1/6

Knihy na ramenou

close Drobná světlovláska měla k hrám a fantasy světu blízko odjakživa. Před dvěma roky se pustila do tvoření cosplay. Díky jejím převlekům se z „holky z IT světa“ stávají obrnění bojovníci nebo fantaskní Polednice. Jako Ghai cosplay má ve své sbírce několik př info Zdroj: Zdeňka Vrátná zoom_in

Kolem svých patnácti let se Kristýna pořádně ponořila do světa her. „O fenoménu cosplay jsem v té době už věděla, ale nenapadlo by mě, že bych se něčemu takovému mohla věnovat,“ vzpomíná. „Komunita kolem tohoto fenoménu se během mého dětství vyvíjela, ale teď, díky internetu, je o hodně lepší. Lidé mají informace ohledně materiálů.“ I díky množství dostupných informací, se sama Kristýna pustila do tvoření kostýmů. „Jednou jsem si řekla, že když to zvládá moje kamarádka, zvládnu to taky. Byl to vlastně takový hec,“ směje se.

Před dvěma lety zasedla za šicí stroj a vrhla se na svůj první kostým. „Vyrobila jsem kostým Paladina ze hry Word of Warcraft, kterou už od své puberty hraji. Tohle brnění je ikonické, z prvního vydání a je nádherné. Vždycky jsem za tuto postavu hrála, byla to a pořád je moje „srdcovka“,“ přiznává. „Už dlouho jsem věděla, že pokud se někdy budu věnovat cosplay, vyrobím si tohle brnění. A nakonec k tomu i došlo.“ Kristýnin první výtvor je z většiny pěnový, sám o sobě neváží praktiky nic. „Ale já chtěla, aby byl realistický. Tahle postava má na ramenou knihy, takže jsem si i já na každé rameno přidělala starý německý slovník. A ty už se vážně pronesou,“ vysvětluje.

arrow_left Předchozí
1/6
Další arrow_right