvůli nimž mu hrozí odvolání z vedení Sněmovny. Předseda poslanců SPD Radim Fiala tuto hrozbu označil za politický boj ze strany KDU-ČSL, jehož smyslem je oslabit případnou podporu SPD a KSČM menšinové vládě ANO v čele s Andrejem Babišem.

27.2.2018

Praha se pyšní dalšími významnými stromy. Přibyl gigantický smrk či památné lípy

Lípa z roku 1928. Dřezovec na počest Karlína. Obrovský smrk v Kuntratickém lese. Nové kousky, které letos přibyly do databáze významných stromů v Praze. Osm dřevin se pyšní svými historickými poselstvími či majestátností.

27.2.2018

Práce na D8 u Prahy budou pokračovat v březnu. Řidiči připravte se na uzavírky

Rekonstrukce levé části vozovky a mostu na dálnici D8 u Zdib bude opět pokračovat na začátku března. Řidiči se musí připravit na uzavírky a omezení na silnici I/9. Tato opatření mají platit až do července.

AKTUALIZOVÁNO
27.2.2018

Soud propustil kurdského politika po slibu, že neopustí EU

Pražský městský soud dnes propustil na svobodu kurdského politika Sáliha Muslima, kterého česká policie v sobotu zadržela na základě mezinárodního zatykače a o jehož vydání usiluje Turecko. Soudce přijal Muslimův slib, že nevycestuje z Evropské unie a že se bude na případná předvolání dostavovat k soudním jednáním. ČTK to sdělila mluvčí soudu Markéta Puci. Turecko muže označuje za teroristu.

27.2.2018

Provoz vlaků mezi Smíchovem a hlavním nádražím zastavila porucha zařízení

Mezi Smíchovem a hlavním nádražím byl zastaven provoz. Došlo tu k poruše zabezpečovacího zařízení. Částečné omezení platilo i na trase mezi Holešovicemi a hlavním nádražím.

27.2.2018

KRÁTCE: Pražané nejčastěji špatně třídí plata od vajec či kapesníky

Někteří obyvatelé Prahy mají stále mezery ve správném třídění odpadů. V barevných nádobách na separovaný odpad často končí i to, co do nich nepatří. K nejčastějším omylům patří třídění plat od vajec či rolí toaletního papíru.

27.2.2018

Hilšer chce kandidovat do Senátu na Žižkově, Fischer v Modřanech

Senátoři se budou v říjnu volit ve čtyřech pražských obvodech. Kandidaturu už potvrdili neúspěšní kandidáti na prezidenta Pavel Fischer a Marek Hilšer, pravděpodobně se přidá i Jiří Drahoš

27.2.2018

Počasí láká bruslaře na zamrzlé plochy, pod jedním se led prolomil

Milovníci bruslení vyrazili na přírodní led. Odborníci ale vyzývají k opatrnosti při pohybu na zamrzlé ploše. Záchranáři vyjeli k topícímu se muži a ošetřovali pět podchlazených lidí. 

27.2.2018

Sněmovna Okamurovi referendum odpíská. Dojde i na něj?

Poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury i jeho voliči zažijí v následujících dnech několikeré zklamání. Téměř definitivně se jim vzdálil podíl na vládnutí, neboť Andrej Babiš pravil, že momentálně je na stole jediná varianta, totiž kabinet ANO a ČSSD podporovaný komunisty.

26.2.2018

U sv. Štěpána bude kardinál Duka sloužit mši za zemřelé bezdomovce

Bohoslužba za zemřelé lidi bez domova bude ve středu od 18 hodin v kostele sv. Štěpána ve Štěpánské ulici v Praze. Setkání pořádá křesťanská komunita Sant´Edigio, která v Česku působí 25 let a pomáhá bezdomovcům, romským dětem či starým lidem. Při středeční připomínce jmen a příběhů lidí, kteří zemřeli opuštěni uprostřed města, mohou účastníci mše za ně zapálit svíčku. Mši bude sloužit pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka.

26.2.2018

Praha 2 bude letos hospodařit s výdaji 722 milionů korun, přidá i na investice

Druhý pražský obvod bude letos hospodařit s příjmy 404,342 milionu korun a výdaji zhruba 721,677 milionu korun. Rozdíl dorovná z úspor hospodaření z minulých let. Na investice půjde téměř 252 milionů. Návrh rozpočtu schválili zastupitelé městské části. Pro rok 2017 měla radnice schváleny příjmy ve výši asi 379 milionů a výdaje 585,576 milionu.

26.2.2018

KRIMI MIX: Čtyři malí kříženci skončili v útulku pražských strážníků

/VIDEO/ Jen díky všímavosti starostlivé ženy neumrzla v pondělí dopoledne čtyři štěňata. Těžko říct, kdo je odložil v přepravce pod most na pražském Chodově. Paní naštěstí duchapřítomně zavolala do útulku pražské městské policie v Troji.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2018

Taxikáři se vydali na další protestní jízdu. Opět blokovali centrum Prahy

Zhruba tři stovky řidičů taxi se dnes po 13. hodině opět sešly na Strahově, aby protestovaly proti službám typu Uber. Požadují konec alternativní taxislužby a nelíbí se jim postup vlády. Ve čtvrt na tři se jejich vozy začaly šikovat do protestní kolony a ta se vydala na cestu do centra města. Krátce před třetí hodinou tam pak začala  působit dopravní komplikace. 

26.2.2018

Vilgus ministryni: Invalidovnu předejte do rukou Národního památkového ústavu

Místostarosta MČ Praha 8 Petr Vilgus dlouhodobě usiluje o vyřešení neutěšené situace okolo karlínské Invalidovny. Řešením je podle něj předat budovu do rukou Národního památkového ústavu (NPÚ), který nejlépe ví, jak se postarat o tak významnou a cennou stavbu. Žádá ministryni financí Alenu Schillerovou o intervenci v záležitosti jejího předání do správy NPÚ, který o převod požádal již v roce 2016. Od té doby uběhl už rok a půl. Invalidovna už nemůže déle čekat.

26.2.2018

Na Hradě začne v úterý výstava vzácných dokumentů českých dějin

Na Pražském hradě v úterý začne výstava Labyrintem českých dějin, na které budou vystaveny originály unikátních dokumentů z moderní i dávné historie. Nejvzácnějším exponátem bude originál Vladislavova privilegia z roku 1158, což je nejstarší dochovaná listina dokládající existenci českého státu. Novinářům to dnes řekla autorka výstavy Emílie Benešová z Národního archivu. Výstava potrvá čtyři měsíce.

26.2.2018

Pražská zoo odložila kvůli silným mrazům převoz tapíra

Pražská zoo odložila převoz tapíra čabrakového do Amsterodamu. Důvodem jsou obavy z komplikací při nakládání a vykládání zvířete v silných mrazech. Převoz dvouletého tapíra Budaka Puntji, přezdívaného "Punťa", se opozdí minimálně o týden. Původně měl odcestovat v úterý, řekl ČTK ředitel zoo Miroslav Bobek. Kvůli mrazu museli pracovníci zoo také zavřít tučňáky.

26.2.2018

Chřipka v Praze má letos na svědomí deset lidských životů

Deset lidí letos zemřelo, devět z nich starších šedesáti let. Tři desítky lidí skončily v nemocnici. Taková je bilance letošní chřipkové epidemie. V pondělí o tom informovali pražští hygienici. Počet nemocných tento týden stagnuje a zůstává stejný jako minulý týden tj. 1250 na sto tisíc obyvatel.

26.2.2018

Trojský přívoz je znovu mimo provoz. Kvůli průtoku Vltavy a zamrznutí Berounky

Přívoz mezi Trojou a Císařským ostrovem už zase nejezdí. Důvodem je opět nízký průtok Vltavy, způsobený zamrznutím Berounky. V pondělí o tom informovala společnost Ropid.

26.2.2018

Taxikáři se opět sejdou na Strahově. Budou protestovat proti službám typu Uber

Část taxikářů se dnes opět sejde na Strahově, aby protestovali proti službám typu Uber. Požadují konec alternativní taxislužby a nelíbí se jim postup vlády. Ta chce problém taxislužby řešit novelou. Zatím není jasné, jak budou protesty vypadat, zda taxikáři opět podniknou pomalou jízdu do centra metropole.

26.2.2018

V Kyjích se pod bruslařem probořil led. Zachránil ho kolemjdoucí

Štěstí v neštěstí měl bruslař, pod kterým se v neděli odpoledne na rybníku v Kyjích prolomil led. Pomohl mu kolemjdoucí a i díky tomu nebyl v zamrzlé vodě dlouho. Přivolaní záchranáři muže zahřáli a nemusel do nemocnice.

26.2.2018

Osvědčení účastníků odboje proti komunismu obdrží bratři Wonkovi

Osvědčení pro účastníky odboje a odporu proti komunismu dnes v Praze dostanou bratři Wonkovi a dalších 32 lidí. Pavel Wonka označovaný za posledního politického vězně komunistického režimu v Československu, který zemřel ve vězení, bude oceněn in memoriam. Osvědčení obdrží také Jiří Wonka, kterého komunistická moc rovněž věznila a pronásledovala a po revoluci z listopadu 1989 dosáhl zrušení soudních rozsudků proti sobě i svému bratrovi.

26.2.2018

KRÁTCE: V ekocentru se narodila jehňata

Do ekocentra Prales Lesů hlavního města Prahy už definitivně přišlo jaro. Na konci týdne se tu totiž narodila dvě jehňata. Světlejší samička dostala jméno Sněhulka, její tmavší sestra se jmenuje Čertice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT