VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

dnes 21:00

V Jankovcově ulici v Praze 7 začala stavba nového parkoviště

Radnice Prahy 7 v pondělí společně s Technickou správou komunikací (TSK) zahájila stavbu parkoviště v Jankovcově ulici v Holešovicích. Kapacita parkoviště bude 85 míst a dokončeno bude zhruba v polovině příštího roku. Agentuře ČTK to sdělil místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský (SZ/Trojkoalice).

dnes 20:09

Předvolební boj o Trojskou lávku. Náměstek Dolínek si stěžuje na Čižinského

Víte, co vznikne přesmyčkou v sousloví Trojská lávka? Ano, správně - Trojská válka. A boj skutečně připomíná řešení situace kolem loni v prosinci spadlé konstrukce. Primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD) si veřejně postěžoval na Jana Čižinského (Praha sobě), starostu Prahy 7.

dnes 18:42

Kdo víc? Praha 1 chtěla měřič hluku jako bič na opilce, strážníci nic nevěděli

Městská část Praha 1 přišla nedávno s nápadem, který měl pomoct v boji proti takzvaným alkoholovým turistům v centru metropole. Jenže z opatření na snížení hluku se hlavně v noci stává spíše atrakce pro opilce nebo vtipálky. Lidé se vsázejí o to, komu displej ukáže vyšší hodnotu. A starousedlíci si stěžují strážníkům.

dnes 17:13

Cizincům se v centru ztratil pes Calvin. Za jeho nalezení dostanete 20 tisíc

Cizinci si v centru Prahy zašli do obchodu. Mezitím se jim ztratil jeden člen rodiny. Bernský salašnický pes slyšící na jméno Calvin. Za jeho nalezení nabízí majitelé dokonce 20 tisíc korun. Pražané psa spatřili na Bulovce, Proseku či v Karlíně. Někteří ho viděli i s cizím mužem v okolí Palmovky.

dnes 15:06

Krnáčová většinu Pražanů zklamala. Pětina primátorku ani nezná

Hejtmany, které lidé neznají, nehodnotí dobře. Výjimkou z tohoto pravidla je pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO), kterou sice čtyři pětiny Pražanů znají, ale prakticky stejný počet obyvatel metropole hodnotí její působení negativně. I to zjistil průzkum agentury STEM/MARK před blížícími se komunálními volbami.

dnes 11:19

Funkčnost protipovodňových opatření prověřilo cvičení Karlín a Libeň 2018

Prakticky prověřit činnost všech složek, které se podílejí na řešení povodňových situací v Praze, procvičit správnou montáž a demontáž mobilních prvků protipovodňových opatření a prověřit stav pevných částí protipovodňové ochrany bylo cílem sobotního cvičení Karlín a Libeň 2018.

dnes 09:49

Triatlonista Martin Dvořák kandiduje za ODS do Senátu. Ptejte se on-line

Ve volebním obvodu 20 v Praze 4 se o přízeň voličů bude v barvách ODS ucházet o senátorské křeslo Martin Dvořák. V úterý 25. září se jej v on-line chatu na webových stránkách Pražského deníku můžete ptát na vše, co vás zajímá. 

dnes 08:47

Kvůli silnému větru měli pražští hasiči tři desítky výjezdů

/VIDEO/ V souvislosti se silným větrem zasahovali pražští hasiči od nedělního večera do dnešní sedmé hodiny ranní u tří desítek událostí. Profesionální i dobrovolné jednotky pomáhaly především s odstraňováním stromů popadaných na komunikace, uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

dnes 08:01

Kandidát na senátora Pavel Fischer: Česku by pomohli pracanti ze Západu

/ROZHOVOR/ Zkušený diplomat Pavel Fischer byl u jednání o vstupu Česka do Evropské unie, připravoval pražský summit NATO. A letos v lednu skončil třetí v prezidentské volbě. Určitě nejtěžší etapou pro něj ale bylo umírání vlastního dítěte. Teď se Fischer uchází o hlasy voličů v senátních volbách. V případě úspěchu by prý věnoval čas jak lokálním problémům svého obvodu, tak tématům panevropským, jako je ochrana vnějších hranic.

dnes 07:15

Chystají se stavby a rekonstrukce tramvajových tratí za miliardy

/INFOGRAFIKA/ Pražský dopravce hodlá výrazně rozšiřovat a modernizovat tramvajové sítě. Vedle tří zcela nových traťových úseků jsou v plánech i dvě smyčky na stávajících tratích. Některé stavby mají odstartovat do dvou let.

včera 18:11

Ve Stodůlkách vznikl Domov pro seniory Zity Kabátové. Kdo ho bude provozovat?

/FOTOGALERIE/ Slavná prvorepubliková herečka Zita Kabátová byla kdysi občankou Prahy 13, na sklonku života dobře snášela pobyt v léčebně, radnice proto po ní pojmenovala nový moderní domov pro seniory. Zařízení ve Stodůlkách nabídne až 110 lůžek pro důchodce. Hledá se však provozovatel.

včera 16:49

Pražským nemocnicím chybějí dárci krve, získávají je i mimo město. Chybí rezerva

Pražským nemocnicím chybějí dárci krve, některé by jich využily až o třetinu víc. Získávají krev také z odběrových center mimo hlavní město. V metropoli je pět transfuzních stanic. Nejvíce evidovaných dárců (kolem 37 tisíc) měla loni Ústřední vojenská nemocnice ve Střešovicích (ÚVN). Do většiny stanic přišlo loni darovat poprvé několik stovek lidí.

včera 15:30

OBRAZEM: Burčák, bouřka, swing i dobré jídlo. Vinobraní na Grébovce zase lákalo

Ještě teď možná některé Pražany bolí hlava. Proč? Protože burčák! Oblíbený nápoj se stal symbolem tradiční akce Vinobraní na Grébovce, které se v pátek a v sobotu konalo opět na dvou místech druhé pražské městské části.

včera 14:15

Akce Be happy s epi opět na Jiřáku. Epilepsií trpí v Česku kolem 80 tisíc lidí

Komplikovaný život a nepředvídatelné překážky. To musí řešit lidé s epilepsií, kterých je v České republice okolo 80 tisíc. Proto se na náměstí Jiřího z Poděbrad uskuteční 25. září koncert ke dni epilepsii aneb Be happy s epi. Cílem akce je především podpořit nemocné a informovat širokou veřejnost o této nemoci.

včera 11:08

Zchátralé byty na pokraji života. Praha 7 jich téměř 100 opravila a pronajala

Obecní byty v novém. Městská část Praha 7 opravila asi 90 ze 110 zchátralých a vybydlených bytů. Většinu z nich už i pronajala. Díky dotaci 5,3 milionů korun od hlavního města Prahy nyní opraví dalších 9 z 20 zbývajících bytů.

včera 09:35

Opět poraženi. Bitvu na Bílé hoře připomněla v oboře Hvězda její rekonstrukce

/FOTOGALERIE/ Bitvu na Bílé hoře v roce 1620 v sobotu u pražské obory Hvězda připomněla její historická rekonstrukce. Akce se zúčastnilo až tisíc lidí v dobových kostýmech. Součástí byla i děla a jezdci na koních, kteří představovali lehkou jízdu na obou válčících stranách. Rekonstrukce, kterou každoročně pořádá sdružení Bílá hora 1620, se konala letos po čtrnácté, moderoval ji herec Marek Holý.

včera 08:28

Štěrboholy se pyšní moderní budovou úřadu. Její stavba vyšla na 18 milionů korun

Moderní budova městského úřadu s prostory pro výstavy či svatby. Od pondělí 17. září si mohou obyvatelé pražských Štěrbohol užít novou stavbu, kde v budoucnu vznikne možná i pekařství či kavárna. Výstavba stála městskou část 18 milionů korun a trvala 11 měsíců. Odkrylo se při ní i historické sklepení.

22.9.2018

Zábava na náplavce pokračuje v neděli. Seznamte se s vorařskými tradicemi

Už od 17.září žije Vltava a náplavka Rašínova nábřeží projektem „Vodní doprava na řece Vltavě před sto lety“. Akci ke stému výročí republiky pořádá svaz vltavských spolků Vltavan Čechy za podpory hl. m. Prahy a dalších institucí a organizací. Den tradic a řemesel s tematikou vorařství je připraven na neděli 23. září.

22.9.2018

OBRAZEM: Dopravní podnik zpřístupnil garáže, vozovnu i depo

Pražský dopravní podnik v sobotu během dne otevřených dveří zpřístupnil některé své provozy. Tentokrát lidé mohli navštívit tramvajovou vozovnu Motol, autobusové garáže Řepy a depo Zličín, odkud celý den vyjížděly historické soupravy metra.  

22.9.2018

Radnicí Prahy 2 zmítají emoce. Odmítla prodej bytu „problémovému" zastupiteli

Pondělním zasedáním zastupitelů Prahy 2 opět zahýbaly emoce. Stejně jako už několikrát v minulosti byl v centru dění nezařazený opoziční politik Dan Richter. Ten byl v posledních letech s koaličním vedením radnice v ostrých sporech, které vyvrcholily fackou od radní a 1. místopředsedkyně ODS Alexandry Udženiji.

22.9.2018

Daněk Frosty přišel o matku. Jako tisíce dalších zvířat zahynula při senoseči

Letní senoseč aneb jedno z hlavních nebezpečí pro srnky a daňky. Tomuto smutnému osudu se letos nevyhnulo ani mládě daňka z Tachova. Jeho matce se nepodařilo utéct před žacím strojem a malé zvíře tak zůstalo na světě úplně samo. Nezkušené mládě by v přírodě bez matky umřelo hlady. Naštěstí se o něj ale postarali v zookoutku v Malé Chuchli.

22.9.2018

Sousedská slavnost na Žižkově podpořila myšlenku komunitních lednic

Lidé ze širokého okolí Koněvovy ulice se setkali ve čtvrtek v Komunitním centru Žižkov na Sousedské slavnosti. Pobavili se a vyzkoušeli svou zručnost během tvůrčích dílniček. Hlavním cílem odpoledne, ale byla popularizace myšlenky komunitních lednic.

22.9.2018

S tropickým počasím je konec. Teploty spadnou i pod deset stupňů

Po tropických teplotách posledních dní klesne rtuť v teploměru příští týden v Česku i pod deset stupňů Celsia. Kolísání teplot pak bude pokračovat. Ve druhé polovině příštího týdne totiž teplota zase stoupne až na 20 stupňů a v dalších týdnech opět klesne. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

22.9.2018

Ďáblice přestěhovaly radnici do nové multifunkční budovy. Vyšla na 50 milionů

V Ďáblicích je nový multifunkční obecní dům za 50 milionů korun s DPH, za vybavení a výběrová řízení městská část zaplatila dalších 12 milionů. V budově je ordinace lékařů, pošta, úřad městské části a sál pro aktivity škol, tábory i jednání zastupitelstva, který v městské části dosud chyběl. Fasáda domu je chráněna reflexní folií s abstraktním vzorem. Médiím to sdělil starosta městské části Miloš Růžička (STAN).

22.9.2018

KRÁTCE: Radnice zjednodušila pravidla. Senioři získají byt snadněji

Radnice Prahy 8 zjednodušila pravidla pro přidělování nájemních bytů seniorům. Nové podmínky nyní lépe odpovídají skutečným životním podmínkám seniorů. Nově bude minimální příjem stanoven částkou šest tisíc korun ze starobního či invalidního důchodu.

22.9.2018

V Praze probíhá protipovodňové cvičení, vyjde zhruba na dva miliony

V pražských čtvrtích Libeň a Karlín se v sobotu téměř celý den koná protipovodňové cvičení. Akce má prověřit připravenost lidí a techniky pro případ, že by Prahu opět zasáhla velká voda. Předpokládané náklady činí podle magistrátu asi dva miliony korun. Cvičení pořádá město každý rok, mimo let, kdy město zasáhnou povodně. Vždy se koná v jiné části města, loni v září bylo v Troji. Karlín a Libeň patřily mezi pražské čtvrti, které nejvíc poničily povodně v letech 2002 a 2013.

22.9.2018

Kříženec hrušky a jeřábu či ochutnávky. V centru Prahy se koná neobvyklá výstava

Výstava i s ochutnávkou. V Domě ochránců přírody v Praze můžete navštívit neobvyklou výstavu plodů starých odrůd ovocných stromů. Můžete se tak podívat na unikátní kolekci plodů více jak 100 odrůd jabloní, hrušní i ořešáků. Mezi nimi najdete pro Česko ty nejtypičtější odrůdy, jako je hruška Koporečka či Panenské české jablko, ale i skutečné vzácnosti. A to například Tatarovu hrušku, křížence hrušně a jeřábu vyšlechtěného v Praze. Řadu odrůd mohou návštěvníci navíc ochutnat.

22.9.2018

Spěšné vlaky mezi Prahou a Benešovem zajistí České dráhy

Ranní a odpolední přepravní špičku mezi Prahou a Benešovem vyztuží od prosince nové elektrické spěšné vlaky. Budou jezdit na objednávku kraje (tedy za dotace) a zajišťovat je budou České dráhy. Nahradí tak Arrivu, která nyní na trati provozuje spěšné vlaky na své vlastní komerční riziko. 

22.9.2018

Všechny cesty vedou cyklisty do Karlína, začíná Cyklozvonění

/INFOGRAFIKA/Jednodenní rodinný festival zahájený hromadnou jízdou na kolech se koná v sobotu v pražském Karlíně. Vystoupí například kapely The Tap Tap a Circus Ponorka. Na festival vede celkem 16 tras z různých konců metropole, které se postupně spojují. Do Křižíkovy ulice tak účastníci přijedou naráz v jednom velkém pelotonu. Připojit se lze kdykoliv v průběhu jízdy, rodiny s nejmenšími jezdci se mohou přidat třeba jenom na poslední kilometr či dva.

22.9.2018

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. září 2018.

21.9.2018

Na žižkovské zdi jsou ptáci z ráje. Greenpeace upozorňuje na kácení pralesů

/FOTOGALERIE/ Na zdi v Prokopově ulici, kde se mohou legálně vyřádit příznivci tzv. streetartu, tedy pouličního umění, se uhnízďují ptáci. Polská umělecká dvojice Dwa Zeta zde od čtvrtka maluje velký obraz s rajkami, které žijí v deštných pralesech ostrova Papua. Ekologická organizace Greenpeace chce touto akcí upozornit na ničení tropických pralesů v Indonésii.

21.9.2018

Jak jsme žili v Československu. Volební speciál - radnice za války

V našem historickém cyklu Jak jsme žili v Československu se s blížícími komunálními volbami ve čtyřech dílech speciálu podíváme na hlavní město jako celek. Třetí díl se zaměří na jednu z nejtemnějších epizod Prahy. Podíváme se na radnici pod vlajkou hákového kříže, na nacisty, kteří chtěli Prahu poněmčit, ale také na hrdiny, kteří pro ni nasadili své životy.

21.9.2018

Technická rada varuje: Libeňský most potřebuje rychlé řešení. A co s Hlávkovým?

Není to žádné strhující zjištění, nejedná se o novou zprávu. Přesto potvrzení havarijního stavu dvou důležitých mostů přes řeku Vltavu je poněkud znepokojující. Technická rada hlavního města Prahy na zářijovém setkání konstatovala, že Libeňský i Hlávkův most nutně potřebují rekonstrukci. Jenže pokud by se opravovaly najednou, doprava v metropoli by zkolabovala.

21.9.2018

Nic nekupuj, všechno už máš. Nákupy bez obalů lákají Pražany stále víc

/INFOGRAFIKA/ V metropoli se objevily plakáty, které varují před vytvářením zbytečného odpadu. Bezobalový životní styl je mezi Pražany stále populárnější, už v 70 obchodech lze nakoupit do vlastních nádob.

21.9.2018

Sehnal kandiduje s Parkem Miloše Formana. Synové slavného režiséra se zlobí

Možná jste si toho také všimli. Na plakátech uskupení Krásná Praha, jehož lídrem je předseda ODA a kandidát na primátora Pavel Sehnal, se v předvolební kampani objevil portrét slavného režiséra Miloše Formana, který letos v dubnu v 86 letech zemřel v USA. Miliardář Sehnal chce po zesnulém Formanovi pojmenovat Výstaviště. Ale Formanovým synům se Sehnalova strategie vůbec nelíbí.

21.9.2018

OBRAZEM: Postavte si Prahu, regulujte dopravu, láká interaktivní výstava

Vžijte se do role městských plánovačů a postavte si město budoucnosti. Tak láká pražské Centrum architektury a městského plánování (CAMP) na výstavu, která se formou počítačové hry zaměřuje na strategický rozvoj metropole.

21.9.2018

Politici při debatě: Praha často netuší, kudy vedou „dráty“

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nové vedení Prahy, které vzejde z říjnových voleb, by mělo lépe plánovat vedení důležitých inženýrských sítí včetně rozšíření kolektorů a s tím sovisejícího rychlého internetu. U mnoha staveb a rekonstrukcí totiž dnes není jasné, kudy vlastně inženýrské sítě vedou.

20.9.2018

Mladá lípa v Praze 6 nese vzkaz budoucím generacím. Střeží kovovou schránku

Strom republiky ve Veleslavíně ukrývá vzkaz budoucím generacím. Městská část Praha 6 ke sto letům české státnosti vysadila památnou lípu. Její kořeny střeží kovovou schránku s dopisy od žáků základních škol, časopisy, kalendářem i flash diskem. Zasazený strom odhalila Praha 6 v pátek 14. září, aby si připomněla výročí 81 let od smrti T. G. Masaryka a 132 let od narození jeho syna Jana.

20.9.2018

Více jak 100 let. Neobvyklá výstava v ulicích Prahy 5 vás zavede do minulosti

Jak to tady asi vypadalo dřív? Na vybraných místech městské části Prahy 5 si můžete všimnout panelů s historickými fotkami. Jde o výstavu Zrcadlo doby, která kolemjdoucím ukazuje, jak dané místo vypadalo na konci 19. století. Můžete tak sami porovnat, co se změnilo a která varianta se vám zamlouvá více. Prohlédnout si můžete i fotografie míst, která už zanikla.

20.9.2018

Dojnou krávu Prahu nikdo nekontroluje. Čižinský vyzývá k boji proti korupci

Pojďme se dát dohromady a omezit korupci a plýtvání na pražském magistrátu. Jan Čižinský, kandidát na primátora za hnutí Praha sobě, vyzval Piráty a koalici pěti stran s názvem Spojené síly pro Prahu, aby spolupracovali po říjnových volbách při tvorbě protikorupčních opatření.

20.9.2018

V Karlíně a Libni se koná v sobotu protipovodňové cvičení. Uzavře ulice

Pražský magistrát uzavře kvůli protipovodňovému cvičení v pražském Karlíně a Libni tuto sobotu některá nábřeží, ulice a tunely. Cvičení se bude konat od 7:00 do 20:00. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

20.9.2018

Platy nových politiků: primátor Prahy si vydělá skoro 129 tisíc korun

/INFOGRAFIKA/ Podle nařízení vlády vzrostou komunálním politikům platy o sedm procent. Například primátor Prahy bude nově brát téměř 129 tisíc, starostové největších městských částí necelých 92 tisíc.

20.9.2018

Praha přitvrdí, nasadí kamery. Jízda ve vyhrazených pruzích může skončit pokutou

Vjet v Praze osobním autem do jízdního pruhu vyhrazeného pro autobusy MHD a taxíky může být podstatně rizikovější záležitostí než dosud. Technická správa komunikací (TSK) chce začít provoz v těchto pruzích kontrolovat kamerami a hříšníky rovnou pokutovat. TSK zatím nechala zpracovat studii proveditelnosti, která řeší celý systém hlídání vyhrazených pruhů.

19.9.2018

OBRAZEM: Největší vodohospodářská stavba za třicet let stála přes šest miliard

Nová vodní linka Ústřední čistírny odpadních vod v Praze funguje od středy ve zkušebním provozu. Magistrát vynaložil na tuto vodohospodřáskou stavbu na Císařském ostrově zhruba 6,6 miliardy korun. Obří investice by měla přispět ke zlepšení životního prostředí v metropoli.

19.9.2018

Praha darovala VFN přes dva miliony korun. Pomohou při převozu mezi klinikami

/FOTOGALERIE/ Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) dostala od magistrátu dotaci ve výši dvou a čtvrt milionu korun. Peníze vedení jedné z největších zdravotnických zařízení v hlavním městě investuje do speciálního vybavení vozů určených pro převoz kriticky nemocných pacientů. Jednotlivé kliniky VFN jsou totiž rozesety po celé Praze.

19.9.2018

Noví provozovatelé i vratné kelímky na farmářských trzích. Praha mění náplavky

Praha pokračuje v revitalizaci pražských náplavek, jejíž součástí je přestavba kobek umístěných ve zdech nábřeží. Část stávajících nájemců v nich zůstane, na zbylé prostory začne nyní magistrát vypisovat výběrová řízení. Novinářům to ve středu řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

19.9.2018

Praha je plná aut. Lídr ANO by zastřešil Spořilovskou spojku a dokončil okruhy

/FOTOGALERIE/ Je tu další z plánu možného budoucího primátora hlavního města. Podnikatel Petr Stuchlík, jednička pražské kandidátky vládního hnutí ANO, představil po návrhu nového obytného Libeňského mostu vizi, která se týká dopravy v metropoli. Stuchlík chce zastřešit Spořilovskou spojku, kde by si mohly hrát děti, a dokončit vnitřní i vnější okruh Prahy.

19.9.2018

Tunel Blanka slaví třetí narozeniny. Alternativní objízdné trasy stále chybí

Přesně před třemi lety v sobotu 19. září 2015 byl zahájen zkušební provoz tunelového komplexu Blanka. Od té doby jím projelo již přes 100 milionů aut, což potvrzuje jeho stěžejní vliv na dopravu v Praze. Celý objekt byl během této doby důsledně monitorován a naměřené výsledky dokazují, že stavební objekty fungují správně podle předpokladů projektu.

19.9.2018

Do kaple ve Staroměstské radnici se vrátil opravený oltář. Po dlouhých 73 letech

Do kaple ve Staroměstské radnici se po 73 letech vrátil oltář, který byl vážně poškozen ostřelováním radnice při Pražském povstání na konci druhé světové války. Dnes zrestaurovanému oltáři z dílny Josefa Mockera požehnal kardinál a arcibiskup pražský Dominik Duka. Do desky oltáře byla uložena v lahvičce prsť, tedy zemina, z bojiště bitvy u Zborova, která byla významným vystoupením československých legií na východní frontě první světové války. Prsť tak odkazuje na počátky Československa, které vzniklo před 100 lety.

19.9.2018

Vlaky metra od Siemensu půjdou na „generálku“, vagony budou hlídat kamery

/INFOGRAFIKA/ Pražský dopravní podnik jedná se společností Siemens o způsobu a podmínkách generální opravy vlaků metra typu M1. Životnost celkem 53 vlaků, které jsou nasazovány na trase C, se po opravě prodlouží nejméně o dalších 15 let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT