Začátkem minulého týdne zastavili chvíli před půlnocí policisté z oddělení hlídkové služby vozidlo v ulici Francouzská na pražských Vinohradech. Řidič, který na vyzvání vystoupil, jevil na první pohled i nádech známky opilosti.

Na dotaz, zda před jízdou něco vypil, také bez vytáček přiznal, že ano. Prohlášení, že si dal pivo vzápětí upřesnil, že si dal dvě. Jasno pak do věci vnesla dechová zkouška, která ukázala nejprve 1,6 a posléze přes 1,8 promile alkoholu.

Nabídku ještě zopakoval

Zdroj: Policie ČR

Náhle řidič jakoby pochopil, o co vlastně jde. Světácky nabídl policistům deset, případně osm tisíc na kávu, když věc vyřídí tak nějak jako chlapi. Oni si prostě vezmou pár tisíc na kafe a on si půjde svou cestou. Ačkoli byl mladý cizinec upozorněn, že se dopouští podplácení s bohorovným klidem svou nabídku zopakoval. 

„Policisté proto muže zadrželi a nyní je podezřelý z trestných činů podplácení a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi,“ sdělil k případu policejní mluvčí Jan Daněk.