VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Praha

včera 15:36

V centru Prahy si lidé připomněli památku židovských obětí holokaustu

V centru metropole se konal Pochod dobré vůle, který připomněl památku židovských obětí holokaustu a  70 let od založení státu Izrael. Průvod vyšel z náměstí Franze Kafky a prošel částmi židovského města kolem Rudolfina až do Valdštejnské zahrady, kde se koná vzpomínkový program Všichni jsme lidi. Akce se letos konala popatnácté a pořádá ji česká pobočka Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém.

AKTUALIZOVÁNO
včera 12:55

Místopředseda ANO Faltýnek: Koaliční smlouva vznikne do dvou týdnů

Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předpokládá, že v příštích dvou týdnech by měla vzniknout písemná koaliční smlouva mezi jeho hnutím a sociálními demokraty. Na programových bodech už se strany shodly, uvedl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

včera 11:16

Nájezd na Pražský okruh mezi Písnicí a Dolními Břežany se otevře. Pouze dočasně

Od pondělí se otevře nájezd na Pražský okruh mezi Písnicí a Dolními Břežany a to až do konce rekonstrukce Libušské ulice. Řidičům by to mělo výrazně urychlit cestu. Média o tom informoval starosta městské části Praha – Libuš Jiří Koubek.  Jde ovšem o dočasné opatření. Před finálním zprovozněním křižovatky totiž libušská radnice požaduje vybudování obchvatu. Křižovatka je přitom uzavřena od otevření úseku okruhu v roku 2010.

včera 09:09

KSČM chce, aby chudším lidem mohl hradit právníka stát

Chudší lidé by měli mít možnost, aby jim náklady na právní zastoupení v civilních sporech nebo rozhodčích řízeních hradil zcela nebo částečně stát. V předloze o zajištění právní pomoci to navrhla podobně jako v minulém volebním období skupina poslanců opoziční KSČM. O nároku na právníka na účet státu by podle normy rozhodoval soud, jenž by měl taky pravomoc takový verdikt zrušit.

včera 08:23

Den Země je letos zaměřen na boj proti plastovým odpadům

Den Země, který se od roku 1971 slaví 22. dubna, je v letošním roce zaměřený na celosvětové znečištění přírody plasty. Jeho téma vyhlásila pořádající organizace Earth Day Network a v Česku se do něj zapojila ekologická hnutí, ale i některé další organizace.

včera 07:26

Výměna sedaček v tramvajích. Dopravní podnik nahradí čalouněné plastovými

Pražský dopravní podnik (DPP) chce postupně nahradit všechny čalouněné sedačky v tramvajích plastovými. Výměnu provádí podnik při kontrolách či mimořádných opravách. Náklady na výměnu sedaček se pohybují kolem 10,3 milionu. Plastové sedačky jsou proti čalouněným lepší na údržbu.

včera 06:48

V centru Prahy se uskuteční 15. ročník akce Kulturou proti antisemitismu

V centru metropole se dnes odpoledne uskuteční 15. ročník akce Kulturou proti antisemitismu, jejíž součástí bude Pochod dobré vůle. Jeho účastníci vyjdou ve 14. hodin z náměstí Franze Kafky, aby před Rudolfinem uctili památku obětí holocaustu a připomněli si 70. výročí založení Státu Izrael. Ve Valdštejnské zahradě završí setkání kulturní program.

21.4.2018

V Letňanech vznikly trasy pro singtrailovou cyklistiku. Stály Prahu 3,9 milionu

Cyklisté, kteří holdují singtrailu už nemusí mimo Prahu. V lesoparku Letňany se jim otevřely první trasy, které mohou k tomuto sportu využít. Jejich celková délka dosahuje téměř šesti kilometrů. Magistrát hlavního města za výstavbu singtrailů zaplatil 3,9 milionu korun.

21.4.2018

Studenti České zemědělské univerzity budou vyrábět vlastní sýry či uzeniny

Česká zemědělská univerzita chystá velké investice do výstavby. Do konce roku 2019 plánuje proinvestovat na 600 milionů korun.

21.4.2018

Horko vydrží do pondělí, pak se ochladí, bude pršet

Mimořádně teplé počasí vydrží do pondělí, kdy teploty dosáhnou 27 stupňů, na jihovýchodě Moravy mohou místy naměřit až 29 stupňů Celsia. Poté přijde studená fronta, která příští týden přinese zataženou oblohu, srážky, bouřky a ochlazení. Až do 20. května čekají meteorologové průměrné až mírně nadprůměrné teploty i srážky. Vyplývá to z měsíčního výhledu a týdenní předpovědi počasí, které v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na webu.

21.4.2018

Místo do hospody na koloběžky. Na noční závod v Braníku mohou i děti

Po nočním Braníku se budou prohánět desítky koloběžek. Podél Vltavy se můžete zúčastnit drsného závodu, pohodové projížďky s občerstvením či jízdy se soutěžními úkoly pro děti. Na akci nepotřebujete nic kromě čelovky a přilby. I koloběžku vám zapůjčí.

21.4.2018

Obchodní dům Ládví čeká rekonstrukce

V nákupním centru ze 70. let u stanice metra Ládví začala rekonstrukce, jež potrvá osm měsíců. Úpravy čekají i přilehlé náměstí. Není však jasné, kdy radnice s obnovu okolí začne. Majitel domu, společnost Regata Čechy, začala s prvními pracemi po Velikonocích. Obměněny budou technologické instalace, stavba dostane nový obvodový plášť, zásadní přeměna čeká i vnitřek nákupního centra. Kvůli tomu je již uzavřena většina prodejen.

21.4.2018

Werichovci v Praze oslaví Mezinárodní den srandy

Sdružení Werichovci v sobotu po roce opět oslaví Mezinárodní den srandy, který před lety vyhlásilo jako vzpomínku na premiéru první hry Jiřího Voskovce a Jana Wericha - Vest Pocket Revue. 

21.4.2018

Poznejte nejkrásnější filmová místa z lodní paluby

Poznali byste místo na Vltavě, kde měl Saturnin zakotvený svůj hausbót? Věděli byste, z kterého domu u Čertovky se stěhovalo křídlo ve filmu Chobotnice z II. patra?

21.4.2018

Přespolní mají utrum. Parkovací zóny se rozšíří. Šestka chce být celá modrá

Desítky tisíc dalších pražských řidičů se dočkají vyhrazených parkovacích míst. Modré zóny úderem prvního července zavede Praha 4. Zastupitelé Prahy 6 pak tento týden vzkázali, že si přejí rozšíření zón na území celé městské části. Šestka se totiž čím dál více potýká s řidiči dojíždějícími do metropole za prací. Ti se ocitnou v bezvýchodné situaci. Zoufale totiž scházejí místa na záchytných parkovištích na okrajích Prahy.

21.4.2018

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. dubna 2018.

20.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Střešovice - vilová čtvrť blízko centra

Pražský deník přináší cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992. Tentokrát zveme do Střešovic.

20.4.2018

Vzhůru na Petřín! Lanovka se mezi rozkvetlými stromy opět rozjede

Za rozkvetlými stromy už nemusíte po svých. Na Petřín se v sobotu po více než 14 dnech konečně rozjede lanovka. Dopravní podnik opravoval deformaci nosného rámu klínové bezpečnostní brzdy jednoho z vozů. Nyní je lanová dráha opět plně funkční a bezpečná. První cestující se na Petřín svezou zítra v 9 hodin.

20.4.2018

Jak vyrobit přípravek proti komárům? I to se dozvíte na Bylinkovém dni v muzeu

Výrazná máta či uklidňující šalvěj. Chcete se více dozvědět o bylinkách? Nevíte, kde si rostlinky koupit? Národní zemědělské muzeum pořádá druhý ročník Bylinkového dne v muzeu. Nakoupit si na něm budete moci i netradiční byliny či přírodní kosmetiku. Na přednáškách se zase dozvíte zajímavosti o plevelu či informace jak si vyrobit vlastní přípravky proti komárům.

20.4.2018

Metro A mělo ráno problémy. Stanice Želivského a Staroměstská byly uzavřeny

Hned dvě nepříjemnosti potkaly dnes ráno cestující na lince metra A. Téměř na dvě hodiny byla od 4.50 z technických důvodů uzavřena stanice Želivského, zprovozněna byla až téměř ve tři čtvrtě na sedm. Na skoro dvacet minut totéž postihlo mezi 7.34 a 7.53 stanici Staroměstská.

20.4.2018

Středoškoláci: o homosexualitě a potratech se musí mluvit

Pražský deník ve spolupráci s magistrátem nabízí seriál Praha očima studentů. Žáci středních škol v něm vyjadřují názor na studium a život v metropoli. Tento týden odpovídali studenti Malostranského gymnázia na otázky o sexuální výchově, Prague Pride a pochodu pro život.

20.4.2018

Pražské ANO vybírá kandidáta na primátora. Favoritem je Nacher

/ANKETA/ Mobily členů pražské organizace ANO byly včera v pohotovosti. Funkcionáři své ovečky totiž pobízeli, aby šli hlasovat pro aspiranty na primátorský post. Čas mají až do zítřka.

20.4.2018

Lídrem Zelených pro podzimní volby se stal Ondřej Mirovský

Lídrem Zelených pro podzimní volby do pražského zastupitelstva se stal zastupitel a místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský.

19.4.2018

Příště prosím lépe, apeluje na řidiče Praha 1

Praha 1 začala s vlastní kontrolou správného parkování přes mobilní aplikaci. Ostatní městské části se zatím budou spoléhat na „magistrátní“ monitoring, čekají ale na vyhodnocení dat z nového softwaru

19.4.2018

Dolínek: Poslanci ČSSD nemluvili o nabídce od ANO

Poslanci ČSSD dnes večer nemluvili o nabídce pro vládní spolupráci ze strany hnutí ANO, ale o tom, zda vůbec má smysl jít do vlády. Novinářům to po jednání poslaneckého klubu řekl poslanec Petr Dolínek. Podle prvního místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly zazněl na jednání rámec podmínek pro obnovu jednání s hnutím ANO. Bližší informace hodlají sociální demokraté zveřejnit po pátečním jednání svého předsednictva, které se bude nabídkou ANO zabývat.

19.4.2018

Praha chce vyhlásit stavební uzávěru pro stavbu silničních okruhů

Hlavní město se chystá vyhlásit stavební uzávěru pro trasu silničních okruhů. Mohla by už platit od podzimu tohoto roku. Médiím to řekl šéf Institutu plánování a rozvoje (IPR) Ondřej Boháč. 

19.4.2018

Farmářských trhů se revitalizace náplavky nedotkne, slibuje pořadatel

Farmářské trhy na Rašínově nábřeží funguje už od roku 2010. Jejich provoz by neměly narušit ani plánované práce na výtoňském nábřeží a fungovat budou i nadále v běžné provozní době. Stavební práce na Rašínově nábřeží začaly 16. dubna a týkají se především kobek. Provozu samotné náplavky i trhů by se ovšem neměly dotknout zásadním způsobem. Farmářské trhy se tedy budou konat každou sobotu od 8 do 14 hodin.

19.4.2018

Důchod nad 14 995 korun? Má ho jen desetina českých seniorů

Jen desetina starších lidí v Česku dosáhla na konci loňska na starobní penzi přes 14 995 korun. Polovina pak pobírala částku nižší než 11 731 korun. ČTK se podařilo získat aktuální údaje České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které se zveřejní až na podzim v důchodové ročence. 

19.4.2018

Výstavu motýlu ve skleníku Fata Morgana si prohlédlo 14 tisíc lidí

Výstavu motýlů v tropickém skleníku Fata Morgana si od začátku prohlédlo skoro 14 tisíc návštěvníků. Tento víkend budou mít návštěvníci velkou šanci spatřit co nejvíce motýlů, pokud se naplní předpovědi počasí a bude slunečno.

19.4.2018

Ředitelem Národního ústavu pro vzdělávání bude Lubomír Martinec

Novým ředitelem Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV) se od května stane Lubomír Martinec (53), který dosud působil na ministerstvu školství. Do funkce ho jmenoval ministr školství v demisi Robert Plaga na základě výběrového řízení, do něhož se přihlásili čtyři zájemci. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo školství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT