Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

16.10.2017

Lachtani se učí snadno. Někteří umí dát i pusu

Na ostré zobáky a létající exkrementy musejí dávat největší pozor chovatelé tučňáků a lachtanů v pražské zoo. Díky nejrůznějším kejklům a cvičení svých svěřenců je ale jejich práce pestrá.

16.10.2017

Více stromů a méně aut. Z hektické tepny Na Poříčí možná bude bulvár

Obyvatelé oblasti mezi Florencí a náměstím Republiky možná budou mít důvod k radosti. Místo uhýbání mezi zvonícími tramvajemi, troubícími auty a nespočtem chodců by se mohli za pár let procházet po zklidněném bulváru plném zeleně.

16.10.2017

Jana Černochová: S Babišem do vlády? Potom vystupuji z ODS

/ROZHOVOR, VIDEO/ Jednička pražské kandidátky ODS Jana Černochová řekla Pražskému deníku: S Babišem do vlády? Potom vystupuji z ODS. Vadí jí, že se nepostavil ani metr metra. Pražská lídryně ODS Jana Černochová (43) kritizuje Zelené za to, že blokují Metropolitní plán, a proto výstavba v Praze stagnuje.

16.10.2017

Na sídlištích bydlí méně lidí. To se změní

/INFOGRAFIKA, BOX/ I když obyvatel sídlišť v posledních letech ubývá, pověst panelákového bydlení se zase začíná lepšit. Důvodem je mimo jiné vysoká cena bytů v novostavbách.

16.10.2017

Středoškoláci půjdou volit. Chtějí o zemi rozhodovat

Maturitní třída pražského víceletého gymnázia. Skupina dívek, které letos poprvé půjdou volit, se baví, komu dá hlas. Katka váhá mezi TOP 09 a ODS, Karolína, Vendula a Veronika to hodí Pirátům, Anna topce.

16.10.2017

Ostuda. Polovina školních jídelen propadla v testu hygieniků

/INFOGRAFIKA/ To je šílené. Výsledky ve mně vzbuzují velké rozpaky, komentoval studii, se kterou nyní přišel Státní zdravotní ústav, primář dětského a novorozeneckého oddělení českolipské nemocnice Josef Gutt.

15.10.2017

Zóny placeného stání by se mohly objevit i na Praze 9

K městským částem, ve kterých platí zóny placeného stání, by se mohla v budoucnu zařadit i Praha 9. Návrh na jejich zavedení chce ještě do konce roku zastupitelstvu navrhnout radní pro dopravu Tomáš Holeček. V celé Praze 9 by měla podle něj být tzv. fialová zóna, která by kromě rezidentů umožňovala parkování i přespolním.

15.10.2017

V pražské zoo spadla z rozhledny žena, poranila si hrudník, pánev a záda

Z dřevěné rozhledny v pražské zoologické zahradě se v neděli dopoledne zřítila třicetiletá žena. Na místo vyrazili záchranáři. Ti o nehodě informovali na Twitteru.

15.10.2017

Do metropole se po 45 letech vrátily trolejbusy. Zatím mezi Palmovku a Letňany

Přesně po 45 letech se do hlavního města vrátily trolejbusy. Na konci víkendu byl zahájen provoz trolejbusové tratě v ulici Prosecká. Dynamicky nabíjený vůz bude v testovacím režimu jezdit mezi Palmovkou a Letňany.

15.10.2017

Radnice tří městských částí požadují úpravu vyhlášky o hazardu v Praze

Radnice městských částí Prahy 10, 11, 8 požadují po magistrátu úpravu vyhlášky o omezení hazardních her. Jde o snížení množství míst, kde je hazard povolen, případně zavést nulovou toleranci. Prahy 1 a 3 jsou naopak proti nulové toleranci a současná úprava vyhlášky jim vyhovuje.

15.10.2017

Zeman a Drahoš odvolí v Praze, Horáček v Roudnici

Prezidentští kandidáti Michal Horáček a Jiří Drahoš plánují sledovat sčítání hlasů do Sněmovny společně se svými volebními týmy. Současný prezident Miloš Zeman bude na výsledky čekat v Lánech. ČTK to sdělili mluvčí uchazečů o prezidentský post.

15.10.2017

Kdo vyhraje volby? Sázky na výsledek překonaly "politický" rekord

Objem sázek na sněmovní volby u sázkových kanceláří přesáhl 60 milionů korun. Týden před začátkem voleb tak byl překonán rekord v politických sázkách, který dosud s 50 miliony držely prezidentské volby v roce 2013.

15.10.2017

VIDEO: Estébák premiérem? Aktivisté na Signalu upozornili na Babiše

Na facebookové stránce skupiny Proč? Proto!, známé z demonstrací proti Babišovi a Zemanovi, které se uskutečnily letos v květnu, se objevilo video. To je prezentováno jako neoficiální část festivalu Signal, který aktuálně probíhá v hlavním městě. Ve videu varují před tím, že by se českým premiérem mohl stát agent Státní bezpečnosti.

15.10.2017

Posudek doporučuje kladné stanovisko EIA pro obchvat Běchovic, Újezdu a Úval

Jihovýchodní část Pražského okruhu je možná blíže dokončení. Zpracovatel nezávislého posudku totiž doporučil vydat kladné stanovisko vlivu na životní prostředí (EIA) pro chystaný obchvat Běchovic, Újezdu nad Lesy a Úval. Vyplývá to z databáze EIA. K posudku může měsíc podávat veřejnost připomínky. Rozhodnutí je potom na ministerstvu životního prostředí.

15.10.2017

SZ volí častěji ženy, Piráty muži, větší strany míří na všechny

V předvolební taktice uchazečů o místa v Poslanecké sněmovně zaujímá významný prostor definice typických voličů jednotlivých stran. Lídři menších stran v předvolebních rozhovorech s novináři popsali, jací lidé jejich uskupení dávají přednost a na které míří svými programy. Například Piráty volí častěji muži do 35 let, zelené ženy a lidovce věřící. Zástupci stran, které se ucházejí o široký volební zásah, hovořili o snaze oslovovat všechny napříč spektrem a bližšímu popsání voličů se bránili.

15.10.2017

Chcete vědět, jaké jste našli houby? Vložte je do schránky v Karmelitské ulici

Našli jste zajímavou houbu a rádi byste věděli, co je zač? Nemusíte ji hledat v atlasech ani na internetu. Stačí ji pouze strčit do kouzelné schránky v Karmelitské ulici v Praze 1. Do pár dní pak obdržíte odpověď.

14.10.2017

Pražské potoky se vrací přírodě

Rokytka je dalším z pražských potoků, který se dočká návratu k přirozenému stavu. Pražští radní schválili materiál, který umožní kanalizovaný tok opět vrátit přírodě.

14.10.2017

Carsharing zacílil na elektromobily

Carsharing znamená sdílení automobilů. V tomto případě je řeč o sdílení elektromobilů. Pražský magistrát se spolu s Pražskou energetikou a firmouCar4Way zapojil do projektu, který má vyjít vstříc obdivovatelům tohoto typu vozidel.

14.10.2017

Babí léto vydrží. Příští týden teploty dosáhnou 20 stupňů

Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech bude teplejší než obvykle, naopak srážek bude stejně nebo o něco méně než v tuto dobu. Z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vyplývá, že nejteplejší bude příští týden, v jehož počátku se budou odpolední teploty pohybovat až kolem 20 stupňů Celsia.

14.10.2017

Zatímco po něm pátrala policie, spal u kamaráda

V osm hodin měl přijít domů, ale nedorazil. Bylo vyhlášeno pátrání a policie požádala o pomoc i veřejnost. Dítě v ohrožení. Z toho vždycky zamrazí. Tentokrát, ale vše dobře dopadlo. Malý výtečník přespal u kamaráda a doma se o tom „zapomněl“ zmínit.

14.10.2017

Kandidát na Hrad Hilšer: U premiéra musí být jasné, že nespáchal trestný čin

/ANKETA/ Česká republika musí podle kandidáta na prezidenta Marka Hilšera zůstat navázána na demokratické západoevropské země. Je to pro něj jedna z priorit, o kterou by v případě zvolení dbal na Hradě.

14.10.2017

Výstava ukáže podobu památníku na místě židovských transportů

Jak by měl vypadat budoucí památník na místě transportů židovských obyvatel za druhé světové války, ukáže výstava jeho studie. Památník ticha se již několik let připravuje na nádraží Praha-Bubny. V pondělí a úterý si budou moci zájemci přijít prohlédnout studii od ateliéru ARN. Památník má být podle organizátorů místem připomínání historie i příspěvkem k současné pražské architektuře.

14.10.2017

Pražští lídři se pohádali o dopravu na letiště. Dolínek: Železnice není klíčová

/VIDEO/ Jak se dostat na letiště? Jedni chtějí metrem, druzí vlakem. Většina politiků se shodla, že klíčové dopravní stavby má platit stát. Piráti to odmítají.

14.10.2017

KRÁTCE: Řidiče čeká uzavírka tunelů

Už tento víkend se uzavřou Strahovský a Bubenečský tunel. Stavby totiž čeká údržba požárního odvětrávání. Šoféři tunely neprojedou v noci ze soboty na neděli, a to od 23 hodin do 5 hodin ráno. Objížďka je vedena po trase: Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská, Trojský most. 

14.10.2017

Pražané dávají první pomoc ochotně. Znalosti tříbí v kurzech

První pomoc zraněným poskytují obyvatelé metropole podle zkušeností záchranářů ve většině případů s velkou ochotou. V říjnu si mohou její pravidla zopakovat na různě zaměřených seminářích. Jednou z městských částí, která kurzy pořádá, je Praha 4. Ve čtvrtek se místní dozvěděli, jak pomoci dítěti, které se dusí, popálilo se nebo si zlomilo ruku.

13.10.2017

V metropoli jsou otevřena tři nová, záchytná parkoviště. S kapacitou 530 míst

Praha otevřela tři záchytná parkoviště, která by měla pomoci dopravě v metropoli. Jde o parkoviště  na Kotlářce, v Písnici a u Švehlovy ulice. Jejich celková kapacita je 530 míst. Parkování je tu zadarmo a parkoviště jsou bezobslužná.

13.10.2017

Praha 4 zavedla Tichou linku. Neslyšícím usnadní komunikaci s úředníky

Městská část Praha 4 pořídila na úřad novinku a to takzvanou Tichou linku. Dosud byli neslyšící závislí na psaní sms zpráv, chatování, využívali e-mail či Facebook a Skype nebo si objednávali osobního tlumočníka. Nyní si mohou vyřídit svoje telefonáty odkudkoli právě díky aplikaci Tichá linka. Praha 4 je první městskou částí, která Tichou linku provozuje.

13.10.2017

PVK přišly s novým projektem. Sáčky s vodou dodají postiženým či školkám

Pražské vodovody a kanalizace přišly s novým projektem. Nově nabízejí dodávku vody v náhradním – plastovém balení. Voda v sáčcích má pomoci při výluce či havárii hlavně osobám se zdravotním postižením či školkám a domovům seniorů.

13.10.2017

Michal Horáček: S trestně stíhaným premiérem bych měl problém

I když má projekt společné evropské měny v sobě velké slabiny, Česká republika by se k němu měla zejména z bezpečnostních důvodů připojit, je přesvědčen kandidát na prezidenta Michal Horáček. Členství v Evropské unii a NATO považuje za klíčové, Česko by ale mělo EU kritizovat a pokoušet se ji zlepšit. Jako prezident by vládu s komunisty nejmenoval, problém by měl i s vládou postavenou na tiché podpoře komunistů. Horáček to řekl v rozhovoru ČTK.

AKTUALIZOVÁNO
13.10.2017

Telička se rozchází s ANO. V europarlamentu ale zůstává

Europoslanec Pavel Telička (nestraník za ANO) nevidí důvod ke složení mandátu po svém rozchodu s ANO. Nadále chce naplňovat program hnutí z evropských voleb v roce 2014. Dnes oznámil, že nemá ani signály z vedení frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), v níž zasedají europoslanci za ANO, že by se měl vzdát funkce místopředsedy Evropského parlamentu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení