Pachatelky v obou případech využily nepozornosti nakupujících. Poprvé měl odloženou kabelku hlídat manžel zákaznice, která si právě zkoušela boty – ten se však posadil na pohovku, kabelku odložil vedle sebe a sledoval počínání své ženy. Jeho zaujetí zlodějkám neuniklo. Jedna u nich si k němu přisedla, zatímco její spolupachatelka předstírala zájem o jiné boty. Nakonec obě odešly – avšak i s cizí kabelkou. Ta se ještě téhož dne našla pohozené v prodejně rychlého občerstvení jen o pár domů dál. Uvnitř zůstaly doklady – peníze ale byly fuč.

Také v druhém případě využila zlodějka chvíle, kdy si zákaznice zkoušela boty. A kabelce odložené na pohovce její majitelka nevěnovala pozornost. Dlouhoprstá žena jí způsobila škodu vyčíslenou na 3,5 tisíce korun.

Pokud se zlodějky podaří dopadnout, hrozí jim na krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku až dvouleté tresty. Policisté doufají, že při pátrání by mohly pomoci i podněty veřejnosti. Proto se rozhodli zveřejnit kamerová záběry představující podobu zlodějek. Jakékoli informace, kde tyto ženy hledat, přivítají na lince 158.

Krádeže se zřejmě dopustily cizinkyHledanými zlodějkami jsou podle slov Jany Rösslerové z ředitelství pražské policie v prvním případě dvě štíhlé asi 25leté ženy tmavší pleti a s tmavými vlasy, vysoké 160 – 165 cm. „Podle kriminalistů by měly hovořit bulharsky," konstatovala Rösslerová. Ve druhém případě je hledanou zlodějkou rovněž štíhlá žena, asi 30letá, měřící asi 160 cm. „Má světlé polodlouhé blond vlasy – a v doběkrádeže měla brýle a na hlavě tmavou čepici," shrnula policistka dostupné údaje k popisu osoby.