Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

8.10.2017

Tři rybníky chce Praha odbahnit. Dva přitom rekonstruuje

Tři pražské rybníky čeká odbahnění, dvěma z nich Praha opraví hráze, výpustní zařízení a bezpečnostní přeliv. Rekonstrukce se bude týkat Biologického rybníka v Horních Počernicích, kde už práce začaly, Olšanského rybníka v Kunraticích.  Odbahnění Olšanského rybníku a rybníku Strnad v Hostivících se chystá na příští rok. Začátkem října začínají také výlovy a to na 26 pražských vodních ploch. Sezonu pak završí výlov břevnovského rybníku Kajetánka, který se koná 10. listopadu.

8.10.2017

Protipovodňové zábrany u Zbraslavi se zvýší. Vznikne tu i nová stěna

Protipovodňovou stěnu a mobilní hrazení na Zbraslavi bude Praha zvyšovat o 70 centimetrů. Opatření se dotkne úseku mezi ulicemi K přehradám a U Národní galerie. Měla by také vzniknout nová protipovodňová stěna podél slepého ramene Berounky. Příslušný materiál už schválili pražští radní. Náklady jsou odhadovány na 20 milionů.

7.10.2017

Kam se spadaným listím ze zahrad? Pozor při jeho pálení

Zbavit se listí spalováním je v metropoli možné, rostlinný odpad ale musí být suchý a bez chemikálií. Při porušení předpisů hrozí pokuta až 50 tisíc korun. Dvacet sběrných dvorů, kompostárna ve Slivenci či velkoobjemové kontejnery. Na tato místa mohou Pražané odevzdat nejčastější podzimní odpad ze zahrad, shrabané listí.

7.10.2017

Koncem října se k ochlazení přidá déšť

Do konce října a na počátku listopadu se bude dál ochlazovat. V příštím týdnu by denní maxima měla být kolem 15 stupňů Celsia, na přelomu měsíců už kolem devíti stupňů. Srážek očekávají meteorologové podobné množství, jako je v této době obvyklé. Pravděpodobně nejvíc pršet bude začátkem listopadu. Vyplývá to ze čtyřtýdenního výhledu počasí, který v sobotu na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

7.10.2017

Lékařská komora podpoří úterní protesty lékařů. Vadí jim eRecepty a EET

Česká lékařská komora podporuje úterní protest praktických lékařů, specialistů a zubařů, informovala o tom v tiskové zprávě. Části lékařů vadí povinnost předepisovat recepty jen elektronicky a chystaná evidence tržeb. Protestují také proti tomu, že úhrady jejich práce ze strany zdravotních pojišťoven mají příští rok stagnovat. Vadí jim, že ministerstvo přidává hlavně nemocnicím.

7.10.2017

Na konferenci Forum 2000 se bude mluvit o posilování demokracie

Monacký kníže Albert II a bývalý rakouský prezident Heinz Fischer jsou mezi hlavními řečníky konference Forum 2000, která v neděli začne v Praze. Jedenadvacátý ročník akce, která navazuje na myšlenky Václava Havla, nese podtitul „Jak posílit demokracii v nejisté době". Více než stovka delegátů z různých zemí se bude po tři dny zabývat děním ve světě a jeho důsledky na demokratické vládnutí.

7.10.2017

KRÁTCE: Lanovka na Petřín nepojede

Lanová dráha z Újezdu na Petřín projde pravidelnou podzimní opravou. Cestující tak na rozhlednu nevyveze od pondělí 9. října. Znovu se rozjede až od čtvrtka 26. října od 9 hodin ráno. 

7.10.2017

Dálnice se opravují podle plánu. Ale šnečím tempem

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) před prázdninami varoval řidiče, že se cestou na dovolenou nevyhnou kolonám a zácpám kvůli rekonstrukcím. Jeho proroctví se vyplnilo. Žádal je, aby na cestách byli trpěliví.

7.10.2017

Nainstaluje i vysvětlí. Hodinový ajťák dorazí za seniory až domů

Trpělivý odborník pomůže lidem v důchodu se vším okolo počítače, tabletu nebo chytrého mobilu. Nastavení wifi, instalace antiviru, založení e-mailu nebo spuštění videochatu. Co je pro většinu lidí samozřejmostí, mohou mít senioři problém vůbec vyslovit. Spolek Moudrá sovička proto starším lidem nabízí kromě obvyklých kurzů práce s počítačem i pomoc přímo u nich doma. Některé radnice na služby spolku i přispívají.

7.10.2017

Pražské knihovny lákají návštěvníky nejen na knihy

/INFOGRAFIKA/Právě finišuje celostátní akce Týden knihoven. Nabízí registraci zdarma či prominutí poplatků z prodlení. Například v městské knihovně bude sobotní odpoledne věnované pohádkám. Goethe-Institut zase nabízí k rozebrání knihy a další média, které vyřazuje z fondu

7.10.2017

Jak se chová domácí prasátko? To se dozvíte v neděli na Parukářce

Bezplatná poradna veterináře, ukázka výcviku policejních psů či králičí hop. To nabídne Den domácích mazlíčků na Parukářce, který se bude konat tuto neděli. Návštěvníci se budou moci těšit i na rady expertů, jak doma vychovat prasátko v domácnosti.

7.10.2017

Silnice, korupce i drahá voda. Problémy, které řeší v celé zemi

Nedokončené dálnice a obchvaty měst, rozbité cesty. A s tím související hustá kamionová doprava, která ucpává ulice. To je největší problém, který trápí většinu Čechů, Moravanů a Slezanů prakticky ve všech regionech Česka, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro Deník. V něm téměř devět tisíc respondentů odpovídalo na dotazy, jak jsou spokojení se životem ve svém kraji.

7.10.2017

Pražané se chlubí úlovky hub. Nabízejí je za odvoz

Houbařský ráj lidé najdou v Klánovickém a Krčském lese nebo v Divoké Šárce. Pražané svou „kořist“ nabízejí na sociálních sítích. Za odvoz. Za chutnými hříbky není třeba vyrážet na venkov. I do Prahy dorazila houbařská mánie. Obyvatelé metropole se tak radují a společně s ostatními sdílejí své houbařské úlovky.

7.10.2017

Co trápí Pražany? Parkování, drahé bydlení i magistrát

/INFOGRAFIKA/Nejspokojenější jsou obyvatelé metropole s dostupností a úrovní MHD, zejména metra. V hodnocení policií prohrává městská s tou státní. Kdyby se zklidnila doprava v hlavním městě, Pražané by dokázali v klidu zaparkovat u svého domu a neplatili obří částky za bydlení, patřili by mezi nejspokojenější Čechy, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro Deník. 

7.10.2017

Lubomír Zaorálek: Nesmíme připustit, aby karty rozdávalo několik velkých hráčů

Když v srpnu ministr zahraničí Lubomír Zaorálek zahajoval recepci českých velvyslanců a významných představitelů našeho veřejného života v Černínském paláci, zakončil svou řeč výzvou Jděte a komunikujte. Nic ho necharakterizuje lépe. Je to muž slova, rád čte, vede dialog, hovoří s politiky i lidmi. Jako lídr ČSSD je ale odhodlán vše přetavit do činů. O svých plánech mluví zapáleně a s vervou.  Na rozdíl od mnoha svých kolegů z různých stran má velkou přednost – za 2O let ve vysoké politice na něm neulpělo jediné korupční podezření.

6.10.2017

V Praze je asi 300 prázdných domů

V metropoli je asi 300 prázdných domů. Ve čtvrteční diskusi to uvedl zástupce IPR Milan Brlík. Ke smysluplnému využívání budov pomáhá i projekt IPR Prague Citymakers.

6.10.2017

Stavbaři už „rozvrtali“ most na soutoku Sázavy a Vltavy. Podívejte se

Před měsícem se stavbaři ve středočeské Davli jižně od Prahy pustili do důkladné rekonstrukce betonového mostu, který se pne vysoko nad Vltavou na dohled od soutoku se Sázavou. Most otevřený v roce 1991 je v havarijním stavu, proto auta nahradily bagry s velkými sbíječkami. Jejich dunění se rozléhá po celém údolí řeky.

6.10.2017

Až sedm procent lékařů nepoužívá internet. Kvůli eReceptu mohou zavřít ordinace

Pět až sedm procent lékařů, zejména starších, nepoužívá internet. I oni ale budou muset od roku 2018 používat elektronické recepty, jinak jim hrozí pokuta až dva miliony korun. Řekl to na dnešní tiskové konferenci k zavádění eReceptu ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Zdeněk Blahuta. Zatím ale není jasné, kdo bude kontrolovat a případně postihovat lékaře, kteří se do systému nezapojí.

6.10.2017

Fenka jezevčíka Vendy přišla do útulku ve špatném stavu. Najde nového páníčka?

Desetiletá fenka hrubosrstého jezevčíka se do útulku v Libni dostala ve velmi špatném stavu. Po hospitalizaci je již v pořádku a hledá nový domov. Vendy je nenáročná a miluje mazlení, zároveň jí stačí i kratší procházky.

6.10.2017

Semafor a otevření Trojské ulice. Praha 7 navrhla řešení pro dopravu v Troji

Jestli se opět vrátí značka zákazu průjezdu na serpentinu mezi Bohnicemi a Trojou se vyřeší na jednání magistrátu se starosty dotčených městských částí, které se koná v pondělí. Praha 7 chce navrhnout hned několik řešení sporu městských částí, který vyústil začátkem týdne v dopravní komplikace a uzavření ulice K Bohnicím. Sedmá městská část chce žádat o vybudování semaforu na křižovatce ulic Lodžská a K Pazderkám, instalaci radaru do ulice K Bohnicím a zprůjezdnění Trojské ulice. Návrhy zveřejnila v pátek Praha 7 na svých webových stránkách.

6.10.2017

Nevidomá Anička ze Šumperka chce začít znovu. Pomozte jí v Praze najít domov

Třiadvacetiletá Anička Mlynářová, která je od narození téměř nevidomá, se rozhodla postavit na vlastní nohy. Z malého Šumperka se chce přestěhovat do metropole, kde je život pro nevidomé často jednodušší a nabízí více příležitostí. Pomozte Aničce najít domov i vy.

6.10.2017

V pražské zoo se narodila dvě mláďata tygra malajského

Pražská zoologická zahrada přivítala další přírůstek. V úterý ráno se tu narodila dvě mláďata malajského tygra. Zoologická zahrada kvůli tomu uzavřela pavilon šelem. Odchov tygrů je totiž značně choulostivý.

6.10.2017

Nejstarší klub deskových her funguje už 21 let. Paluba sídlila i na parníku

Nejstarší klub deskových her funguje v Praze už od roku 1996. Založili ho dva vysokoškoláci, kteří chtěli svou vášeň v hraní stolních her rozšířit dál. Několik let sídlili na parníku Tyrš a nyní je najdete ve vnitrobloku jednoho z domů na Andělu. Zažili několikadenní hry, hádky a dokonce i házení kartami. Přesto Klub deskových her Paluba působí jako jedna rodina.

6.10.2017

Praha otevřela v radničních domech kreativní centrum

V části radničních domů na Malém náměstí Praha otevřela kreativní centrum (PKC). V domech se nacházejí kanceláře, zasedací místnosti či přednáškové sály. Sídlit tu budou i start-upy. Zbylé části domů zatím na své využití čekají.

6.10.2017

V Noci vědců se lidem otevřou výzkumné ústavy a vysoké školy

Výzkumné ústavy a vysoké školy se dnes večer při Noci vědců otevřou lidem. Nabídnou jim prohlídky laboratoří, ukázky pokusů a experimentů, netradiční přednášky či soutěže a hry. Do letošního ročníku se zapojilo 23 výzkumných institucí. Jeho tématem je Mobilita - Svět v pohybu. Vědci se zaměří na to, jakou roli hraje v současném českém a světovém výzkumu přemisťování zboží, informací a lidí.

6.10.2017

Jeden z největších pražských developerů daroval hnutí ANO půl milionu

Passerinvest Group chce v opuštěném areálu Interlov na Roztylech postavit opět převážně kancelářský komplex. K tomu potřebuje změnu územního plánu, o níž budou hlasovat pražští zastupitelé. Na dotaz Pražského deníku, proč se rozhodl finančně podpořit ANO, Passer neodpověděl. Stejně tak neuvedl, zda přispěl darem i jiným politickým stranám. Ani starosta jedenáctky Jirava do včerejší uzávěrky na dotaz redakce nereagoval.

6.10.2017

Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 uleví především Dubenci

/FOTOGALERIE/ Ve středu po poledni byl slavnostně uvedený do provozu nový úsek dálnice D4 z Prahy směrem na Písek a Strakonice. Zhruba pětikilometrová část vede od přemostění u Skalky až po křižovatku na Placích a uleví dopravě především v Dubenci. Samotný úsek urychlí řidičům cestu o šest až deset minut podle intenzity provozu.

6.10.2017

Další proměny hlavního nádraží: Napojí se na Vinohrady a Žižkov

/INFOGRAFIKA/ Proměny hlavního nádraží úterním dokončením opravy historické střechy za 600 milionů korun nekončí. Cestující se mohou těšit na dlouho očekávané spojení s Vinohrady a Žižkovem, stejně jako na rekonstrukci posledních tří nástupišť.

6.10.2017

Ekologové: Brabec pomohl ochránit parky, v recyklaci zklamal

Rozdělení miliard korun z fondů Evropské unie, rozjezd kotlíkových dotací a boj se suchem. Hlavně za tyto zásluhy se pár týdnů před parlamentními volbami pochválil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Ekologové mu sice jisté zásluhy přiznávají, jeho výsledky v ministerské funkci však za ohromující nepovažují.

6.10.2017

Volby mohou způsobit stranická zemětřesení. Ohrožený může být i Kalousek

/ANALÝZA/ Dva týdny, které zbývají do voleb, vyplní sebevědomá vystoupení všech stranických lídrů. Dobře vědí, že lidé ocení jejich razantní chování a jistotu. Ve skutečnosti ale nejsou klidní ani omylem. Změny lze očekávat v ČSSD, ODS i u lidovců. Nejjistější pozici mají šéfové ANO, SPD a Pirátů

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení