VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

dnes 11:48

Proti krajní pravici bude v Praze protestovat i krajní levice

Koncem týdne se v Praze setkají špičky evropské ultrapravice sdružené ve frakci Evropa národů a svobody (ENF). S předsedou SPD Tomiem Okamurou se setkají mimo jiné kontroverzní nizozemský politik a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders a francouzská pravicová politička a předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová. Setkání politiků s radikálními názory vnímá několik občanských iniciativ jako nebezpečné a připravují proti nim poklidné protesty.

dnes 10:00

Libeňský most se dočká opravy. O tendru na dodavatele rozhodnou radní v lednu

Libeňský most se možná konečně dočká opravy. V lednu by mohli pražští radní rozhodnout o vypsání tendru na dodavatele.  Projektovou dokumentaci by měla připravit Technická správa komunikací (TSK). Město tak chce opravit most i v případě, že ministerstvo kultury nerozhodne o tom, zda je památkou. Na úterním zasedání to uvedl primátorčin náměstek Petr Dolínek.

dnes 08:43

Podzemka bude patřit hudbě. Začíná akce „Nalaďte se v metru také o Vánocích“

Dnes se metro opět rozezní hudbou. Koná se šestý ročník akce „Nalaďte se v metru také o Vánocích“. Od 14 do 19.45 hodin vystoupí hudebníci ve vestibulech stanic metra Florenc a Muzeum. Budou zde zastoupeny různé hudební žánry.

dnes 07:32

Den otevřené Jáchymky letos připomene i příběh Anny Frankové

Letošní Den otevřené Jáchymky, který se dnes koná v bývalé židovské škole v Jáchymově ulici v Praze, připomene nejen historii této školy, ale také příběh Anny Frankové a místa nacistické nucené práce v Česku. Zájemci rovněž mohou nahlédnout do knihoven Institutu Terezínské iniciativy a Židovské obce, které v budově nyní sídlí, a mohou si vyslechnout přednášky o nuceném přesídlení Židů v protektorátu Čechy a Morava a o pronásledování Židů, Romů a Sintů.

dnes 07:27

Čižinský oznámil kandidaturu na primátora

Novopečený poslanec za KDU-ČSL a populární starosta Prahy 7 Jan Čižinský chce být pražským primátorem. Včera to oznámil na improvizovaném brífingu přímo na schodech magistrátu. Své rozhodnutí ovšem neprezentoval v barvách křesťanských demokratů, ale svého vlastního politického uskupení s názvem Praha sobě.

dnes 07:10

V noci na čtvrtek lze pozorovat meteorologický roj Geminidy, bude vrcholit

V noci na čtvrtek máte možnost sledovat na obloze meteorický roj Geminidy, který bude vrcholit. Pozorovací podmínky mají být podle astronomů příznivé. Měsíc totiž bude před novem a na oblohu se bude coby úzký couvající srpek dostávat až v závěru noci.

dnes 07:04

V Praze žijí stovky lidí s omezenou svéprávností. Čtvrtina jsou mladí

/INFOGRAFIKA/ Nikoliv jen senioři. Kolem třicítky se definitivně projevují závažná psychická onemocnění. Do listopadu letošního roku se změnila způsobilost 403 Pražanům. V roce 2016 to bylo o 500 obyvatel hlavního města více. 

včera 13:31

Ulice Za Ovčínem v Lochkově se konečně dočká rekonstrukce

Rada hlavního města v úterý schválila vítěze výběrového řízení na opravu ulice Za Ovčínem, která je v městské části Praha-Lochkov. Vítězem tendru se stala společnost Cetus Plus, a. s., s nabídkovou cenou 14 723 139 korun bez DPH. V úterý o tom informoval magistrát na svých stránkách. 

včera 13:19

Praha investuje do areálu Výstaviště 48 milionů. Bude tu koupaliště, gril i park

Pražští radní v úterý schválili 48 milionů jako investici do areálu holešovického Výstaviště. V budoucnu by tu mělo vzniknout přírodní koupaliště, freestyle park pro kola a místo pro grilování. Griloviště i park pro kola by měly vzniknout do července roku 2019, koupaliště do září téhož roku.

včera 11:01

Počet obyvatel se v Česku zvýšil na 10,6 milionu. Pomohla migrace

Počet obyvatel Česka vzrostl za první tři čtvrtletí letošního roku na 10 597 473 lidí. Podílela se na tom zejména migrace, a to především z Ukrajiny, Slovenska, Rumunska a Bulharska. Více lidí se také narodilo, než zemřelo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

včera 10:29

Nástupiště ve stanici metra Muzeum funguje. Opravy jsou přerušeny do ledna

Od úterního rána je znovu v provozu nástupiště ve stanici metra Muzeum ve směru na Depo Hostivař. Práce byly přerušeny až do 2. ledna, pak začne další etapa prací, kdy bude uzavřeno druhé nástupiště směrem na stanici Nemocnice Motol. Celkové náklady na rekonstrukci stanice Muzeum je vyčíslena na 120 milionů.

včera 08:26

KRÁTCE: Jedenáctka se zapojila do pomoci bezdomovcům

Městská část Praha 11 nabízí lidem bez přístřeší mobilní terénní služby z programu Armády spásy. Díky tomu mohou bezdomovci dostat zdarma základní materiální pomoc (čaj, polévku, oděv, obvazy) a také základní zdravotní pomoc nebo konzultaci.

včera 07:59

Před Rudolfinem se rozzáří světla obřího svícnu na oslavu chanuky

Na Palachově náměstí před pražským Rudolfinem se dnes vpodvečer rozzáří světla na obřím osmiramenném svícnu na oslavu osmidenního židovského svátku chanuka, neboli svátku světel. Letos připadá na období od 12. do 20. prosince. Akci organizuje tradičně Chabad Praha, začíná v 17.30 hodin.

včera 07:49

Jak se dostane 50 tisíc lidí do zoo? Zborcení lávky odřízlo přístaviště parníků

Pád Trojské lávky může mít kromě jiných důsledků i neblahý vliv na dopravu lidí do pražské zoologické zahrady. Od trojského břehu totiž odřízl přístaviště parníků na Císařském ostrově, které v sezoně k cestě za zvířaty využijí desítky tisíc lidí.

včera 07:36

Cyklisté zablokovali Křižovnickou ulici. Protestovali proti zákazu

Cyklisté v pondělí v podvečer na několik minut zablokovali Křižovnickou ulici. Protestovali tak proti plánovanému zákazu jízdy na kole v centru Prahy. Ještě před blokádou následovala společná jízda ulicemi. Akci pořádalo sdružení Automat, které o ní v tiskové zprávě informovalo v úterý ráno.

včera 07:14

Zima nebo vedro v tramvaji či autobuse? Pokyn k topení vydává dispečink dopravce

Řidiči musí povinně zapnout topení, pokud venkovní teplota klesne pod pět stupňů. Nejmodernější tramvaje topí automaticky na 14-17 stupňů.

včera 07:01

Bio, raw, bezlepkové i tradiční. Cukráři jsou zavaleni objednávkami

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Vánoční pečivo v Praze ještě objednat lze, ale cukráren s volnou kapacitou každým dnem ubývá. Kilo vyjde průměrně na 600 korun. K dostání jsou i varianty bezlepkové, bezlaktózové či raw, tedy syrové.

11.12.2017

Na východě země bude odpoledne zesilovat vítr

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h. Extrémně silný vítr očekávají meteorologové v Moravskoslezském kraji a na Jesenicku. Během úterního dopoledne tam začne vítr slábnout. Vyplývá to z dnešních aktuálních dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

11.12.2017

Mluvčí Babišovy vlády bude Barbora Peterová, někdejší redaktorka ČT

Mluvčí vznikající menšinové vlády hnutí ANO bude Barbora Peterová. V tiskové zprávě to dnes oznámila mluvčí ANO Lucie Kubovičová. Peterová v minulosti pracovala jako redaktorka České televize, od roku 2015 byla tiskovou mluvčí provozovatele české přenosové soustavy ČEPS.

11.12.2017

Terénní pracovnice denně pomáhají lidem bez domova. Nacházejí i mrtvé

Zapadlé lesíky. Pochybná zákoutí. Místa daleko od lidí. Po takovýchto lokalitách denně chodí terénní pracovníci neziskové organizace Naděje. Pátrají po tom, kde se ukrývají lidé bez domova, aby jim pomohli. Každý den jim nabízí jídlo, čepice, spodní prádlo či hygienu. Pokud potřebují, tak je i ošetří. Jak vypadá jejich den v zimě?

11.12.2017

Kontroloři odhalili chyby v hospodaření TSK. Ve veřejných zakázkách i v majetku

Přes sto mobilů a desítky počítačů zůstaly nerozbalené ve skladu. Veřejné zakázky v řádech stovek milionů se dostávaly do mírnějšího režimu. To je výsledek zprávy pražského magistrátu, který hodnotil hospodaření Technické správy komunikací (TSK) za loňský rok. Kontroloři navíc u 55 veřejných zakázek odhalili přes 70 pochybení s podezřením na správní delikty. V pondělí o tom informoval server iRozhlas.cz s poukazem na neveřejnou část magistrátní zprávy, kterou má k dispozici.

11.12.2017

Dělníci demontují spadlou lávku z trojského břehu

Dělníci v pondělí zahájili demontáž spadlé lávky z trojského břehu. Z Císařského ostrova ještě odvážejí zbytky lávky na parkoviště u trojské betonárky. Příčina pádu lávky, který se stal na začátku prosince, není zatím známa.

11.12.2017

Břehy Vltavy na severu Prahy by mohl jednou spojit i „horizontální výtah“

/ANKETA/ Město počítá v horizontu několika let s náhradou Trojské lávky dvojicí nových lávek. Jediným mostem pro auta v oblasti bude nejspíš ten v rámci Pražského okruhu. Do hry se může dostat i „futuristické“ řešení“. 

11.12.2017

Praha je na pokraji epidemie. Počet nakažených HIV raketově stoupá

/INFOGRAFIKA/ Ve skupině mužů mající sex s muži je na území Prahy dosažena hranice epidemie. Problémem se nově stávají i heterosexuální muži. Tak zní varování organizace Česká společnost AIDS pomoc směrem k hlavnímu městu.

11.12.2017

Čeští žáci se připravují na zkoušky, škola je ale nebaví

Žáci devátých tříd půjdou v dubnu už podruhé k povinným přijímacím zkouškám na střední školy. Tento nový prvek ve vzdělávací soustavě měl především zajistit, aby se na maturitní obory dostávaly děti, které mají studijní předpoklady.

10.12.2017

Vánoční akce na Jiřáku: Bude se rozlévat rybí polévka i zpívat

Příští pátek a sobotu bude na náměstí Jiřího z Poděbrad veslo. Již tradičně se tu uskuteční vánoční koncert předních osobností vážné hudby. Starostka tu bude také rozdávat rybí polévku.

10.12.2017

Pražská zoo oslavila Den sponzorů. Rozdala ceny Richard

V Zoo Praha, kde dnes proběhlo tradiční setkání přátel, sponzorů a adoptivních rodičů zvířat, byly uděleny ceny Velký, Divoký a Malý Richard. Zároveň byli vyhlášeni vítězové fotografické soutěže „Fotím v Zoo Praha“ a slavnostně se přestřihla páska u jurty, kde ode dneška veřejnost může navštívit výstavu „Pomáháme jim přežít: Sajgy mongolské“. V dopoledních hodinách zároveň do zoologické zahrady dorazil 1 400 000. letošní návštěvník, což je druhý nejlepší výsledek v historii Zoo Praha.

10.12.2017

Zkraťte si cestu z Jungmannovy ulice na metro. V pondělí se otevře nová pasáž

Rozčiluje vás zdlouhavá cesta z Jungmannovy ulice na metro Národní třída? V pondělí 11. prosince se otevře nová pasáž, která vám usnadní a hlavně zkrátí cestu. Pasáž stejně jako dům, ve kterém se nachází, zrekonstruoval soukromý investor.

10.12.2017

Praha podepsala memorandum o budoucnosti Trojské kotliny

Hlavní město podepsalo s městskými částmi Praha 6, 7, 8, Trojou a Povodím Vltavy memorandum o budoucnosti Trojské kotliny. Vznikne i místní správa, která bude mít na starosti koordinaci péče a rozvoj území.

10.12.2017

Zastřešení Spořilovské vyjde na 3,3 miliardy. Hotovo má být do roku 2024

Spořilovská ulice na Praze 4, kde hluk a smog obtěžuje místní, by mohla být zastřešena do roku 2024. Předběžné náklady na stavbu se odhadují na 3,3 miliardy korun. Výstavba by měla začít v letech 2020 a 2021. Zaplatit by ji měla Praha. Spořilovská ulice nahrazuje společně s Jižní spojkou nedokončení Pražský okruh D1 a D11 (označovaný jako úsek 511).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT