VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

včera 14:32

Díky modernizaci protihlukové stěny vzniknou na Praze 12 nová parkovací místa

Technická správa komunikací (TSK) by ještě letos měla provést sanaci protihlukové stěny při ulici Generála Šišky v Praze 12. Podél ulice tak vznikne až 80 parkovacích míst s bezplatným stáním po celý den.

včera 14:01

Do Senátu chce v Praze 8 kandidovat starší Okamurův bratr Hayato

Lidovci z Prahy 8 chtějí, aby za ně do Senátu kandidoval Hayato Okamura, starší bratr šéfa SPD Tomia Okamury. Sám Hayato rozhodnutí vítá a o podporu chce požádat nejenom celou KDU-ČSL ale i ostatní demokratické strany.

včera 12:50

Zdenek Wasserbauer bude pomocným biskupem pražské arcidiecéze

Novým pomocným biskupem pražské arcidiecéze se stane Zdenek Wasserbauer, dosud působil jako její generální vikář. Dnes ho jmenoval papež František. Na plenárním zasedání České biskupské konference v Praze to oznámil apoštolský nuncius v ČR Giuseppe Leanza, řekl ČTK mluvčí pražského arcibiskupství Stanislav Zeman.

včera 11:57

Příznivci Drahoše na jeho podporu uspořádají přes 20 koncertů

Příznivci kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše pořádají na jeho podporu téměř tři desítky koncertů po celé České republice. Většina z nich se bude konat pod názvem "Společně to dáme" ve středu večer. Naplánovány jsou třeba v brněnské hudební kavárně Stará Pekárna, v pražském Lucerna Music Baru, v Českých Budějovicích či v Liberci. ČTK to oznámil spoluorganizátor akcí Robin Suchánek.

včera 11:00

Co s Libeňským mostem dál? Čeká se na ministerstvo a ve hře jsou dvě varianty

/ANKETA/ Technická správa komunikací (TSK) připravuje rekonstrukci Libeňského mostu. Od roku 2006 má platné územní rozhodnutí a z roku 2009 stavební povolení na rekonstrukci mostu. Jedná se de facto o sérii čtyř stavebních povolení, přičemž dvě jsou pozastavena kvůli probíhajícímu správnímu řízení ministerstva kultury, na jehož rozhodnutí se čeká. Ve hře jsou tedy dvě varianty, které TSK v úterý představila na svých stránkách.

včera 10:58

Policie zná identitu čtvrté oběti požáru hotelu. Jde o mladou Jihokorejku

Policisté už znají identitu čtvrté oběti sobotního požáru hotelu Eurostars David v centru Prahy, která zahynula v nemocnici. Jde o dvacetiletou Jihokorejku. V úterý o tom informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Policie potvrdila totožnost dalších tří obětí již dříve. Šlo o jedenadvacetiletého Němce, dvacetiletou Jihokorejku, kteří zahynuli na místě, a dvacetiletou Němku, která zahynula v nemocnici.

AKTUALIZOVÁNO
včera 10:46

Svoboda bude hlasovat pro své vydání ke stíhání v kauze opencard

Poslanec a bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) bude hlasovat pro své vydání k trestnímu stíhání v případu městské karty opencard. O kauze má ale stále pochyby a domnívá se, že politické rozhodnutí nemůže být soudně napadnutelné. Řekl to novinářům po dnešním slyšení před členy mandátového a imunitního výboru, který soudní žádost o Svobodovo vydání posuzuje.

včera 09:05

Gaudeamus seznámí zájemce o studium na VŠ s 5000 obory

V kongresovém centru v pražských Letňanech dnes začíná třídenní veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha. Představí se na něm 213 univerzit, fakult a dalších vzdělávacích institucí, včetně 16 zahraničních vysokých škol. Zájemci o studium se budou moct seznámit s více než 5000 studijními obory. Veletrh se otevře dnes a ve středu od 08:00 do 16:00 a ve čtvrtek od 08:00 do 15:00.

včera 07:58

Vyhrazených pruhů pro autobusy bude více, slibuje organizátor MHD Ropid

Letos by autobusy MHD mohly po Praze projíždět opět o něco plynuleji. Organizátor hromadné dopravy Ropid slibuje, že přibude vyhrazených jízdních pruhů. Některé stávající se pak prodlouží, uvedl ředitel Ropidu Petr Tomčík.

včera 07:50

Počet nemocných chřipkou v Praze stále narůstá

I když mírně, ale přece. Počet Pražanů nemocných chřipkou setrvale roste. Během uplynulého týdne se vyšplhal ke 1100 na sto tisíc obyvatel. Čerstvá data včera přinesla Hygienická stanice hlavního města Prahy. 

včera 07:26

Sněmovní výbor se bude zabývat stíháními Svobody a Růžičky

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude dnes pokračovat v projednávání soudních žádostí o vydání Bohuslava Svobody (ODS) a Pavla Růžičky (ANO) k trestnímu stíhání. Oba poslanci by se měli ke svým případům před členy výboru vyjádřit. Pozváni jsou také státní zástupci. Výbor by mohl projednávání soudních žádostí uzavřít a doporučit plénu, zda mají poslance ke stíhání vydat, nebo ne.

včera 06:35

Dopravní podnik zmátl cestující. Vyvěsil neaktuální jízdní řády

/INFOGRAFIKA/ Nově vylepené informace v pražských stanicích nezohledňovaly nejzásadnější výluku. Dlouhé dva dny trvalo zjednání nápravy. 

22.1.2018

Úřad práce pro Prahu 8 se bude z Libně stěhovat k "sousedům na sedmičku"

Bezbariérová a v Praze 7 bude nově pobočka Úřadu práce pro Prahu 8. Ještě během prvního pololetí se přestěhuje z nevyhovujících prostor v ulici U Meteoru 8 na novou adresu Na Maninách 876/7 v sousedních Holešovicích.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2018

Plaga předal v Karolinu jmenovací dekrety novým profesorům

Nové profesorky a profesoři vysokých škol dnes v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi Roberta Plagy (ANO). Jsou mezi nimi zejména technici, lékaři a chemici. Oceněni byli odborníci z přírodovědných, humanitních i uměleckých oborů. Celkem jich prezident Miloš Zeman na konci roku jmenoval 52. Všichni mohou nové tituly používat od 13. prosince. Na rozdíl od některých případů v minulosti Zeman nyní žádného kandidáta neodmítl.

22.1.2018

Ceny Neuron za vědu se změní, peníze půjdou přímo vědcům

Peníze spojené s Cenami Neuron za vědu budou moci od letošního roku využít jejich laureáti na jakékoli účely, nejen na další výzkum. Nově se ceny budou rozdělovat mezi méně lidí, zato ale budou spojené s finanční odměnou i v kategoriích, kde dosud ocenění vědci získávali jen skleněnou sošku. Změny oznámil v dnešní tiskové zprávě Nadační fond Neuron, který ceny uděluje.

22.1.2018

VIDEO: Amatérský hledač kovů vylovil z Vltavy nevybuchlý granát

V neděli odpoledne vytáhl amatérský hledač kovů z Vltavy pod Vyšehradskou skálou nevybuchlý granát.  Policisté okolí ihned uzavřeli a na místo dorazil pyrotechnik, který munici bezpečně zneškodnil.

22.1.2018

Česká televize opět vysílá předvolební spoty. Dodal ho i Zeman

Česká televize dnes zahájila vysílání předvolebních spotů finalistů prezidentské volby. Oproti prvnímu kolu video dodal i současný prezident Miloš Zeman. Ke své podpoře v něm používá hrozbu migrace. Jeho vyzyvatel Jiří Drahoš použil video, které natočil již pro první kolo voleb. Voliče v něm přesvědčuje, aby zvolili změnu.

22.1.2018

Skrytý průplav u Karlova mostu měří 60 metrů. Při plavbě uvidíte i Bradáče

Tajemný vodní kanál Čertovka zná téměř každý Pražan. Věděli jste, že se ale pod nultým obloukem Karlova mostu nachází ještě jeden? Prostor, kterému se říká vodní kanál vznikl už ve 14. století. Veřejnosti běžně skrytý průplav můžete prozkoumat pouze plavbou na lodičce.

22.1.2018

V Čechách se bude od pozdního odpoledne tvořit ledovka

Na západě a jihozápadě Čech bude dnes pozdě odpoledne a večer sněžení místy přecházet v mrznoucí srážky s tvorbou ledovky. V noci na úterý se bude ledovka ojediněle tvořit i jinde v Čechách, zejména ve Středočeském a Ústeckém kraji. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

22.1.2018

Tajemství trvanlivosti historických staveb: vejce a tvaroh

Jsou stavby, které vydržely bez hnutí několik dlouhých staletí. A jsou domy, které kvůli prasklinám reklamujete už po roce od jejich výstavby. Co dělali naši předkové jinak?

22.1.2018

KRÁTCE: Vandalové ničí vybavení v parcích

Lesy hlavního města v posledních měsících registrují řadu případů vandalismu. Ve Stromovce se výtržníci zaměřili na odpadkové koše, ozdobné prvky na zábradlí, mobilní toalety a na jednu lípu ze stromořadí.

22.1.2018

Zemana čeká druhá z televizních předvolebních debat. Drahoš v ní nebude

Prezidenta Miloše Zemana dnes čeká druhá z televizních debat před závěrečným kolem volby hlavy státu, kterou si určil. Jeho soupeř, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, za ním do televize Barrandov nepřijde. 

22.1.2018

Vše, jen ne nudné exponáty. V muzeu naučí vařit, v zoo zbaví fobií

/INFOGRAFIKA/ Muzea a další instituce se všemožně snaží, aby se k nim návštěvníci vraceli. Zemědělské muzeum pořádá lekce vaření tradiční české kuchyně, v zoo nabízejí kurz, kde se můžete zbavit fobie například z pavouků nebo hadů

22.1.2018

Nemocných přibývá, epidemii chřipky čekají hygienici v Praze do dvou týdnů

/RASTR/ Očkovat se nechalo méně než deset procent lidí, což je podle odborníků i v evropském srovnání velmi nízké číslo. Loni v metropoli na chřipku zemřelo 29 pacientů.

21.1.2018

Průzkumy k volbě prezidenta lze zveřejnit do pondělí

Průzkumy k vyhlídkám finalistů prezidentských voleb bude možné naposled zveřejnit toto pondělí. Dosud byly zveřejněny jen dva. Starší podobně jako sázkaři či výsledky volebního modelu favorizuje v souboji s prezidentem Milošem Zemanem bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše. Dnes zveřejněný průzkum z poloviny tohoto týdne, který provedly společnosti Kantar TNS a Median pro Českou televizi, označuje šance obou adeptů za vyrovnané.

21.1.2018

Paroubek radí ČSSD: Je třeba se zbavit kmotrů a více zdanit velké firmy

Bývalý předseda a člen ČSSD Jiří Paroubek, který usiluje o opětovný vstup do této strany, radí sociální demokracii, aby se kromě jiných bodů zaměřila na demokratizaci a také "odkmotrování". Nový stranický program a nové postupy by měli také reprezentovat noví lidé, a ne ti, kteří nevratně ztratili důvěru veřejnosti. Paroubek to prohlásil na dnešní konferenci Nové vize sociální demokracie

21.1.2018

Do ulic metropole vyrazilo 70 sypačů. Vozovky jsou sjízdné

Do pražských ulic dnes ráno vyjelo 70 sypacích vozů. Vozovky v metropoli jsou mokré ale sjízdné. V neděli o tom informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Zimní údržba stojí každoročně Prahu asi 600 milionů.

21.1.2018

Novým předsedou Zelených je starosta Prahy 4 Petr Štěpánek

Novým předsedou strany Zelených se včera stal starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Na sjezdu strany v České Třebové  získal většinu už v prvním kole. Jeho protikandidáty byl radní Prahy 7 František Vosecký a horolezec a učitel Jan Šlechta. Štěpánek je členem strany od roku 2003.

21.1.2018

Praha 2 nabídla lidem z hotelu náhradní ubytování. Policie šetří příčinu požáru

Lidem z hotelu Eurostars David, který včera zachvátil požár při kterém zemřeli čtyři lidé, se rozhodla pomoci Praha 2. Už včera byla na místě starostka Jana Černochová společně s kolegy z krizového štábu. Lidem z hotelu městská část zajistila náhradní ubytování. Dnes budou na místě vyšetřovací týmy hasičů a policistů, kteří budou zkoumat příčinu požáru. 

21.1.2018

Hostivařský hřbitov čeká letos rozšíření

Hřbitov v Hostivaři by se mohl v druhé polovině letošního roku začít rozšiřovat kvůli naplnění stávající kapacity. Správa pražských hřbitovů chce v létě vybrat firmu, která provede stavbu. Hotovo by mělo být koncem roku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>