VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

6.11.2017

Záchranu památek zdržuje nedostatek peněz, hlásí NKÚ

Kvůli nedostatku peněz v programu záchrany památek se jejich opravy protahují a prodražují. Za čtyři roky ministerstvo kultury na program vynaložilo 648 milionů korun, pro uspokojení všech žadatelů chybělo v rozpočtu dalších 1,8 miliardy korun. Uvedl to dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle kontrolorů programu také chybí měřitelné cíle, aby ministerstvo mohlo vyhodnotit jeho přínos. 

6.11.2017

Lobbista Dalík by dnes měl nastoupit do ruzyňské věznice

Lobbista Marek Dalík, který byl odsouzen k pěti letům vězení v souvislosti s nákupem obrněnců Pandur, by dnes měl nastoupit do ruzyňské věznice. Lhůta pro nástup vyprší v 16:00. Dalík podal proti odsuzujícímu rozsudku dovolání k Nejvyššímu soudu, to však nemá na nástup trestu vliv.

6.11.2017

Placení parkovacích pokut se stěhuje. Z pražského magistrátu do městských částí

Řešit některé drobné dopravní přestupky, za které se neodebírají body, bude pro obyvatele Prahy od nového roku jednodušší. 

6.11.2017

„Žabotlamy“ v Praze končí, po padesáti letech mizí z provozu

Novináři je pohřbívají už deset let, legendární pražské pantografy řady 451 se zdály být nesmrtelné. Definitivní konec na jejich poslední pravidelné lince S41 Roztoky u Prahy Praha-Libeň je však za dveřmi. Přesné datum poslední jízdy pantografu zatím stanoveno není.

6.11.2017

Štěpán Rusňák: Lodní dopravci nemají možnost se chovat ekologicky

Ředitel společnosti Presidentské plavby Štěpán Rusňák Pražskému deníku řekl: „Lodní dopravci nemají možnost se chovat ekologicky". Nejde jen o emise, důležitější je nakládání s odpadem z provozu lodí, shrnuje Štěpán Rusňák, ředitel nové lodní společnosti Presidentské plavby. Situaci podle něj vyřeší podpora podnikatelů, kteří se chovají ekologicky, a dobudování potřebné infrastruktury.

6.11.2017

Čoudící nebezpečí. Pražany žijící u Vltavy ohrožují zplodiny z parníků

/INFOGRAFIKA/ Provoz na Vltavě je v posledních letech velmi intenzivní. Podle některých obyvatel i politiků je třeba hledat cesty, jak snížit lodní emise. 

5.11.2017

Jak nalákat zaměstnance? Na hlídání dětí i osobního kouče

Stravenky nebo mobilní telefon? Takové benefity už považují zaměstnanci za samozřejmost. Podle průzkumů personalistů, které oslovil Brněnský deník Rovnost, teď lidé ocení spíše nemateriální výhody. Dny dovolené navíc i flexibilní neboli pružnou pracovní dobu.  

5.11.2017

Herman po neúspěšné volbě do Sněmovny zvažuje volby do Senátu

Ministr kultury Daniel Herman zvažuje po neúspěchu v říjnových sněmovních volbách kandidaturu do Senátu ve volbách v příštím roce. Herman to dnes řekl ČTK. Herman byl lídrem lidovců v Praze, do Sněmovny se však nedostal.

5.11.2017

Pražští hasiči zachraňovali mladého daňka. Uvízl pod Mostem Legií

Pražští hasiči zachraňovali v neděli odpoledne daňka, který uvízl pod Mostem Legií. Zvíře se jim podařilo dostat do gumového člunu a předali jej odchytové službě Městské policie. O případu informovali na sociálních sítích pražští hasiči.

AKTUALIZOVÁNO
5.11.2017

Expremiér Topolánek se pokusí o Hrad, Pospíšil to vzdal

Zjeví se v táboře vyzyvatelů Miloše Zemana na poslední chvíli uchazeč, který by mohl ohrozit jeho postup do druhého kola? Spekulace dnes v České televizi utnul expremiér a někdejší předseda ODS Mirek Topolánek. Potvrdil, že i on bude bude kandidovat na prezidenta. A to především kvůli spojenectví Andreje Babiše a Miloše Zemana.

AKTUALIZOVÁNO
5.11.2017

I s Topolánkem. Češi by mohli prezidenta vybírat z více jak devíti uchazečů

/ANKETA/ Češi by si mohli v lednu zvolit budoucího prezidenta nejméně z devíti kandidátů, kteří předložili nebo ohlásili odevzdání řádné nominace. Zájemců, kteří v uplynulých měsících veřejně projevili touhu kandidovat, bylo ale dvakrát tolik. Dnes k nim přibyl expremiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek. Lhůta pro nominace skončí v úterý.

5.11.2017

Kandidáti na Hrad nechtějí nikoho připomínat. Drahoš: Nebylo by to fér

/ANKETA/ Ve funkci prezidenta by chtěli být sami sebou a nechtěli by se cíleně odlišovat od svých předchůdců na Pražském hradě, sdělila většina prezidentských kandidátů. Ve funkci by většinou chtěli prosazovat vlastní postoje či myšlenky.

5.11.2017

Antikonfliktní tým se možná do centra Prahy vrátí. Už příští léto

Protikuřácké hlídky se možná do ulic hlavního města vrátí a to už v příští letní sezoně. Zatímco mezi občany sklízely spíše kritiku, Praha 1 si je naopak chválí. Městu doposud ale chybí statistika, která by ukázala, jak moc úspěšné ve skutečnosti byly. O možném návratu hlídek informoval v neděli server Idnes. cz.

AKTUALIZOVÁNO
5.11.2017

Fiala: Zeman a Babiš mají mocenský pakt. Piráti nevylučují ústavní stížnost

/ANKETA/ Jak už v sobotním exkluzivním rozhovoru pro Deník uvedl místopředseda Pirátské strany Jakub Michálek, Piráti jsou připraveni obrátit se na Ústavní soud se stížností, pokud by prezident Miloš Zeman nechal vládnout ohlášený menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) bez důvěry Sněmovny a vyhlášení předčasných voleb. Jeho slova dnes potvrdil i v pořadu Partie televize Prima předseda Ivan Bartoš.

5.11.2017

Nenápadná knihovna skrývá literární poklad: Libri Prohibiti nabízí zakázaná díla

Národní knihovnu v Klementinu či Městskou knihovnu na Mariánském náměstí zná skoro každý Pražan či alespoň student. Víte, že se v Praze ale nachází unikátní knihovna se zakázanými díly? Založil ji Jiří Gruntorád, který za komunismu vydával samizdatovou literaturu v edici Popelnice.

5.11.2017

Kočkaři, chcete na dovolenou? Chůva vám kočku pohlídá a může u vás i přespat

Nakrmit, pohrát si, učesat. Jedny z mnoha povinností chůvy. Nikoli jen té dětské, ale i kočičí. Nejen, že vám kočku přijde nakrmit, ale zároveň si s ní i pohraje. Pak pošle koláž fotek majitelům, aby věděli, jak se jejich miláček má bez nich. Pokud chcete, chůva u kočky i přespí.

5.11.2017

Budou v listopadu další protesty? Taxikáři svolávali akci na Strahov

Taxikáři opět chystají protestní akci proti službám typu Uber. Akce by se měla uskutečnit ve středu 15. listopadu. Vyplývá to z výzvy, která byla zveřejněna na Facebookovém profilu Sdružení českých taxikářů. Zástupce sdružení Petr Polišenský uvedl, že podobu protestu nechce prozrazovat předem, ale taxikáři určitě znovu vyjedou do ulic.

5.11.2017

Pražský hrad si za dva dny prohlédlo téměř 15 tisíc lidí

Téměř 15 tisíc lidí si za sobotu a pátek prohlédlo reprezentační prostory Pražského hradu. Otevřeny byly prostory, které nejsou běžně přístupné. "V sobotu byl počet návštěvníků 7145 lidí, celkem za oba dva dny to bylo 14.794 návštěvníků," řekl ČTK Martin Hakauf z Kanceláře prezidenta republiky.

4.11.2017

Praha chce za předsedu TOP 09 Pospíšila, Schwarzenberg Lepše

Jiří Pospíšil se stal členem TOP 09 teprve minulý týden a už byl v Praze nominován na předsedu strany. Jiné návrhy nepadly. Čestný předseda strany Karel Schwarzenberg by si ale dovedl představit na tento post jiného kandidáta.

4.11.2017

Nevyhovující lavičky musí zmizet do konce měsíce

Žádáme majitele této lavičky o její odstranění do 30.listopadu 2017. Takový vzkaz objevili návštěvníci Olšanského a Vinohradského hřbitova na více než stovce laviček po celém areálu. Po tomto termínu budou všechny staré a poškozené lavičky (včetně obsahu) zlikvidovány. Stojí dále na cedulce.      

4.11.2017

Druhá půlka listopadu přinese do Česka noční mrazíky

Průměrné denní teploty se budou příští týden pohybovat kolem osmi stupňů Celsia. Následovat bude mírné ochlazení a ve třetí listopadové dekádě se rtuť teploměru bude pohybovat kolem čtyř stupňů. V noci budou teploty klesat pod bod mrazu. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

4.11.2017

Motocykloví gladiátoři ovládnou O2 arenu. Bratři chystají speciální triky

Začátkem listopadu si v české metropoli tradičně dávají dostaveníčko největší osobnosti české i světové FMX scény. Diváci to dobře znají. Lákají je zvuky motorů, podmaňuje si je vůně výfukových plynů, obdivují adrenalin jezdců a milují napjatou atmosféru. Takové to bude i v sobotu od 17.30 v pražské O2 areně při nejstarší evropské freestyle motokrosové show FMX Gladiator Games.

4.11.2017

Vláda projedná kontrolu NKÚ v lékovém ústavu kvůli eReceptu

Vláda v pondělí projedná kontrolu hospodaření Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), kterou provedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle jeho závěrů, jež zveřejnil letos v květnu, je využití úložiště elektronických receptů, které stálo 318 milionů korun, minimálně využívané. SÚKL argumentuje tím, že dosud fungovalo v dobrovolném režimu, ale od ledna bude povinné. Pochybení se týkala minulého vedení ústavu, to současné je podle svých vyjádření napravilo.

4.11.2017

Pankrác. Pohled z čekárny na smrt

Památník pankrácké věznice připomíná vraždy konané nacisty i komunisty. Nachází se v něm i šibenice, na níž byla oběšena Milada Horáková. V čekárně věznice Pankrác sedí či postává několik lidí. Je totiž den návštěv. Každý, kdo chce projít dále, musí ukázat občanský průkaz, zamknout všechny věci včetně telefonu do skříňky a projít bezpečnostním rámem. Tak jako na letišti.

4.11.2017

Výstava zahájí podzimní část Festivalu integrace Slunce

Vernisáží výstavy obrázků postižených dětí a mladistvých z německého Řezna začne v sobotu odpoledne v pražském Paláci Akropolis Festival integrace Slunce. Festival dává prostor handicapovaným umělcům, jeho hlavní program potrvá od 7. do 10. listopadu. Uvede hudbu, pohádky i taneční vystoupení, studentské amatérské divadlo i profesionální soubory.

4.11.2017

Smetanovu Mou vlast si na Žofíně poslechne i jeho pravnuk

Na den přesně po 135 letech od prvního uvedení Mé vlasti zazní zítra vrcholné dílo Bedřicha Smetany v pražském Paláci Žofín. Následně jej Severočeská filharmonie Teplice v čele s dirigentem Petrem Chromčákem odehraje v sedmi českých a moravských městech.

4.11.2017

KRÁTCE: U obory Hvězda se stavět nebude

Zastupitelstvo hlavního města Prahy zamítlo návrh na změnu územního plánu, která by znamenala změnu louky u jižní zdi Obory Hvězda na obytné území. 

4.11.2017

Boj o pražské biografy. Kinu na Ládví hrozí demolice

Problémy s parkováním a nárůst dopravy. To podle Prahy 8 způsobí vybudování nového supermarketu na sídlišti Ďáblice. Za oběť plánovanému obchodu by mělo padnout i tradiční kino Ládví. Soukromý investor totiž nyní získal územní rozhodnutí pro stavbu. Záměr se příliš nelíbí obyvatelům Prahy 8. „Škoda! Kino osmičce chybí na rozdíl od supermarketů…“ vyjádřila se na sociální síti Petra Nejedlá.

4.11.2017

Kdo pomůže s penzí? Mohly by firmy, ale přispívá jich jen pětina

/INFOGRAFIKA/ Bez peněz do penze nelez, tak by mohla znít rada všem, které v dohledné době čeká odchod do starobního důchodu. Jak připomíná studie institutu IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR, kupní síla průměrného seniora okamžikem odchodu do penze skokově klesne.

4.11.2017

Starostové městských částí chtějí od Prahy víc pravomocí i peněz

Praha 7 navrhuje „reformu metropole“. Většina oslovených zástupců radnic souhlasí. Žádají navýšení rozpočů. Jsou prý ochotni převzít větší odpovědnost. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT