Tou dobou se devětačtyřicetiletá žena vracela z večírku domů a nedaleko svého domu si všimla muže, který ležel na zemi. Zeptala se ho, zdali nechce zavolat taxíka, slov díků se však nedočkala, muž ji odbyl, a tak pokračovala v cestě dál.

Chlapík však vstal a začal ji pronásledovat. Pak počkal, než otevřela hlavní vchod, zatlačil ženu do chodby a začal se na ni sápat. Povalil ji na zem, rukou zacpal pusu a osahával ji na intimních partiích těla.

„Poškozená se bránila a volala o pomoc, čehož se naštěstí podezřelý zalekl a dal se na útěk. Křik zaslechli i sousedé a běželi ženě na pomoc, podezřelého už ale nezastihli. Společně pak kontaktovali linku 158 a vyčkali na příjezd policie," informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Žena byla z celé události natolik otřesena, že ji musela být poskytnuta posttraumatická péče prostřednictvím policejní interventky.

„Kriminalisté zajistili potřebné záznamy, na kterých je podezřelý muž dobře vidět. Obracíme se tak na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," požádal mluvčí veřejnost o spolupráci při pátrání.

„Díky zveřejnění pátrací relace v médiích, se mladík v v pátek odpoledních hodinách sám přihlásil na místním oddělení Vršovice, neboť se poznal na zveřejněném záběru z místa činu. Na služebně si ho převzali kriminalisté pracující na případu. V tuto chvíli probíhá jeho výslech," doplnil Rybanský a poděkoval za spolupráci.

Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu, za což hrozí v případě daž desetiletý trest odnětí svobody.