Podle státního zástupce se obžalovaný před rokem pokoušel ovlivnit výpověď dvou mužů sedících za mřížemi ruzyňské věznice. To bylo ještě před začátkem soudního projednávání případu údajného vora v zakoně, Arména Andranika Soghojana obžalovaného z přípravy vražd – přičemž oba muži údajně měli před trestním senátem potvrdit, že se jim v cele svěřil jiný cizinec (korunní svědek obžaloby v kauze vora v zakoně), že se ve skutečnosti jednalo o jeho vlastní aktivity.

Podle výsledků vyšetřování se K. pokoušel jednoho z mužů získat na svou stranou jednak bezplatnými advokátními službami, jednak různými pozornostmi dodávanými do věznice – od pamlsků přes oblečení až po televizi; vrcholem měl být slib půlmilionového úplatku. Druhého muže měly přesvědčit drahé hodinky a třicetitisícová půjčka, kterou nebude nutno splácet.

Všechna obvinění advokát odmítá; označuje je za výsledky vysoké hry policistů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Pro tuto složku elitních vyšetřovatelů, s níž má dlouhodobě napjaté vztahy (nejen v souvislosti se Soghojanem, ale také například vzhledem ke své účasti na kauzách příbramského podnikatele Jaroslava Starky či uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře), se nerozpakuje používat označení „banda zločinců“.

(zw)