Sváček působí jako soudce vrchního soudu od roku 2013. Místopředsedou se stal loni v prosinci. O čtyři roky dříve kandidaturu na funkci šéfa trestního úseku vzdal po kritice některých senátorů a občanských iniciativ. Sváčkovi někteří politici a aktivisté vyčítali, že údajně zatajoval informace o své komunistické minulosti či navrhoval do funkcí soudců problematické lidi.
Sváček, který v minulosti působil i jako poradce prezidenta Václava Klause, už dříve kritiku odmítl. Se členstvím v komunistické straně se prý netajil, popřel také vazby na lidi z klientelistických kruhů. Před rokem 2013 řídil Sváček Městský soud v Praze. Dvakrát byl nominován do funkce ústavního soudce, ale Senát se v obou případech postavil proti.
Dörfl se stal šéfem ústeckého krajského soudu na podzim 2014. Předtím působil jako předseda senátu Vrchního soudu v Praze.
Soudy čeká velká obměna
Server Česká justice letos v únoru upozornil, že kvůli končícím mandátům se do dvou let uskuteční kompletní obměna vedení obou vrchních a všech krajských soudů. V září končí předseda olomouckého vrchního soudu Robert Gryga. V červnu 2020 skončí v čele královéhradecké justice Jan Čipera, v říjnu pak předsedové krajských soudů jihočeského a plzeňského - Milan Tripes a Miloslav Sedláček - a šéf Městského soudu v Praze Libor Vávra.
O Vávrovi se spekulovalo jako o jednom z možných Burešových nástupců. Podle serveru však přihlášku nepodal.
Předsedy vrchních a krajských soudů jmenuje na návrh ministra spravedlnosti prezident republiky. Z funkce lze předsedu odvolat pouze na základě rozhodnutí kárného senátu.