Na začátku finálového večera o prvenství soutěžilo 112 dívek a žen z celého světa. V poslední čtveřici soutěžících byly spolu s Pyszkovou krásky z Libanonu, Trinidadu a Tobaga a Botswany. Vicemiss se nakonec stala Libanonka Jasmína Zajtúnová. České vítězce korunku na hlavu usadila její předchůdkyně, vítězka 70. ročníku soutěže, Polka Karolina Bielawská.

Delegace Jana Lipavského uvázla v Bombaji. Deník byl u toho: 

„Skvělé zprávy!“ napsal v reakci na vítězství Češky na sít X ministr zahraničí Jan Lipavský. „Měl jsem možnost ji osobně podpořit minulý týden při neplánovaném dlouhém mezipřistání v Indii a moc jí tento úspěch přeju. Hodně štěstí v další kariéře!“ dodal.

Česká diplomatická delegace minulý týden kvůli poruše letadla při návratu ministra z cesty po Indii, Austrálii a Japonsku uvázla v Bombaji. Lipavského na návštěvu soutěže pozvala ředitelka Miss Czech Republic Taťána Makarenko.

Okamžik korunovace nové Miss World: 

| Video: Youtube

Kuchařová: Absolutní pecka 

Pyszkové pogratulovala také modelka Taťána Kuchařová, která stejný titul vyhrála před 18 lety. „Je to absolutní pecka,“ napsala na instagramu. „Konečně budu mít v ČR parťačku,“ dodala. Zisk titulu Miss World označila za „privilegium a závazek na celý život“.

Miss World se v minulosti stala i Taťána Kuchařová. Co nedávno řekla Deníku? 

Třinecká primátorka Věra Palkovská řekla ČTK, že informace o vítězství Pyszkové je čerstvá, ale už stihla pogratulovat jejím příbuzným. „Slečna Krystyna je z Třince-Terasy, chodila na gymnázium v Třinci. Chci udělat nejen přivítání. Mám radost, že v Třinci žijí úspěšní a nejen v hokeji, ale na všech ‚frontách‘,“ uvedla primátorka.

close Krystyna Pyszková ovládla finále Miss World info Zdroj: ČTK/AP Photo/Rajanish Kakade zoom_in Krystyna Pyszková ovládla finále Miss World

První Miss World zorganizoval v roce 1951 britský průkopník loterie bingo Eric Morley. Dal jí název Festival Bikini Contest, na Miss World ji překřtila média. Pro velký úspěch se Morley rozhodl klání krasavic pořádat každoročně.

Možná jej k tomu přiměl i nástup kalifornské konkurence, která roku 1952 vyrukovala s Miss Universe.

Předchozí úspěchy Češek 

Kromě vítězství Taťány Kuchařové bylo dosud druhým největším úspěchem na soutěži Miss World v roce 1998 čtvrté místo tehdejší české vicemiss Aleny Šeredové. Češky byly úspěšné i v dalších soutěžích - v roce 1995 se stala Miss Europe Monika Žídkova a v roce 2012 Miss Earth Tereza Fajksová.