Pro návštěvníky byla v depu Kačerov připravena výstava současných souprav metra. Prohlédnout si ale také mohli servisní vozy, které v noci udržují a opravují v tunelech koleje a veškerá zařízení, svou techniku představili také hasiči dopravního podniku. Vystaveny byly třeba i podvozky vlaků.

Pro cestující dopravní podnik připravil na trase C i speciální jízdy historických souprav metra Ečs a 81–71. „Setkalo se to s obrovským úspěchem, lidé stáli i fronty, aby se do vagónů dostali," poznamenal Štábl. Soupravami podle něj cestovala spousta rodin s dětmi.

Historické jízdy zahájila v 9.19 hodin souprava Ečs, která cestující svezla z Kačerova do stanice Florenc. Podle dopravního podniku přesně takto proběhla před 40 lety zahajovací jízda pražského metra. Pouze stanice Florenc se v té době jmenovala Sokolovská.

Historické soupravy jezdily až do 17 hodin, vyjížděly jednou až dvakrát do hodiny podle speciálního jízdního řádu. V tunelech se střídaly s běžnými vlakovými soupravami.

Oslavy skončí v pátek

Oslavy dopravního podniku, které začaly různými akcemi v pondělí, skončí v pátek. Ve vybraných stanicích metra bude vystaveno 24 výtvarných děl v podobě soch, uměleckých objektů či výtvarných řešení jednotlivých stanic.