Kdyby 22. července zboží v prodejně ve Vysočanské ulici nepronesla kasou bez placení, utratila by za ně 18 tisíc korun. Dotyčná však kořist nepozorovaně ukryla v tašce a zmizela, dokládá kamerová záznam.

Ten vcelku dobře zachycuje podobu pachatelky, a tak by mohl přispět k jejímu dopadení. Až se to podaří, policisté jí nepochybně položí i otázku, k čemu tak velké množství pánských ochran potřebovala.

Policisté očekávají, že s hledáním podezřelé, jíž v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt v čistě ženském kolektivu spoluvězeňkyň, pomůže veřejnost. Jakékoli informace o její osobě jsou vítány na lince 158.

Policisté znají podobu

Podezřelou je štíhlá žena vysoká asi 175 cm ve věku mezi 25 a 30 lety, připomněla v úterý policistka Jana Rösslerová. „Má opálenou nebo snědou pleť a tmavé dlouhé vlasy," konstatovala s dodatkem, že na sobě měla žena tmavé šaty s výstřihem a přes ně šedý svetr.

„Na krku měla mohutný náhrdelník ze žlutého kovu, na levé ruce bílé hodinky nebo náramek a ve vlasech měla sluneční brýle. Přes rameno nesla tmavou dámskou tašku sportovního typu," přiblížila Rösslerová další známé údaje.