Způsobená škoda dosahuje čtvrt milionu korun, informovala v pátek Eva Kropáčová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Bílý Volkswagen Transporter upravený jako obytné auto, vybavený zvedací střechou a vysouvací markýzou, kdosi odvezl v pondělí 18. července v noci z Dřevčické ulice v Brandýse nad Labem. Auto bylo před odjezdem na dovolenou plně vybaveno nejen uvnitř, ale i zvenčí, naznačila Kropáčová. „V zadní části byl namontovaný držák na jízdní kola," konstatovala s tím, že zavěšeny na něm byly dva bicykly: černý pánský stroj značky Scott a dětské kolo.

V autě bylo tábornické vybavení 

Ve vozidle dále byly tři spací pytle značky Coleman, kempinkový stůl a čtyři židle, sekera, designové odrážedlo pro starší batolata First Bike, dětská sedačka na kolo, dětské autosedačky, tašky s oblečením, několik párů bot a další věci, připomněla Kropáčová, že na rodinnou dovolenou bylo auto skutečně plně připraveno: jen nasednout a vyjet.

Ukradené auto. Zdroj: Policie ČR

Pátrání po pachateli, který vyjel svévolně a bůhvíkam, zatím nevedlo k úspěchu, a tak se policisté obracejí k veřejnosti s žádostí o pomoc. Vítány jsou jakékoli informace o ukradeném voze – jak o tom, že se v den krádeže kolem něj někdo motal, tak o tom, že byl (nebo možná ještě je) někde zaparkovaný.

„Jakákoliv informace o místu, kde by se mohlo vozidlo nacházet, či o samotném pachateli nám mohou pomoci krádež objasnit," poznamenala Kropáčová. Své postřehy mohou všímaví občané předat prostřednictvím linky 158 – nebo se ozvat přímo policistům z brandýského obvodního oddělení na číslo 976 881 600.

Čtěte také: Čtyři šichty vynesly desítky tisíc