1/6

Sety na kocovinu a hrabárny

close Jednatřicetiletá Lenka Štajnarová, kterou každý zná jako Áju, majitelka scondhandu Crashily info Zdroj: Deník / Karolína Marvánková zoom_in

Ája přišla do Prahy před jedenácti lety studovat vyšší odbornou školu. Nápad začít podnikat přišel už během studentských let. "S kamarádkou Evou jsme chodily po brigádách, ale všude jsme měly problémy s autoritou. Tak jsme si řekly, že budeme podnikat. Ale samozřejmě jsme nevěděly v jakém odvětví. Nápady jsme vymýšlely u piva a většinou to byly hrozný kraviny. Jeden nápad si pamatuju – přemýšlely jsme, že budeme dělat sety proti kocovině pro studenty," popisuje Ája se smíchem.

"Hodně jsme chodily po second-handech, ale protože jsme přeci jen byly studentky a studentská léta byla náročná, chodily jsme spíš do takových ‚hrabáren‘. Jednou jsme přijely do obchodu, který dnes už ani neexistuje, kde zrovna probíhala akce pytel oblečení za 150 korun. Tak jsme tam nakoupily a všechno to oblečení jsme zkusily prodat přes internet – no a lidi to rychle koupili. Tak jsme si řekly, že je to docela dobrý a že v tom budeme pokračovat dál." V té době ještě ani jedna z nich neřídila, takže všechno zboží převážely hromadnou dopravou. "Někdy jsme klidně i třicetikilový pytle oblečení táhly vlakem a lidi na nás koukali jak na blázny."

arrow_left Předchozí
1/6
Další arrow_right