Od té doby po něm kriminalisté pátrají - a podle slov Hany Jeřábkové z ředitelství pražské policie případ okamžitě převzali detektivové prvního oddělení pražské kriminálky. Jde o tým, který se od počátku února zabývá dosud neobjasněnými vraždami taxikářů v metropoli. Zatím neznámý pachatel postupně zastřelil tři muže ve věku od 26 do 60 let, kteří v Praze taxikařili.

Zapojení kriminalistů zabývajících se násilnou kriminalitou ale rozhodně neznamená, že by zmizení taxikáře mělo být dáváno do jakékoli souvislosti s těmito případy. Prvotní informace naznačují, že ještě v pondělí večer se pohřešovaný pohyboval na území České republiky.

„Detektivové nevylučují ani variantu jeho soukromé cesty do zahraničí. Ta však nebyla do současné doby potvrzena - a také toho důvodu jsme požádali sousední státy o spolupráci při pátrání," konstatovala policistka Jeřábková ve čtvrtek odpoledne.

Popis osoby

close Pohřešovaný taxikář Miloš Novák. zoom_in Policisté pátrají nejen po muži střední postavy vysokém 170 až 175 centimetrů s hnědými vlasy a hnědýma očima, ale také po tmavě modrém autě Fiat Dobló s registrační značkou 2SX 8818.

Popis pohřešovaného připomíná jizvy na čele a na břiše, mateřská znaménka na levém i pravém předloktí a kožní defekty na pravém a levém lýtku vpředu.

„Žádáme širokou veřejnost o poskytnutí informací, které by mohly vést k vypátrání jeho pobytu nebo pohybu," konstatovala Jeřábková s poznámkou, že kdykoli lze kontaktovat operátory tísňové linky 158 nebo policisty na kterékoliv služebně.

Čtěte také: S tipem na vraha taxikářů se ozvaly desítky lidí